TÜRK HAVAYOLLARI ILE BALKANLARDA 5 ÜLKE (BEG SKP) 4* OTELLER

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler TÜRK HAVAYOLLARI ILE BALKANLARDA 5 ÜLKE (BEG SKP) 4* OTELLER

1. Gün

1.Gün İSTANBUL -BELGRAD


Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Kappatur kontuarında saat 05:40'da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1081 tarifeli seferi ile saat 07:40’da Belgrad’a hareket.Yaklaşık 1  saatlik yolculuğun ardından saat 08:20’de Belgrad’a varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panaromik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Zemun ve Tito’nun mezarı, Sava ve Tuna gemi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun parkını görüyoruz. Ardından II. Yugoslavya’nin kurucusu Hirvat asilli, Marasel Tito’nun anit mezarini ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Baskanliğina seçilen ve Yugoslavya'yi Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren 1974 yilinda ömür boyu devlet başkanliğina getirilen ve 1980 yilinda ölen ama saibesi hala süren ziyaretimizin ardından Sava ve Tuna gemi turuna çıkıyoruzTurumuzun ardından Belgrad otelimize transfer.Geceleme otelimizde
Zemun ve Tito'nun Mezarı , Sava ve Tuna gemi turu (öğle yemekli): 40 €

2. Gün

2.Gün BELGRAD


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardındanserbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Voyvoda Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a hareket ediyoruz.Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket edeceğiz. Şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı,Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali,Ortodoks Aya Yorgi Katedrali,Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Belgrad otelimize transfer.Geceleme otelimizde
Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu (öğle yemekli): 65 €

3. Gün

3.Gün BELGRAD –SARAYBOSNA


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüz ile Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Osmanlı sebilinden su içiyoruz. Sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler. Geceleme ve aksam yemegi saraybosna otelimizde.
Boşnak Gecesi Turu : 40 € Kişi Başı

4. Gün

4.Gün SARAYBOSNA-MOSTAR-KOTOR-BUDVA-PODGORICA


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Podgorica’ya hareket.İlk durağımız olan Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1556 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’u göreceğiz.Ardından Budva’ya hareket. Burada Stari Grad (Eski Şehir-Kale) şirin beldeyi yakından tanıyacaksınız.Podgorica’ya varışta panoromik şehir turumuzu yapıyoruz.Gezimizin sonrasında Podgorica’daki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün

5.Gün PODGORICA – ISKODRA -OHRİD


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Iskodra üzerinden Ohrid’e gidiyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Iskodra’yı göreceğiz ve ardından Ohrid’e devam edeceğiz.Ardından panoramik olarak Struga gezimize başlıyoruz.Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme.Geceleme Ohrid otelimizde.

6. Gün

6.Gün OHRID


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan St. Naum-Resne-Manastır Turu na katılabilirler.Bu turumuzda Makedonya’nın en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz.Ardından Resne’ye gidiyoruz.Burada İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Turumuzun ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi’ni görüyoruz.Turumuzun ardından Ohrid’deki otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Yerel müzikler eşliğinde, Balkan mutfağının tadına bakıp, unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
St. Naum-Resne-Manastır Turu (öğle yemekli): 60 € Kişi Başı
Mekodon Gecesi Turu : 30 € Kişi Başı

7. Gün

7.Gün OHRID-GOSTİVAR-KALKANDELEN-ÜSKÜP


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle Uskup’e hareket.İlk olarak Gostivar üzerinden Kalkandelen’e doğru gidiyoruz. Kalkandelen‘de Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz.. Ardından Üsküp panoramik şehir turuyla gezimize devam ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii,Mustafa Paşa Camii,Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır.Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz.Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı,Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz .Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Sulu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2. yarısında inşa edilmiş Kurşunlu Han ve Kapan Hanı’nı gördükten sonra Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni görüyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Üsküp otelimizde.

8. Gün

8.Gün ÜSKÜP-İSTANBUL


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman.rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1004 tarifeli seferi ile saat 08:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 11:30’da varış. Kappatur hizmetlerinin sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  -TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL–BELGRAD / ÜSKÜP-İSTANBUL UÇAK BİLETİ,
  -4* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
  -HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
  -ZORUNLU SİGORTA (15€)(İPTAL VE DEĞİŞİKLİKTE,
  -İPTAL İADESİ YOKTUR.)
  -ALAN / OTEL / ALAN TRANSFERLERİ,
  -OTELLERDE ALINACAK SABAH KAHVALTILARI
  -PANOROMİK ŞEHİR TURLARI
  -TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  -YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL )
  -30.000 € TEMİNATLI SAĞLIK SAĞLIK SİGORTASI (15 €) (İSTEĞE BAĞLI)
  -PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (İSTEĞE BAĞLI)
  -KİŞİSEL HARCAMALAR
  -MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)
  -ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI)(30 €) (İSTEĞE BAĞLI)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ)
  -İÇ HAT BAĞLANTI ANKARA VE İZMİR 100 € / DİĞER ŞEHİRLER 100€ / KIBRIS 100 € KİŞİBAŞI DIR (İSTEĞE BAĞLI)
  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  • (Z) HAVALIMANI VERGISI 150.00 EUR
  • SEYAHAT SAGLIK VIZE SIGORTASI 15.00 EUR
  • ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 200.00 EUR
  • ANKARA VEYA IZMIR IC HAT 100.00 EUR
  • VİZE DANIŞMANLIK HİZMETİ 90.00 EUR
  • ERIS E. REZERVASYON GUVENCE 30.00 EUR
  • DIGER SEHIRLER IC HAT 100.00 EUR
  • KIBRIS IC HAT 100.00 EUR
  • 70 YAS VE UZERI SEY.SIGORTA 30.00 EUR
  • DUBROVNİK TURU 60.00 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  TÜRK HAVAYOLLARI ILE BALKANLARDA 5 ÜLKE (BEG SKP) 4* OTELLER Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?