Salda Kayak Merkezi & Salda GoluGünübirlik

Turumuz Hakkında

Her Pazar Sabahı Evinize En Yakın Ana Caddelerden Saat 07.00 de Alınarak Korkuteli Uzeri Salda Kayak Merkezine Hareket

 
Yetişkin
80 TL
Çocuk (4 - 12 yaş arası)
70 TL
Bebek (0 - 3 yaş arası)
Ücretsiz

Müşteri Hizmetleri

+90 850 205 37 65 +90 242 237 64 97 +90 535 548 51 57

7/24 Whatsapp Hattı

+90 535 548 51 57

Size özel hizmetlerimiz

TalyaTur ailesi olarak müşterilerimizin fikirleri ve düşüncelerini önemsiyoruz. Bu sebeple hizmetlerimizin kalitesini maksimumda tutmaya çalışıyoruz.

- Transfer Hizmeti
- Rehberlik Hizmeti
- 7/24 E-Posta Desteği
- Call Center Desteği 7/24
- Danışmanlık Hizmeti
- Ulaşım ve Aracılık Hizmetleri
- Online Bilet Hizmeti
- Konaklama Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • ULAŞIM
 • AÇIK BUFE SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEĞİ ( EKMEK ARASI KOFTE VEYA SUCUK + AYRAN )
 • REHBERLİK

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • TELESİYEJ
 • KIZAK 
 • EXTRA HARCAMALAR

TUR PROGRAMI

31 ARALIK - 15 MART ARASI PAZAR GÜNLERİ YAPILMAKTADIR

KAYAK MERKEZİ TURLARIMIZ 25.02.2018 İTİBARİ İLE SONLANDIRILMIŞTIR.. DAĞLARIMIZDA KAR OLMAMASI SEBEBİ İLE İNSALLAH ÖNUMUZDEKİ SEZON DAHA UZUN BİR SEZON OLMASI DİLEĞİYLE

 Antalya Merkez de ana caddeler den saat 07.00 de toplamamız başlamaktadır. Harekemizden yaklaşık 1 saat sonra Korkuteli Yazır da Cafe Mola Reztaurant da Açık Bufe Kahvaltımızı yapacağiz. Kahvaltı molamız 30 dakika dır.  Kahvaltı dan sonra Korkuteli Tefenni Karamanlı yolunu takip ederek Yeşilova ilçesine bağlı olan Salda Kayak Merkezine saat 10.30 -11 civarı Ulaşıyoruz. Kayak Merkezinde kayak yapmak isteyenler kayak yapabilir. Telesiyej Ucreti kayakcılar için 1 TL dir. Öğlen Yemeğimizi Kayak Merkezinde Kofte Ekmek veya Sucuk ekmek  yanında Ayran alacağiz. Saat 16.00 a kadar serbest zaman. Saat 16.00 da Herkezin araçlarda  olmasını rica ederiz. Donuşte Salda Golunu Tepeden Goreceğiz ve Fotoğraf molası için duracağiz. Aşağiya İndiğimizde Salda Golu Etrafında 1 saat yine Fotoğraf ve gezi molası verlecektir. 17.30 da Antalya ya hareket Saat 21.00 -21.30 civarı Antalya da Herkezi alındığı yere bırakacağiz. iyi aksamlar bir başka turda buluşmak dileğiyle....HOŞÇAKALIN

 

TUR ÜCRETİ

KİŞİBAŞI ................80 TL

04 - 12 ÇOCUK.......70 TL

00 - 03 ÇOCUK ...FREE

21.1.2018 Günübirlik Otobüs ile
28.1.2018 Günübirlik Otobüs ile
4.2.2018 Günübirlik Otobüs ile
11.2.2018 Günübirlik Otobüs ile
18.2.2018 Günübirlik Otobüs ile
25.2.2018 Günübirlik Otobüs ile
4.3.2018 Günübirlik Otobüs ile

ÖNEMLİ NOTLAR

SALDA KAYAK MERKEZİ

HER PAZAR

Salda Kayak Merkezinin alt yapısı ve kayak donatıları kayak severlerin beklentilerine cevap verecek şekilde tamamlandı.  Şimdi ülkemizin her yerinden kayak severleri, muhteşem Salda Gölü manzarası eşliğinde ve çam ormanlarının arasında kayak yapmak üzere Salda’ya bekliyoruz.

