BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU

 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

TUR DETAYLARI

                       

1. Gün ANTALYA – TRABZON

Antalya Havalimanı’nda saat 08:00’da buluşuyor ve 09:40 Sun Express Havayolları Trabzon uçağı ile Trabzon’a uçuyoruz. Trabzon Havaalanında bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve ilk olarak Fatih Sultan Mehmet’in eşi Gülbahar Hatun Cami ve Zağnos Deresi yanından Trabzon Kalesini de panoramik olarak görerek Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Sonraki durağımız Trabzon Ayasofyası oluyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada gümüş, telkari, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve kadınlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklamak üzere Hopa’ daki otelimize gidiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Extra

Öğle Yemeği: Extra

Akşam Yemeği: Otelde

Konaklanacak Otel: Hopa

2. Gün HOPA -BATUM

Sabahın erken saatlerinde otelden çıkıp Gürcistan’a geçiyoruz. Batum Karadeniz’in Las Vegas’ı olarak da adlandırılır. Batum heykeller şehrinde yapacağımız şehir gezisi ve dünyaca meşhur Botanik parkı da geziyoruz. Yüksek tepeler, masmavi bir deniz ve yemyeşil ormanın tam ortasında kurulu olan Batum, Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti. Sovyet Rusya Dönemi’ni yansıtan mimari yapılar, manolya ağaçlarının sıralandığı geniş bulvarlar, birbirinden özgün parklar ile Batum için bir heykeller şehri denebilir. Batum Bulvarı, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğunda palmiyelerle süslü bulvar; kafeleri, çeşmeleri, heykelleri ve park alanları ile dikkat çekiyor. Piazza Meydanı (Piazza Square), Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Tiyatro Meydanı, Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, şehrin renkli meydanlarından biri olan Tiyatro Meydanı ise görülmeye değer. Meydanın hemen yanında da opera binası bulunuyor. Tiyatro Meydanı’nda yer alan deniz tanrısı Poseidon Heykeli ise şehrin en görkemli heykellerinden birisi. Avrupa Meydanı, şehrin ana meydanı olarak geçiyor. Sıcak yaz akşamlarında çocuk cıvıltılarına ve hoş sohbetlere ev sahipliği yapan parkın merkezinde yer alan, elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli. Astronomik Saat (Astronomic Clock), Prag ve Venedik’teki astronomik saatlerin bir benzerini de Batum’da bulmak mümkün. Chacha Tower, İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan, 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli kule Liman yakınında yer alıyor. Aşk Heykeli (Ali ve Nino Heykeli), Batum Limanın hemen yakınında deniz kıyısında bulunan, 7 metre yüksekliğinde metalden yapılmış heykel, görmesi gereken önemli bir sanat eseri olarak geçiyor. Alfabe Kulesi, 2012 yılında yapılan 130 metre uzunluğundaki Alfabe kulesi, kökeni 5. Yüzyıla kadar giden ve dünyada yaşayan 12 alfabe türünden biri olan Gürcü Alfabesine ithafen yapılmış. Batum gezimizden sonra akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra

Akşam Yemeği: Otelde

Konaklanacak Otel:

3. Gün KARAGÖL-MACAHEL-MARAL ŞELALESİ- AYDER YAYLASI

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Karadeniz’in gizli cenneti Borçka Karagöl’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve sosyal medya dünyasında ilgi ve beğeni gören Borçka Karagöl, doğallığını korumayı başarmış. Gölde manzara ve doğa bize görsel şölen sunacak. Ardından Dünya’da çok ender olarak görülen, ülkemizin tek biyosfer sahası olarak kayıtlara geçen ve ekosistemi ile bilim insanlarını hayrete düşüren Macahel’i ziyaret ediyoruz. Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köylerinden oluşan bu bölgeden sonra  Maral Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalenin bulunduğu noktada araçlarımızdan inip kısa ancak eşsiz bir yürüyüş sonrası Türkiye’nin en yüksekten düşen şelalesini (65 mt.) görmüş olacağız. Şelaleyi tam karşısından izleyebileceğimiz mütavazi cafede serbest zaman veriyor şelale manzarası karşısında çaylarımızı içiyoruz. Otelimize gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra

Akşam Yemeği: Otelde

Konaklanacak Otel: Ayder yaylası

4. Gün AYDER YAYLASI-ÇİNÇİVA-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-HALA VADİSİ-FIRTINA DERESİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ayder Yaylası gezimizi başlatıyoruz. Gelin tülü şelasini ve Ayder’i gezdikten sonra Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip, Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şen yuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarayla birlikte fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan, deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 metre yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Ardından Hala Vadisi ziyaretlerimizi yapıyor ve bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fırtına Vadisi ve Deresini görüyoruz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak, konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder’deki otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra

