ALMANYA & ORTA AVRUPA

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
ALMANYA & ORTA AVRUPA Hakkında Genel Bilgiler

BERLİN - DRESDEN - PRAG -SALZBURG - VİYANA - BRATİSLAVA - BUDAPEŞTE - GRAZ415-€ Değerindeki Opsiyonel Tur Paketi Dahil

1.Gün : İSTANBUL  – BERLİN

İstanbul (Yeni) Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘nın tarifeli seferi ile Berlin uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Yerel saat ile varışta havaalanından çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turuna başlıyoruz. Bradenburg Kapısı, , Checkpoint Charlie, Alexanderplatz, Postdamer Platz, Charlottenburg Sarayı, Berlin Katedrali, Doğu yakası galerisi görülecek yerler arasındadır.  Otele transfer. Konaklama otelimizde.

2.Gün  :  BERLİN

Kahvaltının ardından Berlin’i keşfetmek için tam gün serbest zaman.  Konaklama otelimizde.

 

3.Gün  : BERLİN – DRESDEN – PRAG

Kahvaltının ardından Elbe Nehri kıyısında bulunan Almanya’nın en güzel şehirlerinden Dresden’e hareket ediyoruz. Barok ve Rokoko mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Dresden turumuzun ardından başkent Prag’a hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız panoramik şehir turunda eski şehir meydanı, Saat Kulesi, Parlamento binası, Vitüz Katedrali görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer. Konaklama Prag otelimizde. 

4.Gün:  PRAG – KARLOVY VARY – PRAG

Kahvaltının ardından  eşsiz doğa manzaraları eşliğinde kaplıca şehri Karlovy Vary’e hareket edeceğiz. Kralın banyosu anlamına gelen Karlovy Vary turunda yapacağımız tam gün turun ardından Prag’a dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün  : PRAG – CESKY KRUMLOV – SALZBURG

Kahvaltının ardından UNESCO’nun koruması altına aldığı Cesky Krumlov’a hareket ediyoruz. Vltava Nehri’nin  oluşturduğu kıvrımlar arasında kurulmuş Masalsı şehirde yapacağımız panoramik tur sonrası Salburg’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turunda Salzburg Katedrali ve Kalesi, Mirabell bahçeleri, Makartplatz Meydanı , Mozart’ın Evi görülecek yerler arasındadır.  Konaklama Salzburg otelimizde.

6.Gün:  SALZBURG – GÖLLER BÖLGESİ – VİYANA

Kahvaltının ardından Alp dağlarının manzaraları eşliğinde göller bölgesine hareket ediyoruz. Mozart’ın adını koyduğu, Salzburg’un en büyük gölü Wolfgangsee Gölü kıyısında yapacağımız kısa yürüyüş ardından Cenneti temsil eden kasa St. Gilgen ve St. Wolfgang  gezeceğiz.  Turlarımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzda Belediye Binası, Viyana Üniversitesi,  Opera Binası, Votive Kilisesi ve Hoffburg (Kışlık Saray) görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer.  Konaklama Viyana  otelimizde.

7.Gün:  VİYANA – BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE      

Kahvaltının ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz. Eski şehir,  Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali,  Grassalkovich Sarayı, Parlamento Binası , Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina panoramik görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Budapeşte’ye  hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız panoramik şehir turuna başlıyoruz. Opera Binası, Parlamento Binası, Tuna Nehri, Kahramanlar Meydanı, Andreasy  ve Rakoczi  Caddeleri, Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

8.Gün:  BUDAPEŞTE – GRAZ

Kahvaltının ardından Esztergon Kalesi gezimizi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz.  Tuna nehri kıyısında yer alan, Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, Macar Krallığının idari ve dini merkezi olarak kullanılmış. 50 yıldan fazla sürede Osmanlı’nın hakimiyetinde kalan günümüzde turistlerin akın ettiği bu tarihi yapıyı gezdikten sonra Graz’a hareket ediyoruz.  Varışta panoramik şehir turuna başlıyoruz. Sporgasse Meydanı, Schlossberg Tepesi, Eski şehir, Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Graz otelinde.

9.Gün:  GRAZ – İSTANBUL   

Kahvaltının ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşu. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  13 Mart

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları  ile İstanbul – Berlin  / Graz – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ait havaalanı vergileri
  • Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Panoramik şehir turları
  • Esztergom Kalesi Turu
  • Bratislava Turu
  • Göller Bölgesi Turu
  • Cesky Krumlov Turu
  • Karlovy Vary Turu
  • Dresden Turu
  • Turlarda Türkçe rehberlik hizmetleri.


  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  •             Schengen Vize Ücreti ( Yeşil pasaporta vize yoktur)

  •             Yurtdışı çıkış pulu

  •             Seyahat Sağlık Sigortası

  •             Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

  •             Kişisel harcamalar ve bahşişler

  •             Ekstra bagaj ücretleri

  Ek Bilgiler
  Uçuş Adı:İSTANBUL - BERLİN
  Buluşma:2021-03-13T06:00:00
  Kalkış:2021-03-13T09:05:00
  Varış Tarih:2021-03-13T10:10:00
  Varış Havalimanı:TXL
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Berlin
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 1721

  Uçuş Adı:GRAZ - İSTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-03-21T09:35:00
  Varış Tarih:2021-03-21T13:50:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:GRZ
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Graz
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 1462

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Budapeşte: Ibis Budapest City South Hotel 3* vb. Viyana: Pyramida Hotel Vienna 4* vb. Salzburg: Star Inn Hotel Salzburg Zentrum 3* vb. Prag: Duo Hotel 4* vb. Berlin: Holiday Inn Eastside 4* vb. Graz: Star Inn Hotel Premium Graz 3* vb 12 30 957 EUR 957 EUR 1314 EUR 197 EUR 917 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  ALMANYA & ORTA AVRUPA Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Benzer Turlar