Tesisin yapımının gerçekleştirildiği arazi, Batı Akdeniz bölgesinde yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla kullandığı Antalya-Denizli güzergâhındaki Burdur İli Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Tesis, Burdur’a toplam 77 km mesafede olup, bu yolun 63 km’si asfalt, 14 km’si ise alt yapı ve genişlik olarak ulaşıma uygun stabilize yol niteliğindedir. Kayak tesisinin ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Kayak alanı, 2.079 metre rakımda bulunan Tınaztepe’nin solunda 2.054 metre zirvesinin kuzey yamaçlarından başlayıp 1.910 metre rakımlı toplanma merkezinde sonlanmaktadır.

Arazi yapısı, arızasız bir yapıda olup, en alt ve en üst seviyeleri arasında yaklaşık 200 metrelik bir kot farkı ve % 15 civarında bir eğim ile 1.000 – 1.200 metre mesafedeki yamaç uzunluklarına sahiptir.  Bu yapı kayağa yeni başlayanlar ve her derecede kayak yapanlar için çok uygun bir arazi yapısıdır.

En uzunu 1.600 metre en kısası 950 metre olan toplam 5 pistten oluşan kayak merkezindeki teleski tesisinin hat uzunluğu 860 metredir.  Tesiste, pisti kayak yapmaya uygun hale getirecek bir adet snow truck   ( kar ezme makinesi ) bulunmaktadır.

Kayak tesislerinin yapıldığı alan,  dünyanın en derin ve en temiz göllerinden biri olan turkuaz renkli Salda Gölüne hakim bir noktada olup, manzara tam bir doğa harikası niteliğindedir.  Genellikle, Aralık ayından itibaren Nisan ayı sonlarına kadar karla kaplı olan tepede 50 – 100 cm civarında kar görmek mümkündür.  Doğal bitki örtüsü ile kaplı olan tepenin arazi yapısı 30 cm kar yağışında bile kayak yapmaya uygun hale gelmektedir.

2 kişilik askılı T tipi self servis Teleski, Kafeterya,  İçmesuyu işleri 16.12.2011 tarihinde tamamlanarak 2012 yılı kış sezonuna yetiştirilmiştir.

Dünyanın en derin gölleri arasında yer alarak yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğramadan geçmedikleri Salda Gölünü hakim bir noktadan kucaklayan Salda Kayak Merkezi, İlimizden ve çevre illerden kış aylarında gelecek kayak severleri ağırlayarak, İlimizi dünyaya tanıtmaya hazırdır.

********************** MALZEME*************************

 •  KAYAK TAKIMI GÜNLÜK : 30 TL
 •  SNOWBOARD GÜNLÜK 30 TL
 • KIZAK GÜNLÜK 10 TL
 • KAYAK PANTALONU GÜNLÜK 10 TL
 • KAR MONTU GÜNLÜK 10 TL
 • TELESİYEJ    1 TL

[c]SALDA GÖLÜ[c]

Salda Gölü’nü Keşfetmeniz İçin 10 Neden

Bembeyaz ayakları yakmayan kumsallar, Türkiye’nin Maldivleri, berrak sular, Dünya’daki Mars, göl manzaralı kayak merkezi, sessizlik, huzur, kamp, piknik, yüzmek, şifa kaynağı, çamur banyosu, hafta sonu kaçamağı,  benzersiz manzaralar, tarif edilemez güzellik…Bu kelimelerin birleşip tarif ettiği tek bir yer var; Salda Gölü…

Tatil planlarınız arasında kesinlikle Salda Gölü olmalı dedirtecek 10 nedeni sizler için derledik. Gezginlerin, karavancıların, günübirlik tatilciler ve piknikçilerin yeni adresi yakın zamanda fenomen haline gelmesi muhtemel Salda Gölü’nü sizler için mercek altına aldık. …