Aşkam Yemeği: Otelde

Konaklanacak Otel: Ayder

5. Gün AYDER-UZUNGÖL-KARESTER YAYLASI-SÜMELA MANASTIRI-KAYABAŞI YAYLASI

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki Şerah köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evleri, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek Karester yaylasına doğru yola çıkıyoruz. 2-2,5 saat süren yayla turumuzda Uzungöl’ü deniz seviyesinden 2000 m yukarıdan görüyoruz. Sonra Uzungöl’e dönüyor ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımıza geçiyoruz. Sürmene Kalesi’ni panoramik olarak görmenizi sağlayacak seyir terasında vakit geçirdikten sonra Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek, koruma altında olan Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Coşandere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk, Sümela Manastırı’nın görünmesiyle taçlanacak. Bizans İmparatoru I.Theodosius zamanında (375-395) Atina’dan gelen Barnabas ve Sophranios isimli iki rahip tarafından Meryem Ana adına kurulan manastırın, "Sümela" adını "siyah" anlamına  gelen "melas" sözcüğünden aldığı söylenmektedir. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Akçaabat Kayabaşı yaylasına gidiyoruz ve otelimize geçiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra

Akşam Yemeği: Otelde

Konaklanacak Otel: Otel Kayabaşı Yaylakent

6. Gün AKÇAABAT-TİREBOLU-GİRESUN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Tirebolu’ya gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Bölgenin butik çay fabrikalarından Tirebolu 42’ye ulaşıyoruz. Çaylarımızı yudumlarken, çay üretimini ve çayın inceliklerini öğreniyoruz. Sonraki durağımız Tirebolu Kalesi oluyor. Bu kalenin 15.yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Mimarisi gerçekten ilginizi çekecek olan bu görkemli yapıyı keşfediyoruz. Ziyaretimizin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında Giresun’a geçiyoruz. Sıradaki durağımız panoramik fotoğraflar yakalayabileceğimiz, Giresun’u kuşbakışı görebileceğimiz manzaraya sahip olan Giresun Kalesi. Kale gezimizden sonra Topal Osman Ağa anıtını görüyoruz. Bu anıt, gönüllü olarak balkan savaşına katılan Topal Osman Ağa’ya ait bir anıttır. Osman Ağa, Osmanlı devletinin birinci dünya savaşına girmesiyle Rumların karşısına kahramanca savaşmıştır. Giresun’da fotoğraf molası verip, ziyaretlerimizi tamamlıyor ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra

Akşam Yemeği: Otelde

Konaklanacak Otel: Giresun

7. Gün GİRESUN-ORDU-SAMSUN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ordu’ya gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Ordu’ya ulaştığımızda kenti doyasıya seyredebilmek için, adına türkülerin yakıldığı Boztepeye teleferik ile çıkıyoruz. Bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını fotoğraflıyor ve vereceğimiz serbest zaman sonrası Samsun’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.  Binlerce yıllık geçmişe sahip olan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi, Türkiye’deki en eski üçüncü insan yerleşkesi olarak bilinen, Paleolitik Çağ, Mezolitik Çağ ve Tunç Çağı’na ait kalıntıları içinde barındıran ve kat kat mağaralarıyla ilk katlı yerleşkeyi gözler önüne seren Tekkeköy Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Samsun'da açılan son müze olan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi Müze Evi vadi içerisindeki üç tescilli eski Rum evinden birisinin restore edilmesiyle oluşturulmuştur. İçerisinde mağara ve çevresindeki hayata dair malzemeler, mağaralardaki kazılarda ele geçirilen çanak çömlek parçaları ve heykelleri barındıran Türkiye'nin ilk imitasyon müzesi olan müze evi rehberimizin anlatımlarıyla geziyor ve Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen, Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülen ve Gazi Müzesi olarak hizmet veren binayı ziyaret ediyor vereceğimiz serbest zaman sonrasında Samsun Havaalanına geçiyoruz. Sun Express 19:50 uçağıyla Antalya’ya dönüş yolculuğumuzu başlatıyor ve bir sonraki Talya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
10.07.20225.800,00 TL
5.220,00 TL
6.750,00 TL
6.075,00 TL
5.800,00 TL
5.220,00 TL
0 - 2 Yaş 180,00 TL
3 - 11 Yaş 4.680,00 TL
0 - 2 Yaş 180,00 TL
3 - 11 Yaş 4.680,00 TL
Taksitler »
Ek Bilgiler

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC. vatandaşları, Batum'a, üzerinde TC. kimlik numarası bulunan çipli kimlik ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.
*Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter’den onaylı muavfakatname almaları gerekmektedir.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

BAYRAMDA UÇAKLI BÜYÜK KARADENİZ TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0535 548 51 57
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya-Trabzon Uçak Bileti
 • Samsun-Antalya Uçak Bileti
 • 6 Gece Yarım Pansiyon Hotel Konaklaması
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Rehberlik Hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yayla Turları
 • Kişisel Harcamalar
 • Batum Giriş Harç Pulu Ücreti
 • İlk Gün ve Son Gün Antalya Havalimanına Ulaşım
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Benzer Turlar