GÜNEY HİNDİSTAN & KERALA

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler GÜNEY HİNDİSTAN & KERALA

GÜNEY HİNDİSTAN & KERALA TURUTüm Turlar Dahil

1.Gün                   İSTANBUL – DOHA – MUMBAI

Turumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma ile başlıyor. Pasaport işlemlerinin ardından Katar Havayollarına ait QR 244 no’lu sefer ile saat 13:10’da Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 17:15’de Doha’da varışımızın ardından uçak değiştirip, yine Katar Havayollarına ait QR 556 no’lu uçak ile saat 20:40’da Mumbai’ye hareket edeceğiz.   Yeni güne uçakta giriyoruz.

 

2. Gün                  MUMBAI

Yerel saat 02:30 ile Mumbai Chatrapati Shivaji Havalimanı’na varıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Kahvaltının ardından Mumbai turumuza başlıyoruz. Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil  Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafından bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış altıncı yüzyıldan kalma tapınakta, yaratıcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yokedici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvati’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Gezimizin ardından bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. İngiliz hakimiyeti döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı; geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapati Shivaji Müzesi; Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati tur esnasında gezeceklerim ve göreceklerimiz arasında yer alıyor. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

 

3. Gün                  MUMBAI – CHENNAI -  MAHABALIPURAM

Kahvaltının ardından özel  aracımız ile havalimanına transfer  oluyor  ve  Chennai’ye uçuyoruz .  Chennai’ye (Madras )  varışımızın ardından (Madras ) şehir turumuza başlıyoruz . Önce Anglikan Kilisesi’nin doğuda ayakta kalan en  eski mabedi olan Saint Mary’s   Kilisesi’ni ve  Ortaçağ silahları, zırhları ve  dönemin as keri diğer materyallerini bir   arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra kıyıdan denize uzanan St. George Kales i’ni ve bu  şehir de  bulunan en  büyük Shiva tapınağı olan Kapales hvara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası  Mahabalipuram’a hareket ediyoruz . Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde.

 

4. Gün                 MAHABALIPURAM

Kahvaltının ardından Mahabalipuram şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugünkü turumuzda Pallava Kralı Raja Singha tarafından sekizinci yüzyılın hemen başlarında yapılan, Marco Polo’nun notlarında Mahabalipuram’ın Yedi Pagodası olarak adlandırdığı efsanevi yedi pagodadan günümüze uzanan sonuncu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Tapınağı, 29 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğinde kayaya oyma bir eser olan yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak Mandapams olarak adlandırılan mağara tapınaklar göreceklerimiz arasında yer alıyor. Tur sonrası otele transfer.  Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

 

5. Gün                 MAHABALIPURAM – CHENNAİ – MADURAİ   

Bugün kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Chennai Havalimanı’na transfer oluyoruz. Burada yerel bir havayolu ile Madurai’ye uçuyoruz. Ardından tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği otelde. İlerleyen saatlerde Pooja seremonisine tanık olmak üzere bir Meenakshi Tapınağı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün                 MADURAİ – PERIYAR

Kahvaltının ardından Periyar’a hareket ediyoruz.  Varışımızın ardından National Park’da vakit geçiriyoruz. Antilop, bizon, sambar,  yaban  domuzu,  fil   ve   bir   çok  farklı  kuş  çeşidinin  doğal  yaşamına  tanık  oluyoruz.  Öğleden sonra Periyar  Gölünde  bir    tekne   turu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli hayvanları da görebileceğimiz gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün                  PERIYAR – KUMARAKOM

Kahvaltının ardından baharatın yeryüzüne açılan kapısı olan Thekkady'deki baharat tarlalarından birisini ziyaret edeceğiz. Baharat kokuları arasında Thekkady'deki plantasyonu keşfettikten sonra  “Doğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılan Kumarakom’a hareket ediyoruz.  Otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

8. Gün                  KUMARAKOM –ALLEPPEY – KOÇİ (COCHIN)

Kahvaltının ardından yöreye özgü teknelerle Alleppey’e  turu yapacağız. Kerala Arkasuları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafından beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arkasuları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Dünyada benzerine rastlanması çok zor olan bu güzelliği yaşadıktan sonra Koçi’ye (Cochin) hareket ediyoruz varışımızın ardından otele giriş yapıyoruz otelde dinlenmenin ardından akşam Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

9. Gün                  KOÇİ (COCHIN)

Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve  Koçi (Cochin) şehir turu için yola çıkıyoruz. Göreceklerimiz arasında; 1555 yılında inşa edilen ve  muazzam duvar resimleri ile  bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Mattancherry Sarayı ile  güne başlıyoruz.  Ardından durağımız ünlü kaşif  Vas co  de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St.  Francis Kilisesi.  Günün  ardından  yerel  bir   restoranda  akşam  yemeğimizi  alacağız.  Ardından dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer oluyoruz.