1. Türkiye’nin Maldivleri Olarak Tanınıyor

Özellikle balayı çiftlerinin tercih sıralamasında başı çeken, kartpostaldan daha güzel bir dünyaya ayak basmak isteyip rüyalarının gerçek olmasını arzulayanların uğrak noktasıdır Maldivler… Dünyanın en gözde tatil bölgeleri arasında gösterilen Maldivler’e gitmek isteyip de iç geçirenler için iyi bir haberimiz var! Uzaklarda Maldivler’i aramayın, Maldivler size çok yakın… Sizleri gürültüden uzak,bembeyaz kumsalları ve turkuaz renkli suları ile “Türkiye’nin Maldivleri” olarak adlandırılan Salda Gölü’ne bekliyoruz. Sosyal medya üzerinden paylaştığınız fotoğraflara gönül rahatlığıyla ‘Maldivler’ başlığını ekleyebilirsiniz. Kimsenin ayırt edemeyeceğinin garantisini veriyoruz.

Sadece kartpostallık manzarayı görmek bile burayı ziyaret etmeniz için geçerli bir neden.

2. Dünya’daki Mars Özellikleri Taşıyan İki Yerden Biri

Son yıllarda dünya dışında bildiğimiz anlamda yaşamın var olup olmadığına dair araştırmalar hız kazanmış durumda. Bu araştırmalarda en çok üzerinde durulan ‘Kızıl Gezegen’ olarak da bilinen Mars gezegeni…

Salda Gölü’nde dört yıldır araştırma yapan İskoçya’nın Glasgow Üniversitesinden Prof. Dr. Mike Russel, dünya üzerinde, Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yer bulunduğunu, bunlardan birisinin Kanada’nın kuzey bölgesinde, diğerinin de Salda Gölü‘nde olduğunu kaydetti.

Öte yandan İTÜ Öğretim Üyesi Nurgül BALCI ve ekibi Salda Gölü hakkındaki araştırma sonuçlarını, uluslararası bilimsel ‘New Scientist‘ dergisinde paylaştılar. Araştırmaya göre; Salda Gölü’nde bulunan yüksek magnezyum içerikli beyaz kayaçların Mars’ta da bulunması, göldeki benzer koşulların bir zamanlar gezegende de hâkim olduğu fikrini doğurdu.

Kızıl gezegenin sırrını keşfetmek için Salda Gölü’ne gelin!

3. Göz Kamaştırıcı Manzaraya Sahip

Gözü Salda Gölü fotoğraflarına ilk ilişenlerin, görüntünün fotomontaj olduğunu düşünmeleri gayet doğal. Zira böyle kadrajlara sığmaz güzellikleri her yerde, her zaman görmek mümkün değil. Mavi ve yeşilin iç içe olduğu, her hali ayrı bir heyecan Salda Gölü’nde gün ve mevsime göre değişen harikulade manzaraları yakalamak mümkün.

Salda Gölü bu övgü dolu sözleri fazlasıyla hak ediyor. Manzarayı çıplak gözle gördüğünüzde bize hak vereceğinizden eminiz.

Salda Gölü ziyaretçilerine önemli bir hatırlatma yapalım. Salda Gölü tatiliniz boyunca yanınızdan fotoğraf makinenizi eksik etmeyin!

4. Benzersiz Kamp Alanları Var

Salda Gölü ve çevresi koruma altına alındığı için yapılaşma yasak. Turizmin gelişmesi için sadece 2 tane kamp alanı için izin verilmiş. Kamp alanlarında her türlü olanak sağlanmakta. Günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz marketler, lavabo, tuvalet … imkanları bulunmakta. Ayrıca kamp için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Rahatlıkla mangalınızı yada kamp ateşi yakabilirsiniz.

Bembeyaz kumsallara uzanıp elinde kitabı sessizliği dinlemek, arkadaş grubuyla farklı bir kamp deneyim yaşamak, saklı cenneti keşfetmek isteyen herkes Salda Gölü’ne…

5. Salda Gölü’nde Yüzmek Paha Biçilemez

Gerçekten şu dünyada ‘iyi ki yapmışım’ diyebileceğiniz şeylerden biridir Salda Gölü’nde yüzmek. Yeşilova Halk Plajı ve Salda Orman Plajı, yüzmeye en elverişli plajlar. İki plajın arasında yaklaşık 3 km var. Bu arada, neticede bu bir göl ve bazı yerleri bataklık. Bu nedenle gösterilen yerlerin dışında yüzmeniz tavsiye edilmiyor. Orman Plajı’nı tercih ederseniz, 10-15 metreden daha fazla açılmanız önerilmiyor. Ayrıca koyu renkle yerlerde yüzmek de oldukça riskli. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece bir sorun yok. Haziran ayından Eylül ayının ortalarına kadar Salda Gölü’nde yüzme sezonu açık.

