SÜPER PROMO GÜNEY AFRİKA

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
SÜPER PROMO GÜNEY AFRİKA Hakkında Genel Bilgiler

SÜPER PROMO GÜNEY AFRİKA TURU 22 - 30 AĞUSTOS 2020Fırsat Güney Afrika X Large Paket (Opsiyonel)Fırsat Güney Afrika Large Paket (Opsiyonel)


1.Gün  : İstanbul - Johannesburg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 42 sefer sayılı uçak ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Johannesburg şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.

2.Gün  : Johannesburg

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Pilanesberg safari & Sun City turuna katılabilirler. Pilanesberg National Park’ta  safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından Sun City’e geçiyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Tur bitimi Johannesburg’ da bulunan otelimize transfer.

Pilanesberg Safari & Sun City turu

3.Gün  : Johannesburg

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Proteria turuna katılabilirler. Popüler kültürde ismi Jacaranda City olarak bilinen Proteria, bu ismi yapraklarıve rengi ile görsel bir şölen yaratan mor çiçekleri ile ünlü Jakaranda ağacından almaktadır ve ayrıca Güney Afrika’nın idari başkentidir. Pretoria şehir turu esnasında göreceğimiz yerler Paul Kruger Heykeli, Kilise meydanı, Başkanın Ofisi, Birlik Binası, Kruger ve Melrose Evleri ve Voortrekker Anıtı'dır. Ayrıca  9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme şansı elde edeceğiz. Tur bitiminin ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman ve ardından Johannesburg’da bulunan otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde.

Pretoria turu

4.Gün  : Johannesburg – Cape Town 

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Lesedi  Kütür Köyü &  Aslan Parkı turuna katılabilirler.  Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültür Köyü'nde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz.  Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Aslan Parkı’na varıyoruz. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme,  imkanı bulacağız. Aslan  Parkı ziyareti sonrası Yerel Havayolları ile Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Lesedi  Kütür Köyü &  Aslan Parkı turu Öğle yemekli

**** CapeTown şehir turu Johannesburg – Cape Town uçuşuna göre ertesi gün yapılabilir.. ****

5.Gün  : Cape Town 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu (Öğle yemekli) gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ümit Burnu gezisi öğle yemekli

6.Gün  : Cape Town 

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile opsiyonel olarak düzenlenen Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği (Öğle yemekli) gezisi yapılacaktır. Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi öğle yemekli

7.Gün  : Cape Town 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe (Öğle yemekli) turuna  katılabilirler. Bu gezimizde Cape Town şehir merkezinin dışında yer alan, çok düşük gelirli yerli halkın yaşamlarını gözlemleme fırsatı bulacağımız mahallelerden birine gidiyoruz. Bu ziyaretimizin ardından, 1913 yılından bugüne dek ziyarete açık olan 2004 yılında Unesco tarafından dünya miras listesine alınan, dünyadaki sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi botanik bahçesinin içinde yer alan Güney Afrika’nın lezzetlerini tadacağımız yerel restoranda alıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.

Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu Öğle yemekli

8.Gün  : Cape Town - İstanbul 

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarına ait TK 45 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

9.Gün  : İstanbul 

İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

****** Trp oda satışı yoktur*****


710 $ Yerine 635 $

Lesedi Kültür Köyü & Aslan Parkı Turu Öğle Yemekli       $ 145,00

Pilanesberg Safari & Sun City turu           $ 155,00 

Ümit Burnu Turu Öğle yemekli  $ 150,00

Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi Öğle yemekli       $ 150,00

Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu Öğle yemekli  $ 110,00


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.450 $ Yerine 420 $

Lesedi Kültür Köyü & Aslan Parkı Turu Öğle yemekli       $ 145,00

Pilanesberg Safari & Sun City turu           $ 155,00 

Ümit Burnu Turu Öğle yemekli  $ 150,00


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  22 Ağustos
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  22.08.20201359.00 USD- --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Johannesburg gidiş ve  Cape Town  – Istanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler
  • Yerel Havayolları ile Johannesberg - Cape Town  iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler
  • Johannesburg’da 4* Otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
  • Cape Town’da 3* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama
  • Johannesburg ve Cape Town panoramik şehir turları
  • Sabah Kahvaltıları,
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe rehberlik hizmeti 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
  • Öğle ve Akşam yemekleri,
  • Opsiyonel (Ekstra) turlar
  • Seyahat  Sağlık  Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  Sağlık

  Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

  Vize Bilgileri

  Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul - Cape Town: 13 saat 10 dakika Johannesburg - İstanbul: 9 saat 30 dakika

  Para Birimi

  Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). 1 USD yaklaşık 8,5 ZAR, 1 Euro ise yaklaşık 11 ZAR’dır. Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büro-ları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.

  Telefon Kullanımı        

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun (mont,kazak vb.) kıyafetler almanızı öneririz.

  Yemek Kültürü

  Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz.

  Elektrik

  Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örneklerihttp://www.iec.ch/worldplugs/t... sitesinden görülebilir.

  Alışveriş

  Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.  Uçuş Adı:İSTANBUL - JOHANNESBURG
  Buluşma:2020-08-21T22:30:00
  Kalkış:2020-08-22T01:35:00
  Varış Tarih:2020-08-22T10:20:00
  Varış Havalimanı:JNB
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Johannesburg
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 42

  Uçuş Adı:CAPE TOWN - İSTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-08-29T17:05:00
  Varış Tarih:2020-08-30T05:05:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:CPT
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Cape Town
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 45

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  3* - 4* Oteller Johannesburg: 4* Park Inn by Radisson Sandton vb. Cape Town: 3* Cape Diamond Hotel vb. 12 10 1339 USD USD 1734 USD 425 USD 1289 USD
  3* - 4* Oteller Johannesburg: 4* Park Inn by Radisson Sandton vb. Cape Town: 3* Cape Diamond Hotel vb. 12 6 1359 USD USD 1754 USD 425 USD 1309 USD
  3* - 4* Oteller Johannesburg: 4* Park Inn by Radisson Sandton vb. Cape Town: 3* Cape Diamond Hotel vb. 12 4 1399 USD USD 1794 USD 425 USD 1349 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  SÜPER PROMO GÜNEY AFRİKA Hakkındaki görüşleriniz

  Benzer Turlar