GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ

 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
 • GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ
İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19
Tıklayın Biz Sizi Arayalım

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ

TUR DETAYI

Sabah Saat 6.30 Evinize En Yakın Ana Caddelerde Buluşma ve ısparta'ya Hareket

Karacaören Barajı Açık Büfe Kahvaltı Molası ( Göl Naturel Restaurant)

Kahvaltı Sonrası Karacaören Barajı Seyir Terasına Çıkış ve Pananomik Karacaören Baraj Manzarası Fotoğraf Molası

Molamızın Bitiminde Isparta Güneykent'e Hareket.

Güneykent Varış ve Güneykent Belediyesinin Organize Etmiş Olduğu Gül bahçelerine Geçiş

Gül Fabrikasının Dağitmış Olduğu Gül Keselerimize Kendi Ellerimiz ile Toplayacağımız Güllerimizi Koyuyoruz.

Gül Toplama İşlemimizin Bitiminde Gülhane'ye Geçiyoruz.

Gül kokuları Arasında Geleneksel Gül Yağı ve Gül Suyunun Nasıl Çıkarıldığını Uygulamalı Olarak İzliyoruz.

 

Öğleden Sonra Güneykent den Hareket Ederek Burdur Merkezde İstasyon Restaurant da Öğle Yemeğimizi Alıyoruz.

Yemek Sonrası Salda Gölü Maldivler Plajı Yuzme molamız 2 Saat olarak verilecektir.

Salda Gölündeki Serbest Zamanımız Sonrası Antalya'ya Hareket Ediyoruz. Bir Başka Turda Görüşmek Dileğiyle Hoşçakalın....

 

TUR ÜCRETİ 

 

SADECE ULAŞIM VE TARLA GİRİŞİ KİŞİBAŞI                   150 TL

SADECE ULAŞIM VE TARLA GİRİŞİ   05 - 12 ÇOCUK         130 TL

00 - 04 ÇOCUK       FREE

 

ULAŞIM + TARLA GİRİŞİ +KAHVALTI VE ÖĞLE YEMEK DAHİL     220 TL

ULAŞIM + TARLA GİRİŞİ + KAHVALTI - ÖĞLE YEMEK DAHİL 05 - 12  ÇOCUK  200 TL

00 - 04 ÇOCUK       FREE
 

ULAŞIM + TARLA GİRİŞİ +KAHVALTI  DAHİL     180 TL

ULAŞIM + TARLA GİRİŞİ + KAHVALTI DAHİL 05 - 12  ÇOCUK  160 TL

00 - 04 ÇOCUK       FREE
 

ULAŞIM + TARLA GİRİŞİ + ÖĞLE YEMEK DAHİL     180 TL

ULAŞIM + TARLA GİRİŞİ +  ÖĞLE YEMEK DAHİL 05 - 12  ÇOCUK  160 TL

00 - 04 ÇOCUK       FREE

TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
17.05.2021
16.06.2021
150,00 TL0 - 4 Yaş Ücretsiz
5 - 12 Yaş 130,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Salı, Perşembe, Cumartesi, Pazar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ULAŞIM
 • AÇIK BUFE SABAH KAHVALTISI (GÖZLEME - PEYNİR ÇEŞİTLERİ - ZEYTİN ÇEŞİTLERİ - YUMURTA - RECEL TEREYAĞ BAL - YEŞİLLİK)
 • ÖĞLE YEMEĞİ  ( BURDUR ŞİŞ VE SALATA)
 • GÜL BAHÇELERİ GİRİŞ ÜCRETİ
 • REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • YEMEKLERDE ALINAN EXTRA İÇECEKLER
 • EXTRA HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖRENYERİ GİRİŞLERİ
Ek Bilgiler

