BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA

BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA THY ILE 07 - 23 KASIM 2021

1. Gün:  İSTANBUL – PANAMA CITY // 07 Kasım 2021 Pazar

Turumuz saat 07:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 10:05’te Türk Havayollarına ait TK 800 sefer sayılı uçak ile Panama’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:45’de Panama’ya varmış olacağız. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen aracımız ile otele transfer oluyoruz. Tüm gün dinleniyoruz. Geceleme Panama City’deki otelimizde.

2. Gün: PANAMA // 08 Kasım 2021 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz.  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Plaza de Francia’yı ve Bolivar meydanını gezeceğiz. Şehir turu bitiminin ardından Panama Kanalı turumuzu gerçekleştireceğiz. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan Panama kanalından yılda yaklaşık 14.000 gemi geçmektedir. Sonrasında Gatun Gölü üzerinde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz.  Geceleme otelimizde.  

3. Gün: PANAMA – SAN JOSE  // 09 Kasım 2021 Salı

Erken kahvaltımızın ardından Panama City havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Kosta Rika’nın başkenti  San Jose  uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. San Jose’ye varışımızın ardından alandan özel aracımızla şehir merkezine giderek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun ana ziyaret noktası  museo de oro  yani Altın Tarihi-Kültür müzesi olacak. Burada hem Orta Amerika tarihi hususunda hem de  yerli kabilelerin el sanatlarını ve altın işlemeciliği  hakkında bilgiler alacağız. Ardından National Teatre ve kent merkezini de geziyoruz. Öğleden sonra bu güzel şehirde alışveriş imkanı bulabileceğimiz serbest saatlerimiz olacak. Konaklama otelimizde.

4. Gün: SAN JOSE – ARENAL VOLKANI MILLI PARKI – LA FORTUNA   // 10 Kasım 2021 Çarşamba

Kahvaltımızın ardından otelden check out işlemlerimizi gerçekleştirerek Arenal Yanardağı eteklerine gideceğiz Yol güzergahımız üzerinde La paz şelalesinde durup fotoğraflarımızı çekeceğiz. Bu doğal bir şelale ve ormanlık alan içerisinde yer almaktadır. La Fortuna, La Tigre San Carlos, Valle Azul, Angeles Sur, San Ramon, San Rafael, Palmares ve  San Antonio kasabalarından geçerek Arenal Volkanı Milli Park alanına ulaşacağız. Varışımızın ardından  yaklaşık 1 saat sürecek bir yürüyüşle Arenal Yanardağını ziyaret edeceğiz.  Tur bitimi otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün: LA FORTUNA   – GRANADA (NIKARAGUA) // 11 Kasım 2021 Perşembe

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Sırası ile Tronadora, Canas, Pijije,  Liberia, Canas Dulces, Ahogados, Guacalito,  ve La Cruz kasabalarını geçerek Kosta Rika sınır şeridinde yer alan Penas Blancas bölgesine varıyoruz. Varışta Kosta Rika  çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra Nikaragua’ya  girişlerimizi yapmak üzere pasaport kontrolünden geçiyoruz.  Nikaragua’da  farklı bir araca geçiş yaptıktan sonra Sapoa, La Virgen, Rivas, San Jorge, Belen ve Nandaime köylerini geçerek  Nikaragu’nın tarihi ve kolonyal şehri  Granada’ya varıyoruz. Bugün Granada gölü üzerinde yer alan yüzlerce küçük adacığın bulunduğu Las Isletas adaları olarak da adlandırılan yörede tekne turumuz olacak. Sonrasında şehir merkezinde panoramik yürüyüş turu yaparak şehir katedrali ve kolonyal sokaklarını gezerek göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

6. Gün: GRANADA – MASAYA VOLKANI – MANAGUA – LEON // 12 Kasım 2021 Cuma

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. İlk olarak Masaya volkanını ziyaret edeceğiz. Masaya Volkanı halen yarı aktif bir  yanardağdır. Milli Park bölgesi koruma altındadır. Masaya yanardağı kraterine kadar aracımızla çıkıyoruz ve bu çok güzel manzarayı izliyoruz. Daha sonraki durağımız devrimler ve ihtilaller esnasında çokça hasar almış ve yakın geçmişe kadar  gerilla mücadelelerinin tam ortasında kalmış Managua şehri olacak. Şehri tepeden gören eski başkanlık binasının bulunduğu noktaya  aracımızla  çıkıp  hem şehri izliyor hem de tarihte yaşananlar hakkında bilgi alıyoruz. Sonraki İstikametimiz  ise Leon şehri olacak. Yol güzergahımız Santa Ana, Santa Rita, El Guayabal ve  El Tamarindo köylerinden geçerek Leon kentine ulaşacak. Şehre varışımızla birlikte yerel rehberimiz eşliğinde yürüyüş turumuza başlıyoruz.  Bembeyaz duvarlarıyla ünlü Leon şehir katedralini,  tarihi sokaklarını ve binalarını göreceğimiz şehir turumuzda bu muhteşem kolonyal şehri keşfediyoruz. Ardından konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün: LEON – POTOSI – LA UNION – SAN SALVADOR (EL SALVADOR) // 13 Kasım 2021 Cumartesi

Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Nicaragua’nın kuzeybatısına  doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 2.5 saatlik kara yolculuğumuzda Telica, Rosoteltega, Chichigalpa, Chinardega, El Viejo, Monta Rosa, Ingeno, Padre Ramos ve La Picina kasabalarından geçerek Potosi kıyılarına ulaşacağız. Burada sınır çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra yöresel tekneler ile  Fonseca ve Meangueara körfezlerini fiyortların  arasından geçerek El Salvador’un en doğu kıyı şeridine La Union bölgesine varıyoruz. Ülkeye giriş işlemlerimizin ardından aracımıza geçerek kara yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergahımız Intipuca, Chilenguera, Usulatan, Jiquillisco, Lempa, San Marcos, Zacatecoula, Las Flores ve El Carmen kasabalarından geçecek. Başkent San Salavdor’a ulaşıyoruz.  Burada konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra ,   yarım günlük şehir turumuzu yapacağız. Şehir merkezinde Metropolitan Kathedrali , Hükümet sarayı, National Theathre  göreceğimiz yerler arasında ve yine meşhur  Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini göreceğiz. El Savador uzun yıllar İspanyol sömürgesi olarak soylu aileler tarafından yönetildikten sonra bağımsızlığını kazanmış olmasına rağmen , kakao ve Afrikadan getirilen kahveye elverişli toprakları sebebiyle iç savaşlar ve çatışmalar ile günümüze kadar gelmiştir. Yerel para birimi Amerikan doları olan sayılı Latin ülkelerinden birisidir. Günümüzde gelişme sürecini hızla kat etmektedir. Turumuzun ardından tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün: SAN SALVADOR – JOYA DE CEREN ANTİK ALANI – SAN SALVADOR // 14 Kasım 2021 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Boqueron kraterini görmeye gideceğiz. Milli park bölgesi olan bu yerde yürüyüş turumuzu yaptıktan sonra yine özel aracımız ile  “Siyah Deniz” denen yeri görmeye gideceğiz. Bir zamanlar Amerika’nın Pompeisi olarak isimlendirilen “Pompei of America “ Joya de Ceren Antik kentini ziyaret edeceğiz. Burasıda 1993’de Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır. (Bu ziyaret noktamız antik bir kent olduğundan dolayı bazı zamanlar tadilata alınmaktadır. Eğer tadilat yapılan bir gün ise kapalı olur , onun yerine farklı bir bölge gezisi yapabiliriz. ) Daha sonra bir başka tarihi şehir olan Ruinas de San Andrés  yöresi ziyaret edilecek. Bugün tarihi ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra  şehir merkezine  2 saat mesafede olan Costa Del Sol   isimli sahil şeridine geçeceğiz. Burası başkente  en yakın  deniz  kıyısı  yöresidir. Özel bir Turistik tesiste yerimizi  alıyoruz.  Bu güzel deniz kıyısı tesisinde dinleneceğiz. Costa Del Sol plajları denize girmek için çok ideal bir yerdir. Günümüzü burada tamamladıktan sonra akşam saatlerinde yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

9. Gün: SAN SALVADOR – ATİTLAN GÖLÜ - PANAJACHEL (GUATEMALA) // 15 Kasım 2021 Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından kuzeyde El Salvador’un  komşusu olan Guatemala’ya  doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan kara yolculuğumuzda  Santa Tecla, Lourdes, Armenia, Izalco, Sansote, San Julian ve Metallo kasabalarının yolu üzerinden geçtikten sonra El Salvador – Guatemala  sınır kapısına ulaşıyoruz. Burada sınır kontrol ve pasaport işlemlerimizi yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuzun devamındaki rotamız 3,5 saat sürecek ve Cara Sucia, El Gulsnay, La Hachadura, Los Cerritos, Taxisco ve  Escuintla köylerinden geçerek Panahajcel kentine  ulaşmış olacağız.  Otelimize giderek eşyalarımızı bıraktıktan sonra Atitlan gölü kenarında yer alan bu güzel şehirde çevre gezilerimizi yapıyoruz. Atitlan gölünde kısa bir tekne turumuzda olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra  konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

