UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU

 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ANTALYA - İSTANBUL - MAŞUKİYE - SAPANCA GÖLÜ - ORMANYA - EFTENİ GÖLÜ - GÜZELDERE ŞELALESİ - DÜZCE

Sabah saat 04:30'da Antalya Havalimanı'nda buluşuyor ve Pegasus Hava yollarının saat 06:00 uçağı ile İstanbul’a gidiyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza geçiyor ve doğa harikası Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Ormanlar arasında yer alan Maşukiye’de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu doğa harikası yerde sabah kahvaltımızı yapıyor, vereceğimiz serbest zaman sonrasında yine Sapanca Gölü`nü görerek eski adıyla Uzun Tarla Tabiat Parkı yeni adıyla Ormanya Doğal Yaşam Parkı`na doğru hareket ediyoruz. Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü; Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlıyı içinde barındıran park içerisinde Yüzüklerin Efendisi ve Hobbitler filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı da geziyor ardından Düzce ilinin Gölyaka ilçesinde bulunan adını bir Bizans kraliçesi olan Eftelya’dan alığı söylenmekte olan Efteni Gölüne gidiyoruz. Anlatıma göre Bizans ordusu savaştan dönerken gölün kıyısındaki bir alanda konaklamış. Yolda Prenses Eftelya’nın ellerinde ve yüzünde yaralar çıkmış. Göl kıyısında banyo yapan prensesin yaraları ertesi sabah iyileşmeye, cildi güzelleşmeye başlamış. Bunu gören Bizans İmparatoru bu göl kıyısındaki sıcak su kaynaklarının olduğu yere hamam inşa edilmesini istemiş. Prenses Eftelya’nın yanına bakıcılarını bırakıp oradan ayrılmış. Yaraları iyileşen ve güzelleşen prenses göl üzerinde gezinirken karşı kıyıdaki dağ eteklerinde yaşayan bir Osmanlı gencine gönlünü kaptırmış. Prenses ve genç Osmanlı delikanlısı birbirlerini ziyaret etmeye başlamışlar. Yine bir gün prenses sevgilisinin yanına giderken kayığı gölde batmış ve boğulmuş. O günden sonra gölün adına “Efteni” demişler. Ardından Düzce’de bulunan en büyük ve en popüler şelalelerden bir tanesi olan Güzeldere şelalesine geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ormanın içerisinde yer alan demir merdivenlerden yürüyüş yaparak şelaleye kadar yürüyüş yapıyoruz. Dolu dolu yaşadığımız bir günden sonra Düzce’deki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Extra 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://konsopa.com/

 

2. Gün ABANT GÖLÜ - BOLU - YEDİGÖLLER - DEVREK

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak Batı Karadeniz’in incisi Abant Gölü‘ne ulaştığımızda doğanın kucağında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Yedi Göllere gitmek üzere ekstra kiraladığımız dolmuşlarımızla Yedi Göller’e doğru gezimize başlıyoruz. Burada doğanın tüm güzelliğini yaşıyor ve birbirinden güzel gölleri; Nazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl ve Büyük Gölü yakından tanıyoruz sonraki durağımız ise bastonlarıyla ünlü Zonguldak'ın ilçesi Devrek oluyor. Baston park ,Baston müzesini gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Devrek'teki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.devrekotel.com/

3. Gün AMASRA - SAFRANBOLU

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası 3350 metre uzunluğunda Türkiye’nin 10.mağarası olan Karbonifer döneme tarihlendirilen 350 milyon yaşında olan Gökgöl mağarasına gidiyoruz. Mağara gezimizden sonra Fatih’in Çeşm–i Cihan (Dünyanın Gözü) diye seslendiği Amasra’ya gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ulaşacağımız Amasra’da Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Fatih Cami, Kale içi evlerini geziyoruz. Gezi sonrasında vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra aracımızla buluşuyor ve Safranbolu’ya gitmek üzere yolculuğumuzu başlatıyoruz.  İlk olarak Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam seyir terası),görüyoruz. Eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasının fotoğlarını çekiyor ve Kristal Teras, Safranbolu Evleri, Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Yemeniciler Arastası, Köprülü Cami, Hıdırlık Tepesi, Namazgah ve Eski Hükümet Konağını yakından tanıyoruz.Safranbolu gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://www.ebrulukonak.com/

4. Gün SAFRANBOLU - KASTAMONU

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kastamonu’ya gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. İlk olarak dünyanın sayılı kanyonlarından Çatak kanyonu Seyir terasına gidiyoruz. Cam Teras’a ulaşıp, yaklaşık 7 km. uzunluğunda, 900 metre yüksekliğe sahip ve ziyaretçilerine görsel şölen sunan, dünyanın sayılı kanyonları arasında yer almış Çatak Kanyonu’nu ve Devrekani Çayı’nı izleyip, sonrasında Horma Kanyonu’na Küre Dağları’na  geçiyoruz Yeşil ile mavinin birleştiği doğa tutkunlarına büyük heyecan yaşatan Horma Kanyonu gezimizden sonra Kent merkezinde yöresel (Etli Ekmek) öğle yemeğimizi alıyoruz ve Vedat Tek Kültür Merkezi'ne gidiyoruz. Ardından sırasıyla Nasrullah Kadı Camii ve Liya Paşa Konağı’nı Kastamonu Kalesi, Şaban-ı Veli Külliyesi, Cumhuriyet Meydanı’nı geziyoruz. Kent merkezinde saat kulesini görüyor ve otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.mutevelli.com.tr/

