Dalış TuruGünübirlik

Turumuz Hakkında

Her gün Hareketli, Kemer bölgesi en çok dalış okullarının bulunduğu Fransız askeriye nakliye gemisi 20-30 metre derinliklerde yatıyor batık meraklılarına duyurulur. Rengarenk balıkları sualtı fotoğrafçılığıyla ilgilenenlerin ilgisini çekebileceği özellikle Ağustos ve Eylül ayların da sabah dalış keyfinin doruğuna ulaşabilirsiniz.

 
Yetişkin
90 TL
Çocuk (7 - 12 yaş arası)
80 TL
Bebek (0 - 6 yaş arası)
Ücretsiz

Müşteri Hizmetleri

+90 850 205 37 65 +90 242 237 64 97 +90 535 548 51 57

7/24 Whatsapp Hattı

+90 535 548 51 57

Size özel hizmetlerimiz

TalyaTur ailesi olarak müşterilerimizin fikirleri ve düşüncelerini önemsiyoruz. Bu sebeple hizmetlerimizin kalitesini maksimumda tutmaya çalışıyoruz.

- Transfer Hizmeti
- Rehberlik Hizmeti
- 7/24 E-Posta Desteği
- Call Center Desteği 7/24
- Danışmanlık Hizmeti
- Ulaşım ve Aracılık Hizmetleri
- Online Bilet Hizmeti
- Konaklama Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • ULAŞIM
 • SCUBA’NIN YAPILACAGI TEKNE VE DALIŞ MALZEMELERİ
 • ÖGLE YEMEGİ
 •  MEYVE İKRAMI

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • EXTRA HARCAMALAR
 • ALINACAK İÇECEKLER
 • CD-FOTOGRAF VB.HİZMETLER

TUR PROGRAMI

01 MAYIS - 31 EKİM ARASI HER GÜN YAPILMAKTADIR

Saat 7.30 belirlenen noktalardan alınma ve dalış bölgesine hareket.

Saat 09,30 da yat limanındaki teknelerimize yerleşme ve tur hakkında Dalış eğitmenlerimiz tarafından kısa brifing verilmesinin ardından en az 5’li gruplar halinde dalışlar koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte birinci dalışların yapılması her grupta en az bir eğitmen ve bir rehber balık adam dalgıçlara eşlik etmektedir. Dalışlarımız birincisi Kiriş akvaryum koyun da ikinci dalış Kiriş mağara koyunda yapılmaktadır.

 Acemi (Beginner) Dalıcılar:(1.DALIŞ 5 metre 2.DALIŞ 7 metre)olarak 20 dakika süre ile dalış yapılmaktadır. Tecrübeli Dalıcılar ise maksimum dalış derinliğine eğitmenler karar vermektedir.

Saat 13,00 da öğle yemeği(3 çeşit salata, spagetti ve balık)

Saat 17,00 da dalışların tamamlanmasıyla limana hareket dalış yapan misafirlerimizin almaya hak kazandıkları sertifika töreni ile turumuzu sonlandırıyoruz.

NOT: Dalış yapmayan misafirlerimiz de tüm dalış süresince yüzme güneşlenme dinlenme olanağına sahiptir.

 

TUR PAKET ÜCRETLERİ

 

LİMANA KENDİ GELEN KİŞİBAŞI .................90 TL

ULAŞIM+DALIŞ KİŞİBAŞI.............................110 TL

 

ÖNEMLİ NOTLAR

SCUBA   DİVİNG  NEDİR  ?
İngilizce olan Scuba terimi “sualtında bağımsız taşınabilir, kendi kendine yeterli ve solunum sağlayan araç” anlamına geliyor. Uygun bir basınçta hava solumamızı sağlayan bu ekipmanla sualtını keşfetmeye ise “Scuba Diving” deniyor. Hızlı düşünmeyi, yardımlaşmayı ve kondisyon gerektiren bir aktivite olan Scuba Diving, bir çoğumuz için ürkütücü gelse de aslında kurallarına göre yapıldığı takdirde trafikte araba kullanmaktan daha az tehlikeli bir uğraş.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Dalışı planlamak ve planlı yapmak.
 • Eksiksiz ve sağlam bir ekipmanla dalmak.
 • Dinlenmiş ve zinde olmak.
 • Scuba dalışta asla nefes tutmam ak, derin derin ve yavaş solumak.
 • Çıkış hızına dikkat etmek. Çıkışta ağzımızdan çıkan hava kabarcıklarını referans alıp, onlardan yavaş çıkmalıyız.
 • Mutlaka eşli dalmak.
 • Limitleri zorlamamak.
 • Bir sorun olduğunda dalışı iptal etmekten çekinmemek.

Dalış malzemeleri nelerdir?

 • Dalış gibi bir aktivitede kullandığınız araçlar mutlaka eksiksiz olmalı.
 • Maske, şnorkel ve paletler
 • Dalış elbisesi
 • Ağırlık kemeri, kurşun kütleleri: Bu malzemeler suda batabilmek için gerekli.
 • Yüzerlilik denge yelekleri: Yeleklerin içindeki hava uçma hissine yakın hareket serbestliğini sağlıyor.
 • Hava tüpleri
 • Regülatör: Her derinlikte tüpten eşit ve uygun basınç solumamızı sağlıyor.
 • Bıçak: Sanıldığı gibi balık avlamak için değil; kesme, kazıma gibi işlerde kullanılıyor.

