THY ILE HAVANA(3)-CANCUN(4) 7 GECE 8 GUN 4* OTELLER

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler THY ILE HAVANA(3)-CANCUN(4) 7 GECE 8 GUN 4* OTELLER

1. Gün

1.Gün İSTANBUL - HAVANA


İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 30 Temmuz akşamı saat 23:00da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:35de Havanaya uçuş. Yerel saat 08:05de Havanaya varış. Varışın ardından Havana şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, dünyanın en büyük 31. Meydanı olan Plaza de La Revolucion (Devrim Meydanı), Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Ernest Hemingway Turuna katılabilirler. Küba aşığı, Kübanın yakın tarihinde ve popüler kültüründe iz bırakmış dünyanın en önemli yazarlarından Ernest Hemingwayin gözünden Kübayı göreceğiz. Günümüzde müze olarak kullanılan çiftlik evi "Finca Vigilayı" ziyaret edeceğiz. Ardından Havanaya 20 dakika uzaktaki küçük bir balıkçı köyü olan, yazarın kılıç balığı avlama tutkusu sebebiyle sık sık gittiği, balıkçılarla yakın dostluk kurduğu ve Fidel Castronun “Onun kadar güzel bir roman okumadım” dediği “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı yer olan Cojimara gideceğiz. Ardından Havana ya geri dönüp Daikirisi ile meşhur olduğu için Hemingwayin en sevdiği ve çok sık gittiği tarihi bar-restaurant Floriditayı ziyaret ediyoruz. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo da yürüyüş yaparak yazarın 7 yıl kaldığı Ambos Mundos oteli 511 nolu odasındaki müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Ernest Hemingway Turu: 60 € (Kişi Başı)

2. Gün

2.Gün HAVANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz alternatif olarak düzenleyecek olduğu Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rioya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisinin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana ya geri dönüyoruz.Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin alternatif olarak düzenleyecek olduğu Buena Vista Social Club Show ve akşam yemeği turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Vinales Vadisi Ve Pinar Del Rio Turu (öğle yemekli) : 120 € (Kişi Başı) Buena Vista Social Club Show Ve Akşam Yemeği Turu: 90 € (Kişi Başı)

3. Gün

3.Gün HAVANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenlenecek olan Benzersiz Havana Turu katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerikadan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Kübanın Picassosu olarak da bilinen Jose Fusterin, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamelden alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havanayı tepeden görebileceğimiz Kübanın efsanevi kahramanı Che Guevaranın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havananın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Benzersiz Havana Turu (öğle yemekli) : 85 € (Kişi Başı)

4. Gün

4.Gün HAVANA- CANCUN


Havana havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Cancun a uçuş.Varışımız ile birlikte havalimanında rehberimiz ve otobüsümüz ile otele transfer.Yucatan Yarımadası üzerinde bulunan ve halk arasında Meksika nın Karayipleri olarak bilinen Cancun, Maya dilinde "Yılanların Yuvası" anlamına gelmektedir. Masmavi denizi, bembeyaz incecik kumlu plajları, güneşi, eğlencesi, alışveriş mağazaları ile her yıl milyonlarca turisti ağırlar.Turumuzun ardından otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

5. Gün

5.Gün CANCUN


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenlenecek olan Chichen Itza Antik Şehri Turu na katılabilirler. Dünyanın Yeni 7 Harikası Listesinde ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Chichen Itza, 300 hektarlık bir alanı kaplayan devasa büyüklükteki piramitlerin yer aldığı antik bir şehirdir.Chichen Itza, Meksikanın Yucatán Yarımadasın da, Valladolid ve Mérida arasında yer alan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir İtza Maya kentidir. Milattan sonra 4. ve 10. yüzyıllar arasında, Maya Uygarlığının en güçlü olduğu dönemde burasının da aynı güçte bir dini merkez olarak kabul edildiği bilinmektedir.Maya dilinde Chichen Itza “Itzaların Kuyusunun Ağzı” anlamına gelmektedir.Turumuz boyunca Chichen Itzada yer alan piramitlerin dışında salyangoz şeklindeki Caracol denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChaacMoola kurban edilmiş bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu Cenotede yer almaktadır. Turumuzun ardından Cancun otelimize transfer.Geceleme otelimizde. Chichen Itza Antik Şehri Turu : 140 € ( Kişi Başı)

6. Gün

6.Gün CANCUN


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Tulum & Playa Del Carmen Turuna katılabilirler. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları göreceğiz.Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Playa de Carmen in eşsiz plajında güneşlenip,Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinin keyfini çıkartacaksınız. Turumuzun ardından Cancun otelimize transfer.Geceleme otelimizde. Tulum & Playa Del Carmen Turu : 110 € ( Kişi Başı)

7. Gün

7.Gün CANCUN


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Xcaret Park Turuna katılabilirler.Meksikanın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Meksika nın yeraltı nehirlerindeki kültürel geleneklerini keşfedeceğiz. Turumuzun ardından Cancun otelimize transfer.Geceleme otelimizde. Xcaret Park Turu : 170 € ( Kişi Başı)

8. Gün

8.Gün CANCUN - İSTANBUL


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Cancun havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK181 sayılı tarifeli seferi ile yerel saat 08:40da İstanbula hareket. Yerel saat ile Pazar günü saat 04:40da İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  31 Temmuz
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  31.07.20211.629,00 1.979,00 1.629,00 -Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  -TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL (IST) –HAVANA (HAV) / CANCUN (CAN) – İSTANBUL (IST) ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ -HAVALİMANI VERGİLERİ (250 EUR) -ZORUNLU SİGORTA (30 EUR ) ( TURUN İPTALİ VEYA DEĞİŞİKLİĞİNDE İPTAL İADESİ YOKTUR.) -ALAN – OTEL – ALAN TRANSFERLERİ VE VARADERO-HAVANA ARASI TRANSFER, -4* OTELLERDE 7 GECE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA -PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  -KÜBA VİZE ÜCRETİ (45€) -MEKSİKA VİZE ÜCRETİ: (25 €) ABD vizesi olmayanlar Normal ve Yeşil Pasaport sahipleri için randevu alıp konsolosluğa gitmeleri gerekmektedir. -YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL ) -PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR, -ŞAHSİ HARCAMALAR -ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ(GÜNLÜK KİŞİ BAŞI 5 EUR) (ISTEGE BAGLI) -PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI) -MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI) -50.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAGLIK SIGORTASI ( 30 EUR) (ISTEGE BAGLI) -ANKARA,IZMIR ICHAT BAĞLANTI 150 EUR ,DIGER ILLER EUR EUR KIBRIS 150 EUR (İSTEGE BAGLI) -ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI) (60 EUR)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.
  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  • SEYAHAT SAGLIK VIZE SIGORTASI 30.00 EUR
  • ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 400.00 EUR
  • ERIS E. REZERVASYON GUVENCE 60.00 EUR
  • (Z) HAVALIMANI VERGISI 250.00 EUR
  • VİZE DANIŞMANLIK HİZMETİ 45.00 EUR
  • VİZE DANIŞMANLIK HİZMETİ 25.00 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  THY ILE HAVANA(3)-CANCUN(4) 7 GECE 8 GUN 4* OTELLER Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?