10. Gün: PANAJACHEL – ANTIGUA // 16 Kasım 2021 Salı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü durağımız tarihi Antigua şehri olacak. Özel aracımız ile bölgeden ayrılacağız. Paramos, Pastores, Jocotenengo köylerinden geçerek 2 saatlik kara yolculuğumuzun ardından Antigua’ya varacağız. Ekvator çizgisine yakınlığından dolayı yıl içerisinde çok fazla mevsim değişikliği yaşanmayan Guatemala’da hava sıcaklığının ne çok soğuk ne de çok sıcak olmayışından ötürü buraya ilkbaharlar ülkesi denmektedir. Yol güzergahımız üzerinde yeşilin birçok tonuyla muhteşem manzaralar bizleri bekliyor olacak. Fırsat olursa fotoğraf molası da vereceğiz.  Antigua bölgeye gelen İspanyollardan önce de Mayalar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan bir merkezdi. Volkanik dağlara yakınlığı ile bilinen şehrin yerleşim yeri olarak kurulmasının en büyük sebeplerinden biride volkanik yapısından dolayı zengin bitki örtüsüne sahip olmasıdır. İspanyolcada ‘’eski’’ anlamına gelen şehrin; eski meydanı, şehir katedrali ve Antigua’nın isminden de anlaşılacağı gibi tarihi sokaklarını yürüyerek gezeceğiz.  Yürüyüş turu yaptıktan sonra konaklayacağımız otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

11. Gün: ANTIGUA – RIO DULCE – IZABEL GÖLÜ // 17 Kasım 2021 Çarşamba

Bu sabah çok erken saatlerde  otelimizden ayrılacağız. Uzun ve bir o kadar da renkli bir yolculuğumuz olacak. Volkanlar ülkesi olan ve bu sayede çok sayıda minarellerle her tarafı yemyeşil bir görüntüye sahip olan Guatemala’nın doğasını içinden yaşayabileceğimiz kara yolculuğumuz sonrası  Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Kara yolculuğumuz Guatemala’nın başkenti Guatemala City yakınlarından ve Mixco, Agua Caliente, Sanarate, Agua Salobrega, Guastatoya, Cabanas , Teculutan, Rio Hondo, Gualan, Los Amates ve Morales kasabalrından geçerek bölgeye ulaşacak. Rio Dulce ;   tabiatın içerisinde ormanın yanı başında  Lagün bölgesinde yer alır.  Varışta ilk olarak burada konaklayacağımız  otelimize uğrayarak kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra  aktivitelerimize başlayacağız. Izabel Gölünü göreceğiz. Burası denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagun). Yağmur ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen  yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacak. Daha sonra , kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe  ( Felipe Kalesi )  ziyaretimiz  olacak.  Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra tekrar otelimize dönüyoruz. Geceleme Rio Dulce’de  otelimizde.

12. Gün: RIO DULCE – TIKAL MILLI PARKI – FLORES  // 18 Kasım 2021 Perşembe

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kara yolculuğumuza başlıyoruz. Bugünkü durağımız Peten gölü kıyısında yer alan Flores kenti olacak. Kara yolculuğumuzun güzergahı Semox, Toquela, Chocon, La Cumbre,  Chacte, San Luis, Poptun, Machaguila, Boca Del Monte, EL Chal, Santa Ana Viaje, La Pandoresa kasabalarının bulunduğu bölgelerden geçerek Peten gölü kıyılarında yer alan  Flores’e ulaşacağız. Bölgedeki otelimize varmadan önce Flores,’e 1 saat mesafede yer alan Guatemala‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu TİKAL MİLLİ PARKINA ziyarete gideceğiz. Maya Uygarlığının baş yapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen her gün binlerce yabancı turisti bölgeye çeken  TİKAL‘i ziyaret edeceğiz. Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarında  Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal’da orta oluşum döneminde küçük bir köydü. Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir. Ziyaretimizin ardından tekrar kara yolculuğu ile Flores merkeze dönüyoruz. Peten gölü üzerinde tekne turu yaparak çevreyi tanımaya devam ediyoruz. Turumuzun ardından tekrar karaya dönerek otelimize geçiyoruz. Giriş işlemlerimizi yaparak uzun bir günün yorgunluğunu atmak üzere dinleniyoruz.  Geceleme otelimizde.