6. Çamur Banyosu Cilt Hastalıklarına İyi Geliyor

Bembeyaz kumsalları, temiz suyu, havası, maviliği, manzarasının yanında Salda Gölü’nün sizlere sunduğu bir güzellik daha var; çamur banyosu…Uzmanlar tarafından çamur banyosunun sayısız faydası olduğu söylenmektedir. Cilt hastalığı, sivilce, eklem ağrıları, sedef gibi problemleri olanlar bu çamurlarla şifa buluyorlar. Cildi yumuşatma, gözenekleri açma, selüloit ve çatlak tedavisi ve toparlama etkisi, antiseptik tesiri ile akne ve sivilceleri yok etme, kırışıklıkları giderme, siğilleri absorbe etme özellikleri bulunduğu biliniyor. Cilde sürülen çamur cildi gerdiriyor ve genç hissetmenizi sağlıyor.

Çamur banyosu ile küçük bir hatırlatma yapalım. Çamur banyosu yapacağınız çamur killi ve çamurun burna hoş gelmeyen bir kokusu olacaktır. İçinde bir çok mineral barındıran ( kükürt, klorür, florür…) çamurdan bu kadar koku gelmesi doğal karşılanmalı…

7. Mavinin ve Yeşilin Bütün Tonları İçiçe

Salda Gölü ziyaretiniz sonrası mavinin ve yeşilin hiç tanımadığınız renklerini tadarak ayrılabileceğinizin garantisini veriyoruz. Salda Gölü ruhunuzun adeta bu tonlarda kaybolacağı farklı bir deneyim olacaktır sizin için. Gerçek mavi, gerçek yeşil, hem yeşil hem mavi…

8. Göl Manzaralı Kayak Merkezi Buluyor

Salda Gölü sadece yazın kavurucu sıcaklarında ziyaret edebileceğiniz nadide mekanlardan biri olmasının yanı sıra kış aylarında da farklı güzelliklerini sunuyor sizlere. Göle yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Salda Kayak Merkezi, göl manzaralı kayak yapabileceğiniz nadir yerlerden biri konumunda. Genellikle, Aralık ayından itibaren Nisan ayı sonlarına kadar karla kaplı olan tepede 50 – 100 cm civarında kar görmek mümkündür.  Doğal bitki örtüsü ile kaplı olan tepenin arazi yapısı 30 cm kar yağışında bile kayak yapmaya uygun hale gelmektedir. Salda Kayak Merkezi’nde şuan için konaklama imkanı bulunmuyor. Konaklama için göl kenarındaki butik oteli kullanabilirsiniz. Salda Gölü yaz aylarındaki doluluk oranına Salda Kayak Merkezi ile erişmeyi hedefliyor.

9. Ülkemizin Nadide Güzelliklerinden Biri

Salda Gölü için burada anlatılanlar ve fotoğraflar tamamen gerçek. Hani bazı yerler vardır anlata anlata bitiremediğimiz. İşte Salda Gölü de o yerlerden biri. Kendinizi bambaşka bir yerde hissedeceğiniz, daha önce niye buruya gelmediğiniz için içten içe kendinize kızacağınız mekanlardan. Salda Gölü’nü görmemiş olanlar, henüz ne kaybettiklerinin farkında değiller maalesef. İnanın Salda Gölü’ne gittiğinizde “iyi ki bu güzelliği yaşamışım” diyeceksiniz.

10. İdeal Bir Hafta Sonu Rotası

Günübirlik keşfe gidebileceğini bu doğa harikası gürültüden ve koşuşturmacadan çok uzak. Dokunulmamış doğası ve benzersiz doğallığıyla bu zamana kadar gizli kalabilmeyi başarabilmiş bir köşe. Sessizlik, doğallık, temizlik ve benzersiz yapısıyla günübirlik kampçılar ve piknikçiler için adeta bir kaçış rotası.

Sonuç olarak burada bunca güzelliği anlatılmaya çalışılan Salda Gölü’nü ziyaret etmenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.