THY ILE JOHANNESBURG(1)-S.CITY(REST LODGE )(2)-C.TOWN(3) 4*

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler THY ILE JOHANNESBURG(1)-S.CITY(REST LODGE )(2)-C.TOWN(3) 4*

1. Gün

1.Gün ISTANBUL-JOHANNESBURG


Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde 25 Eylül saat 22:30de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayollarına ait TK038 sefer sayılı uçak ile saat 01:35te Johannesburga hareket. Yolculuğumuz 9 saat sürecek ve yerel saat ile 10:20de Afrikaya varış. Yeni günü Afrikada karşılayacağız. Johannesburga varışımızı takiben rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde yarım günlük panoramik şehir turu şeklindeki gezimize başlıyoruz. Tur sırasında Nelson Mandelanın Evini görecek, Houghton şehir merkezi, Rosebank ve Sandtoni gezeceğiz. Ardından özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Otelimize yerleşmenin ardından, dilerseniz Sandton City Nelson Mandela Meydanında gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz; dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan, Johannesburgda en fazla altın çıkartılan “Gold Reef” madeni turuna katılabilirler. 1926-1977 yılları arasında dünyanın en zengin madeniyken, karlılığını yitirince kapatılıp, 1986 yılında bir gezi ve eğlence parkı haline gelmiştir. Yerin 226 m altına inip altın madenini geziyor ve yukarıda altının nasıl fırında eritilip döküldüğünü görüyoruz. Ayrıca kafeler, meydan ve dükkânları ile renkli ve tarihi bir altın madeni canlandırmasını yaşayabiliyoruz. Bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkarılan maden, çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan kapatılmış. Altın öncesi Johannesburgda 3 tane çiftlik evi varken bu kent günümüzde Güney Afrikanın en büyük kozmopolit ve zengin şehri haline gelmiştir. Gold Reef City Gezisi Johannesburgun altın geçmişi anlatımı ile başlıyor ve eski madencilerin ev ziyaretleri ile devam ediyor. 1800li yıllardan 1900 lü yılların ortalarına kadar kullanılmış bu evleri gördükten sonra 226 metrelik madene iniliyor ve altının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor. Buradan altının dökümünün yapıldığı salona geçiliyor. Dilerseniz tur sonrasında Gold City tema parkında da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. .Tur sonrasında otele transfer ve geceleme otelimizde. Gold Reef City Altın Madeni Turu : 80 € (kişi başı )

2. Gün

2.Gün JOHANNESBURG-SUNCITY (185 KM)


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel aracımızla, Suncitye hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sırasında dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Lesedi Kültür Köyü Gezisi Turu na katılabilirler. Lesedi, Güney Afrikada yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılacak daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara giriyoruz. Daha sonra kültürel Afrika danslarını izliyoruz. Öğle yemeğimizi, bölgede düzenlenecek olan Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Tur sonrası Suncity e doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. Lesedi Kütür Köyü ( öğle yemekli ) : 110 € (kişi başı)

3. Gün

3.Gün SUNCITY


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Pilanesberg safari & Sun City turuna katılabilirler. Pilanesberg National Parkta safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Parkda dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız; safarinin ardından Sun Citye geçiyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrikanın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesbergin heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Son derece keyifli geçeceğine inandığımız gezimizin ardından , tur sonrası Suncity e doğru tekrar yola cıkıyoruz. Geceleme otelimizde. Pilanesberg safari & Sun City Turu : 130 € (kişi başı )

4. Gün

4.Gün SUNCITY -JOHANNESBURG-CAPE TOWN


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Johannesburga hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan (Drakenstein)Aslan Parkı Gezisi Turuna katılabilir. Burada panterleri görebileceğimiz hatta nadir bulunan beyaz aslanı görebilme imkanı bulacağız. Yavru aslanları biberonla besleyip sevebileceğimiz ve onlarla korumalar eşliğinde yürüyüş yapma imkanı bulacağız. Panterlerle oyunlar oynayacağız. Tur sonrası Juhannesburg havalimanına transfer. Ardından Capetowna uçuşumuz gerçekleşecektir. Cape Town a varışımızın ardıdan otelimize transfer. Geceleme otelde. (Drakenstein)Aslan Parkı Gezisi Turu: 80 € (kişi başı)