NOT: Bu malzemelerin hepsini satın almak zorunda değilsiniz. Gittiğiniz kurum size gerekli olan malzemeleri sağlıyor.

Scuba Diving’e başlamak için gerekli şartlar nelerdir?
Scuba Diving’e ilgi duyan 14 yaşından büyük, nefes almayı becerebilen, dalış yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes bu aktiviteyi yapabilir. Scuba Diving eğitimi almaya karar verdiğiniz takdirde gittiğiniz her kurum sizden bir sağlık raporu istiyor. Klasik testler yapıldıktan sonra bir de özel olarak basınç odasına girmeniz gerekiyor. Basınç odasında bir nevi kuru dalış ortamı yaratılıyor ve derinlere indiğinizde basınçtan kaynaklı herhangi bir sorun yaşayıp yaşamayacağınız tespit ediliyor.

Scuba Diving eğitimi genellikle nisan ayında başlıyor, ekim ayında bitiyor. Eğer profesyonel bir balıkadam olmak istemiyor ve yalnızca dalma alışkanlığı kazanmak, suyun birkaç metre altında rahatça gezmek benim için yeterli diyorsanız eğitimin süresi 5-10 gün ile sınırlanıyor. Bu süre içerisinde “Discover Scuba” adı verilen ilk dalış için, önce teorik bir eğitim alıyor, sualtında ve üstünde acil ilk yardım teknikleri, malzemelerin kullanımı gibi eğitimler alıyorsunuz. Teorik eğitimden sonra ilk dalış deneyiminizi genellikle havuzda yaşıyorsunuz. Havuz eğitiminde, malzeme kullanımı, dalış hazırlığı, kurtarma operasyonları gibi dersler alıyorsunuz. Bütün eğitimlerden geçtikten sonra, deniz dalışlarına geçiyorsunuz. Havuzda verilen eğitim denizde de tekrarlanıyor. Kurs sonunda da başarılı olursanız dalış yapmaya yeterli olduğunuzu gösteren bir sertifika alıyorsunuz. Dünya üzerinde en çok yaygın PADI ve CMAS olmak üzere iki farklı ekolün dalış okulları bulunuyor ve kursu tamamladığınızda gittiğiniz dalış okulu hangisinde eğitim veriyorsa o ekolün brövesine sahip oluyorsunuz ve bu bröveyle dünyanın herhangi bir noktasında dalış yapabiliyorsunuz.

Eğitim süresince bu işe gönül vermiş birçok kişiyle tanışıyorsunuz ve artık bir güzelliği paylaşmanın ortaklığıyla boş bulduğunuz her zamanı dalış için ayırmaya başlıyorsunuz. Beraber dalış yaptığınız her derinlik, çektiğiniz her fotoğraf, gördüğünüz her balıkla doğanın bir parçası olduğunuzu hissediyorsunuz. Ama asla sualtına ait bir şeyi karaya çıkarmıyorsunuz.

Türkiye’nin gözde dalış merkezleri 
Scuba Diving eğitiminizi başarıyla tamamladınız ve “Nerelerde dalış yapabilirim?” diye düşünmeyin. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin sualtı canlıları sizinle karşılaşmayı bekliyor.

Saroz
Saroz’da yaklaşık üç yerden dalış yapabilirsiniz. Boğaz’ın 30 metre kadar derinliklerinde yeni eski her tülü kalıntıyla; deniz canlısı olarak da gelincik balıkları, orfozlar ve lahoslarla karşılaşabilirsiniz.

Gökçeada/Bozcaada
Bu iki ada yeni dalış noktası bulmak isteyenler için ideal. Deniz canlısı açısından size bol çeşit sunar. Ayrıca Birinci Dünya Savaşı’ndan kalıntılar da ilginizi çekebilir. Kısacası her iki adada keşfedilecek pek çok derinlik ve tarih bulunuyor.

Kalkan
Kalkan, daha çok ileri düzeydeki dalıcılar için ideal bir dalış merkezi. Iskarmozlar, orfozlar, kaplumbağalar, orkinoslar, vatozlar hatta köpekbalığı ailesinden keler balıklarınız derinliklerde görebilirsiniz.

Ayvalık
Bir rivayete göre kayıp şehir Atlantis’in bu suların altında bulunuyor. Cunda, Alibey, Şeytan Sofrası okyanuslardaki aratmayacak bir sualtı güzelliğine sahip.

Bodrum
Dünyanın sayılı sualtı müzelerinden birini barındıran Bodrum bütün güzellikleri yanında sualtı turizminde Türkiye’nin en iyilerinden biri. Sualtında rengârenk süngerler, vatozlar, orfozlar ve irili ufaklı bir sürü canlı makro çekimler için aklınızı çelebilir.