Datça & Marmaris & Sedir Adası & Akyaka & Saklıkent Kanyon2 Gece 3 Gün

Turumuz Hakkında

 
Yetişkin
420 TL
Çocuk (6 - 11 yaş arası)
250 TL
Bebek (0 - 5 yaş arası)
150TL

Müşteri Hizmetleri

+90 850 205 37 65 +90 242 237 64 97 +90 535 548 51 57

7/24 Whatsapp Hattı

+90 535 548 51 57

Size özel hizmetlerimiz

TalyaTur ailesi olarak müşterilerimizin fikirleri ve düşüncelerini önemsiyoruz. Bu sebeple hizmetlerimizin kalitesini maksimumda tutmaya çalışıyoruz.

- Transfer Hizmeti
- Rehberlik Hizmeti
- 7/24 E-Posta Desteği
- Call Center Desteği 7/24
- Danışmanlık Hizmeti
- Ulaşım ve Aracılık Hizmetleri
- Online Bilet Hizmeti
- Konaklama Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Ulaşım

3 yıldızlı otelde 2 gece konaklama

Otelde 2 kez kahvaltı

Otelde 2 kez akşam yemeği.

Sedir Adası Tekne Turu (yemek exra )

Akyaka Azmak Tekne Turu

Kokartlı profesyonel turist rehberliği hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Örenyeri Girişleri

Otellerdeki içecekler ve minibar

Tüm öğle yemekleri

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Tüm şahsi harcamalar

TUR PROGRAMI

SEDİR ADASI - DATÇA – MARMARİS – AKYAKA – SAKLIKENT KANYONU

 

1. Gün: SEDİR ADASI – KLEOPATRA PLAJI

Sabah erken saatte belirtilen noktada buluşuyor, Profesyonel rehberlerimiz eşliğinde yolculuğumuza çıkıyoruz. Korkuteli, Fethiye güzergahından geçerek Gökova Körfezi’ne varıyoruz. Burada verilecek kısa bir molanın ardından, emsalsiz bir tur için teknemize biniyoruz. Başka bir yerde yaşanması zor bir güzelliğe tanıklık ederek Sedir Adası’na ulaşıyoruz. Efsaneye göre İmparator Antonius'un Kleopatra için Mısır’dan 60 adet gemi ile getirttiğine inanılan özel kumlara sahip Kleopatra Plajını görme fırsatını yakalıyoruz. Kleopatra’nın denize girdiği, altın sarısı kumları koruma altına alınan bu eşsiz adada denizin keyfini çıkarıyoruz. Adanın köklü tarihinin göstergeleri olan Kedriai Antik Kenti kalıntılarını ziyaret ettikten sonra tekneyle tekrar anakaraya geçiyor, kısa bir yolculuğun ardından Marmaris’e ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşip, akşam yemeği öncesinde dinlenme imkanı buluyoruz. Yemek sonrasında ise arzu eden misafirlerimizle Marmaris şehir merkezine geçip, liman boyunca ve meşhur barlar sokağında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.

 

2. Gün: DATÇA – TARİHİ DATÇA PAZARI

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası mavi ile yeşilin, Akdeniz’le Ege’nin birlikte görüldüğü dağların arasından kıvrılarak uzanan yoldan, zeytin, çam, badem ağaçlarının mis kokuları ve eşsiz güzellikleri arasından geçerek Datça’ya ulaşıyoruz. Ünlü şairimiz Can Yücel’e “memleketim Datça olsun” dedirtecek kadar etkileyici olan beldeyi gezmeye Eski Datça’dan başlıyoruz. Şair Can Yücel Evi’ni görecek (Dışarıdan), Arnavut kaldırımlı, taş evlerle süslü Eski Datça sokaklarında keyifli bir yürüyüş yapacağız. Buradan yeni Datça’ya geçiyor, tarihi Datça pazarını keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Datça’da yetişen 123 bitkiden yemek, tedavi ve kozmetikte kullanım alanı bulmuş olanlarının satışa sunulduğu rengarenk bir pazar sizleri beklemekte. Bol bol alışveriş imkanı bulabileceğiniz bu süreç sonrasında Datça’nın meşhur koylarında, turkuaz renkli sularda serinleyip otelimize dönüyoruz.

 

3. Gün: AKYAKA TEKNE TURU – SAKLIKENT KANYONU

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp, Akyaka’ya geçiyoruz. Deniz ile nehirin muhteşem birleşimi olan Azmak Nehrinde benzersiz güzellikte bir tekne turu yapıyoruz. Burada dağlardan çıkan yeraltı sularının denize döküldüğü yerlere ‘azmak’ deniliyor. Parlak yeşil renkteki berrak suyu, kıvrımlı nehir yatağı ve etraftaki tepeleriyle nefes kesen güzellikteki bu bölgeyi keşfediyoruz. Suyun içindeki yaşamı, yosunları ve balıkları gözlemleme imkanı ise muhteşem bir keyif... Tekne turumuzun ardından; bu doğa harikası bölgeden ayrılıp, bir başka harikaya; Saklıkent Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Yol boyu Köyceğiz Gölü ve Dalyan’da vereceğimiz fotoğraf molalarıyla yolculuğumuz devam edecek. Saklıkent Kanyonu’na vardıktan sonra kısa bir mola verip, ardından da ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Esen Çayı’nın milyonlarca yıl içerisinde kireç taşından oluşan kayalık bölgeyi aşındırmasıyla oluşan kanyon tam bir görsel şölen. Tahta köprü üzerinden geçerek buz gibi kaynak suyunun içerisinde yapılabilecek kısa bir yürüyüşün ardından dönüş yolculuğumuza çıkıyoruz. Unutulmaz hatıralarla dolu turumuzun ardından akşam saatlerinde Antalya’ya varıyor, bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATLAR

 

Çift kişilik odada kişi başı : 420 TL

Tek kişilik oda fiyat farkı : 100. TL

İki yetişkin yanında çocuk :06.11 .yaş 250 TL

İki yetişkin yanında 03-06 yaş ücretsiz (koltuk ucreti 150 tl )

20.7.2018 2 Gece 3 Gün Otobüs ile

ÖNEMLİ NOTLAR