5. Gün SİNOP ERFELEK ŞELALERİ - HAMSİLOS KOYU

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sinop‘a gitmek üzere aracımıza geçiyoruz, Erfelek Barajı’nın yol yapımı sırasında tesadüfen keşfedilen yemyeşil ağaçlar arasında irili ufaklı 28 takım şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelalelerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Türkiye’nin tek fiyordu olan yeşili mavisi ile tertemiz havası ve doğal manzarasıyla Hamsilos Fiyorduna geçiyoruz. Hamsilos Mevkii  İskandinavya'daki fiyortlara benzerliğinden yola çıkılarak birçok yayında fiyort olduğu belirtilen bir doğal liman olan Hamsilos Limanı ve yakın çevresini kapsamaktadır. Hamsilos; görünüş itibariyle bir fiyort'a benzemekle birlikte, aslında Deveci Deresi Vadisi'nin daha derin kazılmış bölümlerinin denizin yükselmesi sonucunda boğularak limana dönüşmesiyle oluşmuş bir yer şeklidir. Hamsilos Fiyort’u olarak anılan bu oluşum, bizlere deniz, koy ve yeşilin bir arada yer aldığı eşsiz ve doyumsuz bir görsel peyzaj zenginliği sunmaktadır. Ardından Sinop Merkez’e geçiyoruz ve Sinop deyince akla ilk gelen sürgünleri, kaçışın imkansızlığı ve orada tutulmuş ünlü kişileri ile bilinen Sinop Cezaevi ziyaretimizi yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, bir dönem Anadolu'nun Alkatrazı tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Üç yanı deniz olan ve tarihi kale duvarlarının içerisinde yer alan cezaevine ev sahipliği yapan kale yaklaşık 4000 yıl önce bölgenin hakimi Gaskalılar tarafından yapılmıştır. Grek, Pontus, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlılar kendi dönemlerinde kaleyi korumuş ve güçlendirmişlerdir. Kalenin cezaevi olarak kullanımına ait en eski belgeler ise 1568 yılına dayanmaktadır. Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu zindandan şöyle bahsetmiştir; Büyük ve korkunç bir kaledir. 300 demir kapısı, dev gibi gardiyanları, kolları demir parmaklıklara bağlı ve her birinin bıyığından 10 adam asılır nice azılı mahkûmları vardır. Burçlarında gardiyanlar ejderha gibi dolaşır. Tanrı korusun, oradan mahkûm kaçırtmak değil, kuş bile uçurtmazlar." İç kalenin resmi olarak zindana dönüşmesi ise 1887 yılında olmuştur. O dönem Sinop Mutasarrıfı Veysel Paşa yeni binalarla birlikte bir de hamam eklemiştir. 1939 yılında da çocuk hapishanesi olarak kullanılmak üzere bir bina daha yapılmıştır. 45 dakikalık cezaevi ziyaretimizin ardından Samsun’a bulunan otelimize gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

KonaklanacakOtel: https://www.radissonhotels.com/tr-tr/oteller/park-inn-samsun?cid=a:se+b:gmb+c:emea+i:local+e:pii+d:eerut+h:TRSSX1

6. Gün SAMSUN - ANTALYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun’da durağımız Batı Park Kadın savaşçı kabilelerin yaşamını anlatan Amazon Köyünü ve Amazon Heykelini görüp MÖ 3000 ila 2000 yılları arasında, kentler-devletler kurup anaerkil bir şekilde hayatlarını sürdüren Amazonlar bir dönem Terme'de de yaşamışlar ve onların anısına İlk adım Batıpark içerisinde bir Amazon Köyü oluşturulmuş ve bu yürekli, mert, savaşçı kadınların günlük yaşamını yansıtan balmumu heykelleri yerleştirilerek ziyaret açılan köyü geziyor ve vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımıza geçerek Samsun’da binlerce yıllık geçmişe sahip olan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi, Türkiye’deki en eski 3’üncü insan yerleşkesi olarak bilinen ; Paleolitik Çağ, Mezolitik Çağ ve Tunç Çağı’na ait kalıntıları içinde barındıran ve kat kat mağaralarıyla ilk katlı yerleşkeyi gözler önüne seren Tekkeköy Mağaralarını ziyaret ediyoruz. Samsun'da açılan son müze olan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi Müze Evi vadi içerisindeki üç tescilli eski Rum evinden birisinin restore edilmesiyle oluşturulmuştur. İçerisinde mağara ve çevresindeki hayata dair malzemeler, mağaralardaki kazılarda ele geçirilen çanak çömlek parçaları ve heykelleri barındıran Türkiye'nin ilk imitasyon müzesi olan müze evi rehberimizin anlatımlarıyla geziyor ve Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru‘nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülen ve Gazi Müzesi olarak hizmet veren binayı ziyaret edip Samsun Hava Limanı'na geçiyoruz ve Sun Express saat 19:50 uçağıyla Antalya’ya dönüyor bir başka TALYA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Extra 

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
15.11.2022ulaşım dahil fiyat5.290,00 TL6.090,00 TL 5.290,00 TL0 - 2 Yaş 200,00 TL
3 - 11 Yaş 4.890,00 TL
0 - 2 Yaş 200.00 TL
3 - 11 Yaş 4.890,00 TL
Taksitler »
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

UÇAKLI BAŞTAN BAŞA BATI KARADENİZ TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya-İstanbul-Samsun-Antalya Uçak Bileti 
 • Milli Park ve Otopark Giriş Ücretleri 
 • 5 Gece otel konaklaması
 • 5 Sabah Kahvaltısı 
 • 5 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
 • Ulaşım
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri 
 • Kişisel Harcamalar 
 • Extra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 • Müze Kart ( Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
 •  

Benzer Turlar

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.