13. Gün: FLORES – BELİZE – CHETUMAL // 19 Kasım 2021 Cuma

Kahvaltının ardından, yeni bir ülke keşfetmek için otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Guatemala’ya sınır komşusu olan Belize’ye varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Eski bir İngiliz toprağı olarak görülen Belize, orta amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Bu yüzden çevresindeki diğer ülkelerin aksine burada İspanyolca değil İngilizce konuşulmaktadır. Ardından Cheumal’e hareket edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

14. Gün: CHETUMAL – TULUM – CANCUN // 20 Kasım 2021 Cumartesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Chetumal’i keşfettikten sonra Maya uygarlıklarından bu yana önemini sürekli korumuş ve Yukatan yarımadasının liman şehri olarak yüzyıllar önce Mayalara dahi okyanusun güvenliğini kazandırmış önemli  bir şehir olan Tulum’u keşfedeceğiz.. Sonrasında Meksika’nın en doğu ucu kıyısı karayip denizi sahillerinde yer Tulsayap, Akumal, Puerto Aventuras, Playa Del Carmen, Punta Maroma ve Puerto Morales kasabalrını geçerek Meksika’nın en uç kıyısı  Cancun şehrine ulaşıyoruz. Varışımızın ardından  otelimize yerleşiyoruz.  Geceleme otelimizde.

15. Gün: CANCUN – CHICHEN ITZA – CANCUN // 21 Kasım 2021 Pazar

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Dünya’nın yeni 7 harikasından biri olan Chichen Itza’yı görmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Chichen Itza’ya varışımızda, Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur bitimi Cenote’de yüzme fırsatımızda olacak. Tur bitimi Cancun’a hareket edeceğiz. Konaklama otelimizde.

16. Gün: CANCUN – İSTANBUL // 22 Kasım 2021 Pazartesi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait AF 181 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’de İstanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

 

17. Gün: İSTANBUL // 23 Kasım 2021 Salı

Yerel saat ile 05:40’ta İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  07 Kasım
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  07.11.20214.799,00 USD- --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk  Havayolları  ile İstanbul - Panama City gidiş // Cancun – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
  • Panama, San Jose, Arenal, Granada, Leon, Sal Slavador, Panajachel, Antigua, Rio Dulce Flores, Chetumal ve Cancun’da olmak üzere toplamda 15 gece, 3 ve 4 yıldızlı otellerde oda – kahvaltı konaklama
  • Programda belirtilen tüm turlar (programımızda ekstra tur bulunmamaktadır)
  • Programında belirtilen yerlerde müze , park  ve ören yeri giriş ücretleri
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Programda belirtilmeyen turlar
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  • Ek bagaj ücretleri
  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  Sağlık

  Programda belirtilen ülkelerin girişlerinde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız. 

  Vize Bilgileri

  Programda belirtilen ülkelerin girişlerinde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Panama arası uçuş 14 saat 10 dakikadır.

  Cancun - İstanbul arası uçuş 12 saat 20 dakikadır.

  Para Birimi

  Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD = 4.65 ARS / 1 Euro = 6.05 ARS Brezilya’nın para birimi Brazilian Real (BRL): 1 USD = 2.01 BRL / 1 Euro = 2.61 BRL

  Peru’nun  para birimi Nuevo Sol ( PEN)  1 USD=  3,26 PEN   / 1 Euro=3,88 PEN

  Kolombiya para birimi Colombian Peso (COP):   1 USD = 2.960 COP / 1 Euro= 3520 COP

  Saat Dilimi

  Brezilya, Peru ve Kolombiya ile  Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Brezilya’da  saat 04:00’tür. Arjantin – Türkiye arasında -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Arjantin’de  saat 06:00’tür.

  Telefon Kullanımı        

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Kolombiya,Arjantin, Brezilya ve Peru’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Özellikle kahvelerini içmenizi öneririz

  Elektrik

  Arjantin-Brezilya ve Peru’da elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Peru’da prizler A tipi ikili, B tipi üçlü, C tipi yuvarlak üçlü prizlerdir.  Kolombiya’da elektrik 110 volttur. A tipi ikili uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

  Örnekler için websitesini inceleyebilirsiniz.  http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm

  Alışveriş

  Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

  Lima  şehir merkezindeki  Miroflores alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz. Bogota’da satılan en dikkat çekici ürünler değerli taşlardır. Altın ve diğer madenlerden inanılmaz eserler bulabilirsiniz.  Uçuş Adı:ISTANBUL - PANAMA
  Buluşma:2021-11-07T07:00:00
  Kalkış:2021-11-07T10:05:00
  Varış Tarih:2021-11-07T18:45:00
  Varış Havalimanı:PTY
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Panama City
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 800

  Uçuş Adı:CANCUN - ISTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-11-22T09:55:00
  Varış Tarih:2021-11-23T05:40:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:CUN
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Cancun
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 181

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  3* ve 4* oteller 12 6 4999 USD 4999 USD 5889 USD 450 USD 4949 USD
  3* ve 4* oteller 12 6 5049 USD 5049 USD 5939 USD 450 USD 4999 USD
  3* ve 4* oteller 12 6 4899 USD 4899 USD 5789 USD 450 USD 4849 USD
  3* ve 4* oteller 12 2 4799 USD 4799 USD 5689 USD 450 USD 4749 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?