Amadara Nehir Gemisi ile Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0850 205 37 65
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19
Tıklayın Biz Sizi Arayalım

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Amadara Nehir Gemisi ile Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün

İSTANBUL - HO CHI MINH CITY (SAIGON) (VİETNAM)

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde gece saat 00.00'da buluşma. Türk Havayollarının, TK162 no’lu seferi ile saat 02.45'de Saigon'a hareket. Yerel saat ile 17.00'da, Vietnam'ın en çok turist çeken şehri olan, Fransızlardan kalma tarihi binaları ile ünlü, eski adı Saigon olan Ho Chi Minh City’ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün

HO CHI MINH CITY (SAIGON) - CU CHI TÜNELLERİ (VİETNAM)

Kahvaltı sonrası Saigon şehir turumuzu düzenliyoruz. Dünyanın en fazla motosikletinin bulunduğu bu şehirde (yaklaşık 3 milyon adet) Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali, Gösteri Merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası, ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzey’li lerin yaklaşık 200 km uzunluğunda yer altına yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerikan askerlerine karşı iptidai yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün

MY THO – CAI BE (VİETNAM) (GEMİ)

Kahvaltı sonrası Ben Thanh hediyelik eşya ve açık yemek pazarı ziyareti sonrası 5* Dlx Nehir gemimizin bulunduğu My Tho’ya transfer. Gemimize giriş ve odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Cai Be’ye doğru ilerlerken gemide Kaptan’ın Hoş Geldiniz Yemeği düzenlenecektir. Geceleme gemimizde. Gemimiz bu gece Cai Be limanında demirli kalacaktır.

4. Gün

CAI BE - SA DEC (VİETNAM)

Kahvaltı sonrası local teknelerle Cai Be’de bulunan şeker ve pirinç kağıdı atölyeleri ve tarihi Kiet Eski Evi'ni ziyaret etme fırsatınız olacak. Günün ilerleyen saatlerinde, Fransız yazar Marguerite Duras'ın gençliğinin bir kısmını geçirdiği Mekong Deltası'nda yer alan yaylı bir kasaba olan Sa Dec'e yolculuk. Bölgenin tarım ve sanayi ürünlerinin ticaret rotasının geçtiği Sa Dec, Vietnam Savaşı sırasında da Amerikan hücumbotlarının üssü olarak kullanılmıştı. Ünlü roman yazarı Marguerite Duras’nın çocukluğunu geçirdiği bu hareketli nehir limanında çekilen, yönetmen Jean-Jacques Annaud’nun 1992 yapımı şiirsel yapıtı “The Lover” filmi, bu büyük sanat insanının hayat hikâyesini orijinal coğrafyasından beyaz perdeye taşımıştı. Fransızlar’ın şehri uzun zaman önce terk etmelerinden beri fazla bir değişiklik geçirmemiş olan Sa Dec, gerçekten bugün bile Duras’nın yaşadığı yıllardaki güzelliğini korumakta: eski ambarlar, antik Çin dükkânları, ticaretin döndüğü eski mahalleler, yüklerini küçük iskelelerde doldurup boşaltan tipik nehir gemileri… Duras’nın küçüklüğünden beri, öğretmen annesinin içinde ders verdiği okul binası ve ailenin bitişikte yaşadığı küçük ev zamana karşı sapasağlam ayakta durarak direniyor. Gezimiz sırasında Duras’nın Çinli sevgilisi Huynh Thuy Le’nin, “The Lover” (sevgili) adlı bir müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret edeceğiz. Yerel saat ile 19.00’da limandan hareket.

5. Gün

TAN CHAU (VİETNAM)

Kahvaltıdan sonra küçük botlarla gemiden ayrılıp dar kanallardan geçerek kıyıya çıktıktan sonra yerel zanaat atölyelerini ve ipekçileri gezip, kasabada yapacağımız keyifli yürüyüş ile Vietnam’ın kırsal hayat tarzını ve üretim ilişkilerini en doğal haliyle gözlemleyeceksiniz. (Tan Chau bölgedeki en bakir ve turizmin olmadığı bir köy) Daha sonra gemiye dönüş. Yerel saat ile 22.00’da limandan hareket. 

