ULTRA PROMO JAPONYA - KORE KATAR HY ILE

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler ULTRA PROMO JAPONYA - KORE KATAR HY ILE

ULTRA PROMO JAPONYA - KORE TURU KATAR HY ILE 16 - 24 TEMMUZ 2021 (KURBAN BAYRAMI)X Large Paket (Opsiyonel)

1.Gün  : İSTANBUL – DOHA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Katar Havayolları’na ait QR 0246 sefer sayılı uçak ile saat 19:45’de Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:55’de Doha’ya vardıktan sonra uçak değiştirip Tokyo’ya hareket edeceğiz.

2.Gün  : DOHA - TOKYO

Yerel saat ile 01:55’de Katar Havayolları’na ait QR 0806 sefer sayılı uçak ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Saat 17:45’de Tokyo’ya varışımızın ardından bizi alanda bekleyen özel araçlarımız ile otelimize doğru yola çıkacağız. Otele varışın ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.Gün  : TOKYO  

Kahvaltının ardından yârim günlük şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Daha sonra Tokyo Ulusal Müzesini içinde bulunduran Shinto ve Zen simgeleriyle ünlü Ueno parkını geziyoruz. Dileyen misafirlerimizi Japonya’nın meşhur kopeği olan Hachiko heykelini ve günde 1 milyon kişinin kullandığı yaya geçidini bünyesinde barından Shibuya bölgesinde bırakıp otelimize donuyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Gün  : TOKYO – NAGOYA

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile 4 saatlik bir yolculuktan sonra Nagoya’ya varıyoruz. Otel giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Nagoya otelimizde.

5.Gün  : NAGOYA – OSAKA

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile birlikte Osaka yolculuğumuza başlıyoruz. ile 4 saatlik bir yolculuktan sonra Osaka’ya varıyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz.  Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Gün  : OSAKA  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle opsiyonel tam gün Kyoto ve Nara turu. Bu turumuzda önce Kyoto’ya gidiyoruz ve Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Daha sonra bir çok Japonya tanıtım filminde yer alan ünlü Bambu ormanı Arashiyama gezeceğimiz ikinci önemli nokta. Kyoto turumuzundan sonra Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Tapınak aynı zamanda, bir Budist okulu olan, Kegon'un da ana merkezidir. Naka şehrindeki yedi tarihi tapınak ve mekâna ek olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Nara Park gezimiz sonrasında Osaka'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

Kyoto & Nara Turu

7.Gün  : OSAKA – SEUL

Bu sabah kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte, Osaka havalimanına transfer oluyoruz check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile Opsiyonel Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir).

Han Nehri Tekne Turu

8. Gün: SEUL

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile opsiyonel Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyününden geçerek  Seul havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

Tarafsız Bölge / DMZ turu 

9. GünSEUL – DOHA – ISTANBUL   

Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Katar Hava Yolları’nın QR 0859 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:25’de Seul’den Doha’ya uçacağız. Yerel saat ile 05:45’de Doha’ya varışımızın ardından uçak değiştirip Katar Hava Yolları’nın QR 0239 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:35’de Doha’dan İstanbul’a uçacağız. Saat 12:10’da Istanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle

295 $ Yerine 265 $

Kyoto & Nara    $ 140,00

Han Nehri Tekne Turu - Seul       $   55,00

Tarafsız Bölge / DMZ turu             $ 100,00

Önemli Not: Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir****

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Katar Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul–Doha - Tokyo/Seul– Doha - İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Tokyo – Nagoya arası otobüs ile ulaşım hizmeti
  • Osaka – Seul arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
  • Tokyo’da 3* otellerde 2 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
  • Nagoya’da 4* otellerde 1 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
  • Osaka’da 4* otellerde 2 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
  • Seul’de 4* otellerde 2 gece oda & kahvaltı dahil konaklama
  • Tokyo, Osaka ve Seul panoramik şehir turları
  • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
  • Tüm öğle ve Akşam yemekleri,
  • Opsiyonel (Ekstra) turlar
  • Seyahat  Sağlık  Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  Sağlık

  Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

  Vize Bilgileri

  Güney Kore ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi alınmaktadır.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Tokyo: 11,5 saat

  Seul – İstanbul: 12 saat

  Para Birimi

  Japonya para birimi Yen’dir. Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar        

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü        

  Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

  Elektrik

  Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

  Alışveriş

  Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.  Uçuş Adı:ISTANBUL - DOHA
  Buluşma:2021-07-16T16:00:00
  Kalkış:2021-07-16T19:45:00
  Varış Tarih:2021-07-16T23:55:00
  Varış Havalimanı:DOH
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Doha
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 0246

  Uçuş Adı:DOHA - TOKYO
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-07-17T01:55:00
  Varış Tarih:2021-07-17T17:45:00
  Varış Havalimanı:NRT
  Kalkış Havalimanı:DOH
  Varış Havalimanı:Tokyo
  Kalkış Havalimanı:Doha
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 0806

  Uçuş Adı:SEUL - DOHA
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-07-24T01:25:00
  Varış Tarih:2021-07-24T05:45:00
  Varış Havalimanı:DOH
  Kalkış Havalimanı:ICN
  Varış Havalimanı:Doha
  Kalkış Havalimanı:Seoul
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 0806

  Uçuş Adı:DOHA - ISTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-07-24T07:35:00
  Varış Tarih:2021-07-24T12:10:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:DOH
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Doha
  Havayolu:Katar Havayolları
  Uçuş Kodu:QR 0239

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Hotel Trusty Nagoya vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 12 8 1819 USD 1819 USD 2218 USD 450 USD 1769 USD
  3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Hotel Trusty Nagoya vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 12 8 1779 USD 1779 USD 2178 USD 450 USD 1729 USD
  3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Hotel Trusty Nagoya vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 12 8 1749 USD 1749 USD 2148 USD 450 USD 1699 USD
  3* Hotel WBF Tokyo Asakusa vb. 4* Hotel Trusty Nagoya vb. 4* Kuromon Cyrstal Hotel vb. 4* Best Western Premier Hotel Seul Garden vb. 12 6 1859 USD 1859 USD 2258 USD 450 USD 1819 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  ULTRA PROMO JAPONYA - KORE KATAR HY ILE Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?