BAYRAM THY ILE KUBA (HAVANA-VARADERO) 7 GECE 8 GUN 3*4* OTELLER

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler BAYRAM THY ILE KUBA (HAVANA-VARADERO) 7 GECE 8 GUN 3*4* OTELLER

1. Gün

1.Gün İSTANBUL - HAVANA


İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 8 Ekim akşamı saat 23:00da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:35de Havanaya uçuş. Yerel saat 08:05de Havana ya varış. Varışın ardından Varadero şehrine hareket. Varışımızın ardından otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.

2. Gün

2.Gün VARADERO


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyecek olduğu Katamaran turuna katılabilirler. Katamaran Crucero del Sol turu için Marina ya gidiş. Katamaranımızla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde. Katamaran Turu: 120 € (Kişi Başı)

3. Gün

3.Gün VARADERO


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyecek olduğu Trinidad & Santa Clara & Cienfuegos alternatif turuna katılabilirler. Kübanın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegosa doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegosu geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidada doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidada varış ve konaklama. Ertesi gün sabah Trinidad şehir turu için otelden hareket. UNESCO tarafından koruma altında alınmış XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidada has limon suyu, bal ve Küba Romunun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devriminin en önemli cephesi olan ve Cheyi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidali görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967de Bolivyada yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Gueveranın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama. Trinidad & Santa Clara & Cienfuegos Turu: 160 € (Kişi Başı) (Ulaşım + Rehberlik + Ev Konaklama) *** Trinidad & Santa Clara & Cienfuegos alternatif turunu almayan misafirlerimizin konaklamaları Varadero şehrinde olup gün boyu serbest zamanları olacaktır. Trinidad konaklaması sadece alternatif turu satın alan misafirlerimiz için geçerlidir.

4. Gün

4.Gün VARADERO - HAVANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kübanın başkenti Havana ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin alternatif olarak düzenleyecek olduğu Buena Vista Social Club Show ve akşam yemeği turuna katılabilirler.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Geceleme otelimizde. Buena Vista Social Club Show Ve Akşam Yemeği Turu: 90 € (Kişi Başı)

5. Gün

5.Gün HAVANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Havana şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, dünyanın en büyük 31. Meydanı olan Plaza de La Revolucion (Devrim Meydanı), Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Ernest Hemingway Turuna katılabilirler. Küba aşığı, Kübanın yakın tarihinde ve popüler kültüründe iz bırakmış dünyanın en önemli yazarlarından Ernest Hemingwayin gözünden Kübayı göreceğiz. Günümüzde müze olarak kullanılan çiftlik evi "Finca Vigilayı" ziyaret edeceğiz. Ardından Havanaya 20 dakika uzaktaki küçük bir balıkçı köyü olan, yazarın kılıç balığı avlama tutkusu sebebiyle sık sık gittiği, balıkçılarla yakın dostluk kurduğu ve Fidel Castronun “Onun kadar güzel bir roman okumadım” dediği “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı yer olan Cojimara gideceğiz. Ardından Havana ya geri dönüp Daikirisi ile meşhur olduğu için Hemingwayin en sevdiği ve çok sık gittiği tarihi bar-restaurant Floriditayı ziyaret ediyoruz. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo da yürüyüş yaparak yazarın 7 yıl kaldığı Ambos Mundos oteli 511 nolu odasındaki müzesini ziyaret ediyoruz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Geceleme otelimizde. Ernest Hemingway Turu: 60 € (Kişi Başı)

6. Gün

6.Gün HAVANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz alternatif olarak düzenleyecek olduğu Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rioya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisinin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Vinales Vadisi Ve Pinar Del Rio Turu(öğle yemekli): 100 € (Kişi Başı)

7. Gün

7.Gün HAVANA


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenlenecek olan Benzersiz Havana Turu katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerikadan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Kübanın Picassosu olarak da bilinen Jose Fusterin, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamelden alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havanayı tepeden görebileceğimiz Kübanın efsanevi kahramanı Che Guevaranın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havananın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Benzersiz Havana Turu (öğle yemekli): 85 € (Kişi Başı)

8. Gün

8.Gün HAVANA - İSTANBUL


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Havana havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK183 sayılı tarifeli seferi ile yerel saat 09:35de İstanbula hareket. Yerel saat ile Pazar günü saat 08:25de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  09 Ekim
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  09.10.20211.029,00 1.309,00 1.029,00 -Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  -TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL (IST) -HAVANA (HAV) / HAVANA (HAV) - İSTANBUL (IST) ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ -HAVALİMANI VERGİLERİ (250 EUR) -ZORUNLU SİGORTA (30 EUR ) ( TURUN İPTALİ VEYA DEĞİŞİKLİĞİNDE İPTAL İADESİ YOKTUR.) -ALAN - OTEL - ALAN TRANSFERLERİ VE VARADERO-HAVANA ARASI TRANSFER, -3*4* OTELLERDE 7 GECE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA -PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  -KÜBA VİZE ÜCRETİ (45 EUR) -YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL ) -PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR, -ŞAHSİ HARCAMALAR -ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ(GÜNLÜK KİŞİ BAŞI 5 EUR) (ISTEGE BAGLI) -PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI) -MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI) -50.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAGLIK SIGORTASI ( 30 EUR ) (ISTEGE BAGLI) -ANKARA,IZMIR ICHAT BAĞLANTI 150 EUR ,DIGER ILLER 150 EUR KIBRIS 150 EUR (İSTEGE BAGLI) -ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI) (60 EUR)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.
  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  • SEYAHAT SAGLIK VIZE SIGORTASI 30.00 EUR
  • ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 300.00 EUR
  • ERIS E. REZERVASYON GUVENCE 60.00 EUR
  • (Z) HAVALIMANI VERGISI 250.00 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  BAYRAM THY ILE KUBA (HAVANA-VARADERO) 7 GECE 8 GUN 3*4* OTELLER Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?