6. Gün

PHNOM PENH (KAMBOÇYA)

Kahvaltı sonrası yapılacak turumuz esnasında; Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağı, Komünist dönemden kalma ve geçmişte Ruslar tarafından çok kullanıldığı için ismi Rus Pazarı olarak bilinen pazar ve Tuol Sleng Soykırım müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Akşam lokal folklor gösterileri düzenlenecektir. Geceleme limanda demirli gemimizde.

7. Gün

OUDONG – KAMPONG TRALACH - PHNOM PENH (KAMBOÇYA)

Kahvaltı sonrası Kamboçyanın eski başkenti Oudong'a hareket. Burada Budist tapınağını gördükten sonra Kampong Tralach'a geçiyoruz. Öküz arabaları ile nehir kıyısından Kampong Tralach köyünü gezeceğiz. Bu gezi esnasında yerel tapınakları görme fırsatı bulacağız. Tur sonrası gemimize dönüş ve Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e hareket. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra Phnom Penh’e varış. Varış sonrası bu güzel şehirde serbest zamanınız olacak. Akşam lokal folklor gösterileri düzenlenecektir. Geceleme limanda demirli gemimizde.

8. Gün

OKNHATEY KÖYÜ (KAMBOÇYA)

Kahvaltı sonrası Oknhatey Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz. Oknhatey, Mekong Nehri'nin yemyeşil kıyılarında bulunan ve zengin ipek dokuma geleneği ile bilinen bir “İpek Adası” dır. Burada göreceğimiz yerler arasında yerel bir ilkokulu ziyaret edecek ve el sanatlarının geleneksel ipek dokumalarını gözlemleyeceğiz. Yolculuğunuz Phnom Penh'e gitmeye devam ediyor. 

9. Gün

ANGKOR BAN – PHNOM PENH (KAMBOÇYA)

Kamboçya'nın, 1970'lerde Kamboçya Kominst Partisinin silahlı kolu olarak kurulduğu kabul edilen, Kızıl Kmerler gerilla savaşı ile yönetimi ele aldığı dönemlerde yok olmayan birkaç köyden biri olan Angkor Ban da yürüyüş turuna çıkacağız. Burada insanlar hala geleneksel ahşap alışkanlıklarında yaşayıp ve eski kültürel geleneklerini canlı tutmayı başarmışlardır. Yüzlerce ahşap ev, yerel köylülerin sürmekte olan günlük tarımının koşuşturmacası arasında, muz ağaçları ile gölgelenmiş, stilts üzerinde sağlam durmaktadır. Burayı ziyaret ettikten sonra gemi, Phnom Pros ve Phnom Srei (erkek ve dişi dağları) olarak bilinen Twin Dağları'na otobüsler ile öğleden sonra bir gezintiye çıkacağımız, Kampong Cham'a doğru hareket ediyoruz. Bu gece gemide Kaptan’ın Gala Gecesi düzenlenecektir. Geceleme gemide.

10. Gün

KAMPONG CHAM – SIEM REAP - TONLE GÖLÜ (KAMBOÇYA)

Kahvaltı sonrası gemimizden çıkış işlemleri ve uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, bağrında dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’ta bulunan otelimize hareket. Check-in ve odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Kamboçya’nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahip. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu alan, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cenneti. Geceleme Siem Reap’ta bulunan otelimizde.

11. Gün

SIEM REAP (KAMBOÇYA)

Kahvaltı sonrası gerçekleştirilecek ücretsiz şehir turunda; 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Angkor Wat, Bayon, Ta Phrom tapınaklarını ziyaret ettikten sonra Filler terası, Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını panoramik olarak göreceğiz. Akşam üzeri serbest zaman. Geceleme otelimizde.