5. Gün

5.Gün CAPE TOWN


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz ve özel araçlarımız eşliğinde düzenlenecek olan Masa Dağı ve Franschoek Şarap Vadisi & Stellenbosh Gezisine katılabilir. Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile Masa Dağının 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Hava şartları çıkışa uygun olmaması durumunda Botanik Bahçesi ziyaret edilecektir.) Franschoek kasabasında öğle yemeği molasının ardından Çita çifliğinde karada dünyanın en hızlı hayvanı olan çıtaları görüyoruz. 1679da kurulmuş olan Stellenbosch Kasabası na gidiyoruz. Şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabadaki tarihi şarap bağlarından birinde şarap tatma imkanı bulacağız Masa Dağı ve Franschoek Şarap Vadisi & Stellenbosh Gezisi: 135 €

6. Gün

6.Gün CAPE TOWN


Otelimizde alacağımız sabah Kahvaltımızın ardından, bir yanda şık restoranları, alışveriş merkezlerini, bir yanda ise müzeleri ve kültürel etkinlikleri içinde barındıran bir şehir olan Cape Townda serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek Ümit Burnu Gezisine katılabilirler. 1488 yılında Portekizli kaşif Bartolomeu Dias tarafından keşfedilmiştir. Buranın adı eskiden Fırtına Burnuydu. Bazı kaynaklar Fırtınalar Burnu isminin, gemicilerin moralini bozabileceği düşüncesi ile daha sonra Ümit Burnu olarak değiştirildiğini belirtir. Gezimizde, Champmans Peak sahil yolundan, Ümit Burnu Milli Parkına giderek tekne ile Fok Balıkları Adasını (Seal Island) ziyaret edecek, kürklü fok balıklarını göreceğiz. Hint Okyanusu ile Atlas Okyanusunun birbirinden ayrıldığı bölgeyi göreceğiz. Afrika penguenlerini de görme fırsatı bulacağız. Finiküler ile dünyanın en yüksek fenerini gördükten sonra yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Sevimli Afrika penguenlerini gördükten sonra donanmanın bulunduğu Simons Towndan geçerek Cape Town a geri dönüyoruz. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde. Ümit Burnu Turu (öğle yemekli) :135 € (kişi başı )

7. Gün

7.Gün CAPE TOWN -ISTANBUL


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Öğleden sonra özel aracımız ile Cape Town Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayollarına ait TK045 sefer sayılı uçak ile saat 17:50de İstanbula hareket ediyoruz. Yerel saat ile 05:05de İstanbul a varış. (uçuş süresi yaklaşık 11 saat). Geceleme uçakta. Kappatur hizmetlerinin sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  26 Eylül
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  26.09.20211.129,00 1.429,00 1.129,00 -Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  - İSTANBUL HAVALİMANIN DAN TÜRK HAVA YOLLARI İLE ISTANBUL-JOHANNESBURG / CAPE TOWN -ISTANBUL UÇAK BİLETİ - HAVALİMANI VERGİLERİ (250 €) - ZORUNLU SIGORTA (15 € ) - (TURUN DEGISIKLIGI VE IPTALI DURUMUNDA İPTAL İADESİ YOKTUR.) - 4* OTELLERDE 6 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA, - ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERI VE ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER - JOHANNESBURG - SUN CITY - CAPE TOWN PANORAMİK ŞEHİR TURLARI, - PROFESYONEL KAPPATUR REHBERLİK HİZMETLERİ

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 50 TL (SADECE BANKAYA VEYA HAVALİMANI VERGI OFISINE ODENIR) - PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR, - ŞAHSİ HARCAMALAR - ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ(KİŞİ BAŞI 5 €) (ISTEGE BAGLI) - PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI) - MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI) - YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 2,4,6 EURO (SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE DIREK OTELE ODENIR) - 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAGLIK SIGORTASI ( 30 EUR ) (ISTEGE BAGLI) - ANKARA,IZMIR ICHAT BAĞLANTI 120 € DIGER ILLER 180 €/ KIBRIS 220 € (İSTEGE BAGLI) ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI) (60 €)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.
  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  • ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 300.00 EUR
  • (Z) HAVALIMANI VERGISI 250.00 EUR
  • SEYAHAT SAGLIK VIZE SIGORTASI 30.00 EUR
  • ERIS E. REZERVASYON GUVENCE 60.00 EUR
  • ANKARA VEYA IZMIR IC HAT 120.00 EUR
  • DIGER SEHIRLER IC HAT 180.00 EUR
  • KIBRIS IC HAT 220.00 EUR
  • 70 YAS VE UZERI SEY.SIGORTA 60.00 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  THY ILE JOHANNESBURG(1)-S.CITY(REST LODGE )(2)-C.TOWN(3) 4* Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?