DOĞU ANADOLU TURU

 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
 • DOĞU ANADOLU TURU
İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler DOĞU ANADOLU TURU

 

       

 

1. Gün

BULUŞMA VE HAREKET


Akşam saat 20:00 de buluşma ve hareket  ( Alanya - Manavgat - Serik ve Kemer den servis araçlarımız mevcutdur )

 

 

2. Gün

SİVAS-ERZİNCAN-GİRLEVİK ŞELALESİ

Yolda alacağımız kahvaltı sonrası Sivas’a ulaşıyor, Gök Medrese,,Buruciye Medresesi,Çifte Minareli Medrese’yi  rehberimiz eşliğinde  geziyor şehir içinde yapacağımız yürüyüşümüz sırasında Madımak Oteli ve  Sivas Kongre Binasını görüyoruz. Vereceğimiz kısa alışveriş molası sonrasında öğle yemeğimizi alıyor ve Erzincan a gitmek üzere yola çıkıyoruz.Şehire ulaştığımızda panoramik şehir turunu yapıyor  ardından Girlevik Şelalesi'ne gdiyoruz..Sonrasında konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün

ERZURUM-KARS

Sabah  otelde alacağımız kahvaltı sonrası durağımız Erzurum. Erzurum'da; şehrin sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese'yi geziyoruz. 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı  Kongre binası ile gezimize devam devam ediyoruz.. Daha sonra Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyoruz. Erzurum - Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi ( Yakutiye Medresesi )' ziyaretmiz sonrası Kars ‘a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü nde fotoğraf molası  verdikten sonra Konaklamak üzere otelimize gidiyoruz.

4. Gün

KARS

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Beylerbeyi Sarayı, Oniki Havari Kilisesi(Kümbet Cami), Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarının ( Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye’nin) gördükten sonra içinde Akçakale Adası'nın olduğu Çıldır Gölü’nün görülmesinden sonra Şeytan Kanyonu ve içindeki bir tepe üzerine inşa edilmiş olan Şeytan Kalesi'nin ziyaret ediyoruz  ve Aktaş Gölü'nü kuş bakışı gördükten Kars'a dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.

5. Gün

ANİ HARABELERİ, DOĞUBEYAZIT,-İSHAK PAŞA SARAYI, IĞDIR

Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesindeki Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Ani, bir bütün olarak Ermeni kültürü, sanatı, mimari ve kentsel tasarım gelişiminin olağanüstü kalıntılarını taşıyan ,Orta Çağ boyunca Mezopotamya, Orta Asya ve Kafkaslardan gelen çok uluslu ve çok dinli toplulukların buluşma yeri olan . Anadolu’daki en eski camiye ev sahipliği yapan Ani, Türk ve İslam dünyasında da önemli bir yere sahiptir. Taş duvarları, yarı silindirik kulelerle güçlendirilmiş çifte tahkimat ve masif taş yüzeyleriyle birlikte Ani, etkileyici bir kent görünümü sunan Ani Harabelerini rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Doğubeyazıt'a ulaştıktan sonra 18. yüzyılda Osmanlı döneminde Sancak beyi Çıldıroğullarından İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Sarayı'na çıkıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde bu muhteşem sarayı geziyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında  konaklamak üzere Iğdır’daki otelimize gidiyoruz.

6. Gün

MURADİYE ŞELALESİ,-VAN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Van’a hareket.ediyoruz.Yol üzerinde Muradiye Şelalesi’ni görüyoruz.Tendürek dağından çıkan Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan şelale de vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Van’a ulaşıyoruz ve ilk olarak . M. Ö. 900-600 yılları arasından Van merkez olmak üzere bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830) tarafından yaptırılan Van Kalesi'ni geziyoruz. Ardından Urartular döneminde Tuşba adıyla anılan Eski Van Kenti'ni gezip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.

7. Gün

GEVAŞ - AKDAMAR ADASI - AHLAT - TATVAN


Kahvaltı sonrası Gevaş'a gidiyoruz. Burada bizi bekleyen teknemizle Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adası'na hareket ediyoruz. adaya ismini veren Tamara'nın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra adadan ayrılıyoruz.Bir sonraki durağımız olan Ahlat’a Dünyanın en büyük Türk İslam mezarlığı olan Selçuklu mezarlığını ziyaret edip, dünyaca ünlü Ahlat Bastonlarının yapıldığı bastoncuları geziyoruz ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan'daki otelimizde.

8. Gün

MUŞ-YÜZEN ADALAR -BİNGÖL – ELAZIĞ-MALATYA

Kahvaltı sonrası Muş ilimize hareket ediyoruz.Panoromik olarak yapacağımız şehir gezimizin ardından  Tabiat anıtı olarak koruma altına alınan Bingöl'ün Solhan İlçesi'nde bulunan ‘yüzen adalar'a yapacağımız gezinin ardından Bingöl şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası  Harput'a doğru yola çıkıyoruz. Şehrin ilk yerleşimi olan Harput Elazığ şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Urartulardan kalma kalesi,kilisesi, medresesi, camis;, hamamından eski evlerine, kümbetinden mezar taşına Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca tescilli 42 eseriyle açık hava müzesi görünümündeki Harput’tan ayrılıyor ve Elazığ şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir alışveriş molasının ardından konaklamak üzere Malatya ‘ya geçiyoruz.

9. Gün

MALATYA- BATTAL GAZİ –DARENDE  SOMUNCU BABA KÜLLİYESİ,KAYSERİ


Kahvaltı sonrası.Eski Malatya olarak bilinen Battal Gazi ilçesinde ilk olarak Ulucami’yi ziyaret ediyoruz.Eski Malatya Surları ve Silahtar  Mustafa Paşa ziyaetlerimiz sonrasında  Malatya ‘ya geçiyoruz.Şehir merkezinde tarihi Şire Pazarını ve Kemek meydanını geziyor ve Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesini görmek üzere  Malatya’dan ayrılıyoruz.Rehberimiz eşliğinde  yapacağımız gezinin ardından Kayseri’ye hareket ediyoruz.Kayseri’ye Ulaştıktan sonra Şehri panoramik olarak geziyor ve otelimize yerleşiyoruz.

10. Gün

KAYSERİ- ANTALYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası şehir merkezinde bulunan Kayseri Kalesi,Gevher Nesibe Tıp Tarihi  Müzesi,Selçuklu döneminden günümüze miras  kalan Döner Kümbet ,Atatürk’ün Kayseri’yi ziyaretinde konakladığında  kullandığı Atatürk Evini ziyaret ederek Antalya’ya dönüş yolculuğumuzu başlatıyoruz.

Bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25 Eylül
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  25.09.20212.900,00 TL3.700,00 TL 2.900,00 TL0 - 4 Yaş Ücretsiz
  5 - 11 Yaş 2.400,00 TL
  Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Tüm ulaşımlar
  • 8 gece konaklama
  • 8 Akşam yemeği
  • 8 Sabah kahvaltısı
  • Rehberlik hizmetleri
  • Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri.Yapılabilecek extra geziler.
  • İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
  • Son gün yolda alınacak akşam yemeği

   

  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  DOĞU ANADOLU TURU Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?