12. Gün

SIEM REAP – HANOI (VİETNAM)

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri sonrasında havalimanına transfer. Yerel bir havayolu ile Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye transfer. Hanoi’ye varışımızda havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Hanoi’de bulunan otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde

13. Gün

HANOI (VİETNAM)

Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; günümüz Vietnamı’ının kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesi, Ba Dinh Meydanı, 1049 yılında yapılmış olan Tek Kolonlu Pagoda, Tran Quoc Pagodası, İlk Üniversite, Edebiyat Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Hanoi’nin Fransız Sömürge Döneminden kalma mahallerini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Fransız Koloni Döneminden kalma 36 birbirini dik kesen küçük caddeden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi turda göreceğimiz yerlerden bazıları. Bu turun ardından Vietnamlıların yüzyıllardan beri geleneksel olarak eğlence amaçlı yerel halka sergilemiş oldukları, dünyada suda icra edilen tek teatral gösteri olan Puppet Show’u seyredeceksiniz. Geceleme otelimizde.. (Otelde Kahvaltı dahil) 

14. Gün

HANOI – HALONG BAY (VİETNAM)

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Bay ‘de ki teknemize hareket (Hanoi’nin 170 km doğusundadır). Bu kültür mirası turumuz esnasında ayrıca geçtiğimiz 10 yıl içerisinde bulunmuş mağaraları da ziyaret edeceğiz. Geceleme Halong Bay körfezinde gemide.

15. Gün

HALONG BAY - HANOI (VİETNAM)

Sabahın erken saatlerinde Zümrüt renginde ki Halong Bay körfezinde ejderha sırtını andıran küçük adacıklar manzaralı seyir sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Hanoi de ki otelimize transfer. Hanoi ye vardıktan sonra serbest zaman ve geceleme otelde.

16. Gün

HALONG BAY- İSTANBUL

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Hanoi Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 165 nolu seferi ile saat 21.35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 04.15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
Tur Hareket Tarihleri:
12 Eylül

12.09.2020 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  12.09.2020Cat B - Balkonlu Kabin5749.00 €- ---Taksitler »
   Cat A - Balkonlu Kabin5949.00 €- ---Taksitler »
   Cat S - Suite Kabin 6199.00 €- ---Taksitler »
Amadara Hakkında Genel Bilgiler

Gemi Görselleri

 • Amadara

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Limanlar

-

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Saigon // Hanoi-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Siem Reap - Hanoi arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 2 gece Saigon'da 5* Otelde konaklama
 • 7 gece 5* DLX Nehir gemisinde kabinlerde tam pansiyon konaklama
 • 2 gece Siem Reap’de 5* Otelde konaklama
 • 3 gece Hanoi’de 5* Otelde konaklama
 • 1 gece Halong Bay’de Gemide konaklama
 • Gemide akşam yemeklerinde ücretsiz şarap, bira, meşrubat ve çay & kahve servisi
 • Gemide kabinlerde, ücretsiz su servisi
 • Kara ve Gemi Programında belirtilen tüm turlar (Yerel Rehberler Eşliğinde)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti (grup 20 kişi olduğu takdirde) 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Havalimanı ve Liman vergileri
 • Gemi personeli bahşiş ücreti (Gemide Ödenir 141 Usd)
 • Gemideki bazı alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Vize ücreti (200 Usd)
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL) 
Ek Bilgiler

• Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması gerekmektedir.
• Programda belirtilen saatler Türk Havayollarından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Golden Bay Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Golden Bay Tour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
• Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz.
• Nehir turları içeriği ve saatleri gemi şirketi tarafından belirlenmekte olup, tur esnasında gemiden ayrılış ve dönüş saatleri belirlenecektir.
• Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.
• Uçak yolculuğu esnasında her yolcunu n kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 23 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
• Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 Euro’luk bir ön provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz.
• Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
• Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
• Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.
• Golden Bay Tour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
• Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour’un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır. 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Kamboçya ve Vietnam vizeleri sınırda (Acentamız tarafından tur öncesi getirtilen renkli çıktı halindeki davetiye ile) her yolcu tarafından münferiden alınmaktadır. Vize ücreti her giriş için kişi başı yaklaşık 100 USD olup sınırda münferiden ödenmektedir. Davetiye alımı için pasaportunuzun scan edilmiş hali gerekmektedir. Vize alımı için ise 2 şer adet renkli vesikalık fotoğraf yanınızda bulundurulmalıdır. 

Amadara Nehir Gemisi ile Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi Hakkındaki görüşleriniz

Benzer Turlar