ISPARTA GÜLÜ

“ROSA DAMASCENA” yağlık gül çiçeği sadece Isparta ve çevresinde yetişmekte olup Mayıs ve Haziran aylarında hasat edilmektedir. Bölgede mevsim şartlarına da bağlı olarak dekar başına yaklaşık 450 – 1000 kg arası gül çiçeği hasat edilmektedir. Gül çiçeğinin buharlı su distlasyonu ile işlenmesinden gülyağı ve gül suyu, n-hekzan ekstraksiyonu (extraction) yöntemiyle işlenmesinden gül konkreti ve konkretten de etil alkol ekstraksiyonu ile gül absolütü üretilmektedir. 1 kg gül yağı elde etmek için yaklaşık 3.750 kg gül çiçeği, 1 kg gül konkreti elde etmek için de yaklaşık 350 kg gül çiçeği işlenmesi gerekmektedir. Gül çiçeğinden ilk başlarda sadece gül yağı ve gül suyu elde edilmekteyken günümüzün teknolojisiyle artık 40’tan fazla gül ürünü elde etmek mümkündür. Özellikle gül yağı, kozmetik sanayinin yanında gıda ve temizlik sanayinde de kullanılmaktadır. Gül çiçeğinden elde edilen özlerden, antioksidan ve antiseptik özelliği nedeniyle çeşitli deri hastalıkları ile bağırsak bozulmalarında, diş ağrıları ve göz iltihaplanmalarında yararlanılmaktadır. Gül çiçeğinden üretilen gül yağı ve gül konkreti parfüm ve kozmetik sanayisinde kullanılan en pahalı ham maddelerdendir. Ülkemizde üretilen gül yağının % 90’ı, gül konkretinin ise neredeyse % 100’ü ihraç edilmektedir. Toplam uçucu yağ ihracatımızın % 90 civarını gül yağı oluşturmaktadır. Gül çiçeği sektöründe faaliyet gösteren tek tarım satış kooperatif birliği olarak Gülbirlik; 1954 yılında kurulmuş ve 2000 yılında 4572 sayılı yasa ile özerkleştirilerek faaliyetini sürdürmektedir. Gülbirlik 6 bağlı kooperatifi, 3.278 üretici ortağı, 4 ünite gül yağı tesisi ve 2 ünite gül konkreti tesisi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Ana iştigal konusu “ROSE DAMASCENA” türü yağlık gül çiçeğini ortaklarından almak ve ürettiği gülyağı, gül konkreti (katı gülyağı) ve gül suyunu iç ve dış piyasaya satmaktır. Birliğin 50’ye yakın alım merkezinde gül çiçeği alımları gerçekleştirilmekte olup mevcut tesislerinde günlük 300 ton gül çiçeği işlenmektedir. Ayrıca, iyi tarım uygulamaları çerçevesinde çalışmalar yapılması ve bu uygulamaların yaygınlaştırılması Birliğin hedeflerindendir. 2. ÜRETİM 2.1. DÜNYA ÜRETİMİ Dünyada özellikle Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da özellikleri birbirinden farklı 100’ü aşkın gül çeşidi bulunmaktadır. Ancak, “rosa damascena” uçucu yağ üretiminde en önemli gül türü olarak kabul edilmektedir. Dünyada yılda ortalama 15.000 ton civarında “Rosa damascena” türü gül çiçeği üretimi yapılmaktadır. Gül çiçeği üretimi yapan önemli ülkeler Türkiye ve Bulgaristan’dır. Her iki ülkede üretilen gül yağı ve gül konkretlerinin tamamı dünya parfüm ve kozmetik sanayisinde işlem görmektedir

Diğer taraftan Fas, İran, Afganistan, Çin, Hindistan, bazı Kafkas ülkeleri, Suudi Arabistan ve bir kısım Kuzey Blok Ülkeleri’nde kısmi üretim yapılmakta olup, kesin üretim miktarları bilinmemektedir. Bunların dışında Çin’de yılda yaklaşık 6000-7000 ton civarında ‘Rosa Chinensis’ türü gül çiçeği üretimi yapılmaktadır.

 TÜRKİYE ÜRETİMİ

Isparta gülü (Rosa damascena), çok eski bir kültür bitkisidir. Üretimin % 80’ine yakını Isparta ve çevresinde, geri kalan kısmı ise Afyon, Denizli ve Burdur illerinin belli bölgelerinde yapılmaktadır. Isparta veya yağ gülü, Isparta çevresinde, 1,5-2 metre aralıkla sıralar hâlinde ekilmekte, üretilmesi çelikle yapılmaktadır. Ürün ikinci yıldan itibaren alınmakta üçüncü ve dördüncü yıllarda verim artmaktadır. Daha sonra bu yaşlı güller kesilerek gençleştirilmekte bu şekilde gül bahçelerinden 15–20 yıl faydalanılabilmektedir. Gül çiçeğinin çiçeklenme zamanı, rakıma ve iklim koşullarına göre değişmekle birlikte genel olarak mayıs ayında başlamakta olup haziranda son bulan toplam 35-45 günlük bir süreyi kapsamaktadır. Bu dönemde, gül çiçeklerinin sabah erken saatlerde toplanması ve zaman kaybetmeden işlenmesi gerekmektedir. Bekletilen gül çiçeklerinden elde edilen yağların kalitesinde ve veriminde düşüşler olmaktadır. Yağlık gül çiçekleri susuz ortamlarda da yetişebilmelerine rağmen bu çiçeklerin veriminin düşük olduğu gözlemlenmiştir. Sulama ile birlikte çiçek verimini artırmak mümkünken susuz tarıma göre gül yağı veriminde düşüşler görülebilmektedir. 

TÜKETİM

Gül çiçeği doğrudan tüketilen bir ürün olmayıp, işlenmesinden elde edilen gül yağı ve gül konkreti tüketimi söz konusudur. Dünya gülyağı ihtiyacının % 60-65’i Isparta ve çevresinde üretilen gül çiçeklerinden karşılanmaktadır. 

DÜNYA TÜKETİMİ

Dünyada yıllık yaklaşık 3.500 kg civarında gül yağı ve 15.000 kg civarında gül konkreti tüketildiği bilinmektedir. Fransa, İsviçre, Almanya, Amerika, Kanada, İrlanda, İspanya, Hollanda, Belçika, İngiltere, Japonya, S. Arabistan ve diğer körfez ülkeleri başlıca ithalatçı ülkelerdir. 3.2. TÜRKİYE TÜKETİMİ Türkiye’de üretilen gül yağının yaklaşık % 5- 10 kadarı iç piyasada tüketilmektedir. Geriye kalan gül yağı ile üretilen gül konkretinin tamamı ihraç edilmektedir.

Genel Şartlar

İptal Şartları

Vize Bilgileri

GÜL HASADI & SALDA GÖLÜ Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Benzer Turlar