SAFARİDEN OKYANUSA KENYA

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
SAFARİDEN OKYANUSA KENYA Hakkında Genel Bilgiler

SAFARİDEN OKYANUSA KENYATÜM EKSTRA TURLAR DAHİL

1. Gün İstanbul - Mombasa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma noktamızda saat 17:30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 20.30’da Türk Hava Yolları’na ait TK 573 sefer sayılı uçak ile Mombasa’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


2. Gün Mombasa - Tsavo Ulusal Parkı

Yaklaşık 7 saat süren bir yolculuğun ardından yerel saat ile 03:30’da Mombasa’ya varış. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve kahvaltımızı alacağımız otelimize transfer oluyoruz. Kahvaltının ardından Tsavo Ulusal Parkı‘na hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından konaklayacağımız Lodge’a varıyoruz. Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra odalarımıza yerleşiyoruz. (Check in 14:00 sonrasında gerçekleşecektir) Kısa bir süre dinlenmenin ardından öğleden sonra safarimizi gerçekleştirmek üzere Lodge’dan ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.


3. Gün Tsavo Ulusal Parkı

Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde alınan kahvaltının ardından safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz.  Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.


4. Gün: Tsavo Ulusal Parkı - Diani

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Diani’ye hareket ediyoruz. Diani’ye varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıp otelimize yerleşiyoruz. (Check in 14:00 sonrasında gerçekleşecektir) . Afrika’nın eşsiz plajlarından birisinde bulunan otelimizde tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak. Her şey dâhil konaklama yapacağımız otelimizin imkânlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: Diani

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak. Her şey dâhil konaklama yapacağımız otelimizin imkanlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: Diani

Kahvaltımızın ardından, muhteşem bir doğaya sahip ve dünyanın en güzel plajlarından birisinden bulunan otelimizde tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak. Her şey dâhil konaklama yapacağımız otelimizin imkânlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz. Rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşarak Mombasa Havalimanı’na hareket ediyoruz.


7. Gün: Mombasa - İstanbul

Check - in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 04:25’te Türk Hava Yolları'nın TK 574 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 11:45’te. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Mombasa - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Tsavo Ulusal Park’da 2 gece özel lodgelarda tam pansiyon konaklama
  • Diani’de 3 gece deniz kenarında 4* otelde her şey dâhil konaklama
  • Programda belirtilen tüm öğle yemekleri
  • Programda belirtilen tüm akşam yemekleri
  • Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler
  • Ulusal Parklara giriş ücretleri
  • Türkçe rehberlik hizmetleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı Çıkış Harcı
  • Vize ücreti - Kenya (50 USD- Havalimanına varışta alınıyor)
  • Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
  • Seyahat Sigortası
  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  Sağlık

  Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

  Vize Bilgileri

  Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul - Mombasa arası uçuş yaklaşık 7 saat sürmektedir.

  Para Birimi

  Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile Kenya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

  Yemek Kültürü

  Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

  Elektrik

  Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

  Alışveriş

  Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.  Uçuş Adı:İSTANBUL - MOMBASA
  Buluşma:2020-10-18T17:30:00
  Kalkış:2020-10-18T20:45:00
  Varış Tarih:2020-10-19T03:55:00
  Varış Havalimanı:MBA
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Mombasa
  Kalkış Havalimanı:Istanbul
  Havayolu:THY
  Uçuş Kodu:TK 573

  Uçuş Adı:MOMBASA - İSTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-10-24T04:50:00
  Varış Tarih:2020-10-24T11:55:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:MBA
  Varış Havalimanı:Istanbul
  Kalkış Havalimanı:Mombasa
  Havayolu:THY
  Uçuş Kodu:TK 574

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Sarova Taita Hills Game Lodge vb - Tsavo Ulusal Parkı Neptune Village Beach Resort vb. - Diani 12 18 1999 USD 1999 USD 2524 USD 300 USD 1949 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  SAFARİDEN OKYANUSA KENYA Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Benzer Turlar