Büyük Karadeniz Turu

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0850 205 37 65
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19
Tıklayın Biz Sizi Arayalım
Büyük Karadeniz Turu Hakkında Genel Bilgiler

TUR DETAYLARI 

 

1. Gün:

ANTALYA – ANKARA – GEREDE - SAFRANBOLU

 

Akşam Saat 20.00 Civarı belirtilen yerde buluşma ve Ankara üzerinden Safranbolu’ya hareket.  Gece  yolculugu.


2. Gün:

SAFRANBOLU – BARTIN – AMASRA - SİNOP

 

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Safranbolu turunu yaparak Hıdırlık Tepesi,Kale, Hasanpaşa Türbesi,Kaymakamlar Evi,Havuzlu Asmazlarkonağı,Arasta(Yemeniciler),Köprülü Camii,Güneş Saati,Cinci Hanı,Semerciler-Manifaturacılar Demirciler-Bakırcıllar Çarşıları, Lokum Atölyeleri, Eski Hükümet Konağı ve Eski Türk Evlerini ziyaret edilecek ,Yörenin meşhur Kuyukebabını yedikten sonra Bartını  görüp Karadenizin incisi Amasra’yı dolaştıktan sanra Sinop’a hareket ediyoruz.Varış,otele yerleşme ve serbest zaman Akşam yemeği ve geceleme otelinizde. (Hotel Nort Sails veya Benzeri )


3. Gün:

SİNOP - SAMSUN - ORDU - GİRESUN

 

Sabah kahvaltısından sonra Sinop Kalesi, Surlar gezisi ve Gemi Maketi yapım Atölyeler gezisini yapıp Gerze,Bafra yoluyla Samsun’a geliyoruz.Samsun Karadeniz Bölgesi’nin tarih ve arkeolojisini en iyi aktaran Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi olacak. Müze ziyaretinin ardından milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun bire bir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra sonra Terme ( Thermiskyra ) Ünye (Onea), güzergahı üzerinden Fatsa (Phadassia)’ya varıyoruz Ünye’de vereceğimiz çay molasından sonra Ordu’yu görüp şehir turunu yapıyoruz. Ordu Paşa konağını (etnoğraf ya  müzesini)  ziyaretinin ardından Boztepe’ye çıkıp Karadeniz’i ve Ordu’yu kuşbakışı seyredip  sahil yolunu takiben Giresun’a hareket ediyoruz.Varış ve Otele yerleşme .Akşam yemeği ve geceleme otelinizde. (Giresun Hotel Veya Benzeri )

 

 


4. Gün:

GİRESUN – SÜMELA - TRABZON

 

Sabah kahvaltısından sonra Giresun’da panoramik şehir turunu yapıyoruz.Kale’ye çıkarak kenti kuşbakışı seyrettikten sonra yolumuza devamla Trabzon’dan Önce Maçka’ya gidiyoruz Sümela manastırını görüyoruz ve Trabzon’a varış.Hemen şehir turumuza başlıyoruz.Ayasofya Kilisesini,Küçük Ayvalı kilisesini , Atatürk Köşkü gezilerinden sonra otele yerleşme ve serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelinizde. (Farabi Hotel veya Benzeri )

 

 


5. Gün:

TRABZON – UZUNGÖL - RİZE

 

Kahvaltıdan sonra Rize’ye hareket ediyoruz. Önce Çaykara’ya uğrayarak Uzungölü görüp Of’da çay fabrikasını gezdikten sonra Rize’ye varış.Yöreye özgü  Rize bezi alışve

rişini  yaptıktan sonra   Otelimize yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde. ( Green Hotel veya Benzeri )

 

 


6. Gün:

RİZE (AYDER YAYLASI)

 

Kahvaltıdan sonra,Rize şehir turu ardından Çamlı Hemşin ve Fırtına vadisi geziliyor, Ayder yaylasını gördükten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.  (Green Hotel veya Benzeri )

 

 


7. Gün:

RİZE - SARP – BATUM - SARP

 UYARI! 
*Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları, Batum'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. 
*Her iki ebeveyni ile beraber seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir. 

Sabah  otelde alınan kahvaltı sonrası  SARP Sınır kapısından Batum’a geçiyoruz Gezip görüp öğle yemeğini burada alıyoruz. Öğleden sonra tekrar Sarp’da  otele yerleşme.serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde. ( Paluri Hotel veya Benzeri )

 

 


8. Gün:

ERZURUM – ERZİNCAN - SİVAS

 

Sabah kahvaltısından sonra Erzurum’a Hareket şehir turunu yaparak,Çifte Minareli Medreseyi,Üç Kumbet’leri, Bedesteni, Yakutiye Medresesini(Müze) geziyor, OltuTaşı çarşısına girdikten sonra yolumuza devamla Tercan-Mama Hatun Türbesi ve kervansarayını görüyor ve Erzincan’da kısa bir panaromik şehir gezisi  yaparak Sivas’a hareket ediyoruz.Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelinizde. (Sultan hotel veya Benzeri )

 

 


9. Gün:

SİVAS - KAYSERİ - NEVŞEHİR (ÜRGÜP)

 

Sabah kahvaltısından sonra Sivas  şehir turunu yaparak çifte minareli medreseyi,Ulu camii,Gök medreseyi,Atatürk Kongre ve Etnografya müzesini görüyor ve Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri şehir turuyla Kaleyi, Honat Hatun külliyesini, Kekubatiye saraylarını,Mimar Sinan’nın eseri Kurşunlu cami’ini,Tarihi Kapalı çarşıyı Arkeoloji müzesini görerek Nevşehir’e hareket ediyoruz.Varış,Otele yerleşme ve serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme otelinizde. ( Turban Hotel veya Benzeri )

 

 


10. Gün:

NEVŞEHİR

 

Sabah Kahvaltısından sonra  Ürgüp , Zelve , Pasabağ , Avanos Çanak çömlek Atölyeleri , Üçhisar , Göreme Açık hava Müzesi ve Şarap Fabrikaları gezerek Aksam otelmize dönüş Geceleme otelimzde ( Turban Hotel veya Benzeri )

 

 


11. Gün:

NEVSEHİR – KONYA – ANTALYA

 

Sabah Kahvaltısından sonra Derinkuyu Yer altı şehri ve ıhlara vadisini gezerek Konya ya hareket edİyoruz.Konya da Mevlana Müzesini de gezerek Antalya ya hareket ve turumuzun sonu bir başka turda görüşmek dileğiyle HOŞÇAKALIN

02 - 06 Yaş arası( sadece koltuk öder)…600 TL


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • PROGRAMDAKİ TÜM ULAŞIMLAR
  • 9 GECE KONAKLAMA
  • 9 AKŞAM  YEMEĞİ
  • 9 SABAH KAHVALTISI
  • REHBERLİK HİZMETİ
  • SEYAHAT SİGORTASI

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • ÖĞLE YEMEKLER
  • MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞ ÜCRETLERİ
  • YAPILACAK HER TÜRLÜ EXTRA HARCAMALAR
  • İLK GÜN ALINACAK SABAH KAHVALTISI
  • SON GÜN AKŞAM YEMEĞİ
  • EXTRA TURLAR
  • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)
  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Büyük Karadeniz Turu Hakkındaki görüşleriniz