THY İLE FAS ENDÜLÜS CMN AGP 4*OTEL

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
THY İLE FAS ENDÜLÜS CMN AGP 4*OTEL Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün

1.Gün ISTANBUL – CASABLANCA - MARRAKECH


İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 08.15’de buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayollarının TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 10.50’de Casablanca’ya hareket. Yerel saat 14.00’de Casablanca’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile Marrakech’e hareket. Marrakech’e varışımızın ardından Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

2. Gün

2.Gün MARRAKECH


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler. Atlas okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz.  Tur sonrası Marrakech’e dönüş ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif Chez Ali turuna katılabilir. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 
Essaouira Turu: 55€ (Kişi başı) 
Chez Ali Turu: 60€ (Kişi başı)

3. Gün

3.Gün MARRAKECH-CASABLANCA 


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Casablanca’ya hareket. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Dünyanın 3. büyük Cami’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.
 

4. Gün

4.Gün CASABLANCA-RABAT-FES 


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Rabat’a hareket. Varışımızın ardından yapacağımız panaromik şehir turunda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Fez’e hareket ediyoruz. Fez’e varışımızın ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. 

5. Gün

5.Gün FES-TANCA


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  Tanca’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek ‘’Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’’ turuna katılabilirler. Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Tancaya doğru hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında Mendoubia Bahçesi, 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı, Kasbah ve Medina, Dar el Makhzen, Fenikelilerin Mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar var. Ardından Cebelitarık Boğazını görmek üzere yol çıkıyoruz. Spartel Burnu ve Deniz Feneri nden seyretmeye doyamayacağınız bir manzara sizi bekliyor olacak. Turumuzun ardından otelimize transfer. 
’Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’ Turu: 35€ (Kişi başı)

6. Gün

6.Gün TANCA-CEBELITARIK-TARIFA-SEVILLA


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından İspanya’ya geçmek için feribota biniyoruz. 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Sevilla’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Flamenco turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.
Flamenco Turu: 55€ (Kişi başı)
 

7. Gün

7.Gün SEVILLA – CORDOBA - GRANADA


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz.  Güzel bir yolculuğun ardından şehre varış ve sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından alternatif düzenlenecek olan Cordoba (Kurtuba) turuna katılabilirler. Unesco Dünya Mirası listesindeki şehirlerden olan Cordoba ‘ya varışta ilk olarak panaromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz; yapımına 785 yılında başlanan ve 990 yılında de tamamlanan, batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (girişleri dahil), Roma Köprüsü, Musevi Mahallesi, çiçekli avluları ile Cordoba evleri, Şehir Bedesteni Zoco, Çiçek Sokağı, ünlü filozof ve doktor heykelleri, şehir surları görülecek yerler arasındadır. Bu muhteşem şehri gördükten sonra Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında 1929 yılındaki Expo için yapılmış olan İspanya Meydanı ve Expo Pavilionları, Altın Kule, Guadalquivir nehri havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı, Boğa Güreşi Arenası, Triana Körüsü bulunmaktadır. Turumuzun ardından Granada’ya hareket. Varışımızla birlikte Gran Via Caddesi, BibRambla ve Belediye Meydanları, Granda Katedrali (dışarıdan), Granada’nın ilk üniversitesi Madraza, İpek Çarşısı ve eski Nasri Kervansarayı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Işıklar altında Granada turuna katılabilirler. Gece ışıkları içinde gerçekleştireceğimiz bu gezi de hüzünler yolunda (Paseo de Triste) gecenin hüznünde acı bir kaybın hikayesini mırıldanan Al Hambranın muhteşem manzarasına tanıklık edecek, şehrin İslam dönemindeki ana caddesi Calle Elvira’nın hareketli tapas barlarını gezecek ve Endülüs’ün incisi, eşsiz nar tanesi Granada’yı gecenin güzelliği içinde tanıma fırsatına kavuşacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.
Cordoba (Kurtuba) Turu: (40 Euro) (Kişi başı)
Işıklar Altında Granada Turu: (30 Euro) (Kişi başı)

8. Gün

8.Gün GRANADA


Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Al Hambra Sarayı gezisine katılabilirler.(Al Hambra sarayında günlük ziyaretçi limiti olduğundan mutlaka rezervasyon esnasında acentenizi bilgilendirmeniz gerekmektedir) Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu ünlü eser Gırnata ’ya hâkim Sabika tepesi üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak 13.yüzyılda yapılmaya başlanmış olup, inşaatı 15. yüzyıla kadar sürmüştür. İspanya’daki en önemli yapı olan bu saray dışarıdan biraz sert görünsede, içinde dönemin en maharetli ustaları çalışmış ve dantel gibi örmüşlerdir duvarlarını. Sarayda kullanılan kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı rengi sebebi ile de Alhamra, yani "Kızıl" denmiştir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak düzenlenecek Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya kültür mirası listesinde ve koruması altında olan, eski müslüman mahallesi Albaicin’de gezintimizin ardından, tamamı el işi olan mağaralarda bir içecek eşliğinde, Çingene şovunu ve onların yaşam tarzlarını izliyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş geceleme otelimizde.
Al Hambra Sarayı Turu: 55€ (Kişi başı)
Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin Turu : (40 Euro) (Kişi başı)

9. Gün

9.Gün GRANADA - MALAGA – İSTANBUL


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Malaga’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir Malaga turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaza de la Merced, Yahudi Mahallesi, Anayasa Meydanı ve Larios Caddesi, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Malaga havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1304 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL – CASABLANCA / MALAGA-İSTANBUL GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
  • HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
  • ZORUNLU SİGORTA (15 €) 
  • ALAN – OTEL – ALAN TRANSFERLERİ,
  • TANCA – TARİFA ARASI FERİBOT BİLETİ,
  • SEÇİLECEK KATEGORİ OTELDE 8 GECE – 9 GÜN KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTILARI, 
  • FAS’TA OTELLERDE ALINACAK 3 AKŞAM YEMEĞİ, 
  • PANORAMİK ŞEHİR TURU,
  • PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ                 
  • ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL )
  • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €) (İSTEĞE BAĞLI)
  • PAKET FİYATINA DÂHİL OLDUĞU AÇIKÇA BELİRTİLMEMİŞ HER TURLU HİZMET,
  • KİŞİSEL HARCAMALAR
  • EKSTRA TURLAR, MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
  • İSTEĞE BAĞLI ŞOFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ,
  • ANKARA-İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI  100 € DİĞER İLLER 130 €, KIBRIS 150 € (ISTEĞE BAĞLI)
  • FAS ŞEHİR VERGİLERİ (GÜNLÜK 2 EURO) – DİREKT OTEL RESEPSİYONUNA ÖDENİR.
    
  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  • ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 200.00 EUR
  • (Z) HAVALIMANI VERGISI 150.00 EUR
  • SEYAHAT SAGLIK VIZE SIGORTASI 15.00 EUR
  • VİZE DANIŞMANLIK HİZMETİ 140.00 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  THY İLE FAS ENDÜLÜS CMN AGP 4*OTEL Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Benzer Turlar