 

10. Gün                               KOÇİ (COCHIN) – DOHA – ISTANBUL

Qatar Havayolları’na ait QR 517 tarifeli sefer ile saat 03:30’de Doha’ya hareket. Yerel saat ile 06:00’da Doha’ya varışın ardından  uçağımızı değiştiriyor ve Qatar Hava Yollarına ait  QR 243 tarifeli sefer ile  saat 07:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz saat 12:00’da  İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına varışımız ile sona eriyor. Bir sonraki keşfinizde buluşmak üzere..

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  12 Kasım
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  12.11.20212.449,00 USD- --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  *Qatar Havayolları ile İstanbul – Doha – Mumbai / Cochin – Doha – İstanbul gidiş  – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

  * 4*-5* otellerde kahvaltı dahil konaklama

  * Özel araçlarla programda belirtilen tüm geziler

  * Tüm akşam yemekleri

  * Programda belirtilen tekne gezileri, özel gösteriler

  * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  * Yurtdışı çıkış harcı

  * Seyahat sağlık sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Öğle yemekleri

  * Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

  * Fazla bagaj ücretleri

  * Kişisel harcamalar

  * Hindistan vize ücreti

  * Yurtdışı çıkış harcı

  * Seyahat sağlık sigortası


  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


             

               

               Sağlık

  Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

        

         Vize Bilgileri

  Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir.

       

        Uçuş Süreleri

  İstanbul – Doha: 4 saat Doha – Mumbai: 3 saat 15 dakika // Cochin – Doha: 4 saat, 25 dakika Doha –İstanbul: 4 saat 30 dakika

              

          

             Para Birimi

  Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir. Yanınıza USD ve bunun küçük birimlerini almanızı tavsiye ederiz.

        

        Saat Dilimi

  Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.

    Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

  Kıyafet ve Gerekli             Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

          

          Yemek Kültürü

  Baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır. Açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemelisiniz.

            

             Elektrik

  Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

                    

                 

                        Alışveriş

  Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir.

  Ülkeyle İlgili Özel

  Giyim Kuralları

  Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.  Uçuş Adı:ISTANBUL - DOHA
  Buluşma:2021-11-12T10:00:00
  Kalkış:2021-11-12T13:10:00
  Varış Tarih:2021-11-12T17:15:00
  Varış Havalimanı:DOH
  Kalkış Havalimanı:SAW
  Varış Havalimanı:Doha
  Kalkış Havalimanı:Istanbul
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 244

  Uçuş Adı:DOHA - MUMBAI
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-11-12T20:40:00
  Varış Tarih:2021-11-13T02:30:00
  Varış Havalimanı:BOM
  Kalkış Havalimanı:DOH
  Varış Havalimanı:Mumbai
  Kalkış Havalimanı:Doha
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 556

  Uçuş Adı:KOÇİ- DOHA
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-11-21T03:30:00
  Varış Tarih:2021-11-21T06:00:00
  Varış Havalimanı:DOH
  Kalkış Havalimanı:COK
  Varış Havalimanı:Doha
  Kalkış Havalimanı:Kochi
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 401

  Uçuş Adı:DOHA - ISTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-11-22T07:30:00
  Varış Tarih:2021-11-22T12:00:00
  Varış Havalimanı:SAW
  Kalkış Havalimanı:DOH
  Varış Havalimanı:Istanbul
  Kalkış Havalimanı:Doha
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 243

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Mumbai: 5* Trident Nariman Point vb. Mahabalipuram: 5* Radisson Grt Hotel vb. Madurai: 4* Hotel Courtyard by Marriott vb. Periyar: 5* The Elephant Court vb. Kumarakom: 5* Park Regis Aveda Resort & Spa vb. Koçi: 5* Holiday Inn vb. 12 6 2499 USD 2499 USD 3248 USD 300 USD 2449 USD
  Mumbai: 5* Trident Nariman Point vb. Mahabalipuram: 5* Radisson Grt Hotel vb. Madurai: 4* Hotel Courtyard by Marriott vb. Periyar: 5* The Elephant Court vb. Kumarakom: 5* Park Regis Aveda Resort & Spa vb. Koçi: 5* Holiday Inn vb. 12 6 2479 USD 2479 USD 3228 USD 300 USD 2429 USD
  Mumbai: 5* Trident Nariman Point vb. Mahabalipuram: 5* Radisson Grt Hotel vb. Madurai: 4* Hotel Courtyard by Marriott vb. Periyar: 5* The Elephant Court vb. Kumarakom: 5* Park Regis Aveda Resort & Spa vb. Koçi: 5* Holiday Inn vb. 12 8 2449 USD 2449 USD 3198 USD 300 USD 2399 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  GÜNEY HİNDİSTAN & KERALA Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?