KLASİK İSPANYA ve ENDÜLÜS

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0850 205 37 65
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
KLASİK İSPANYA ve ENDÜLÜS Hakkında Genel Bilgiler


Antalya-İstanbul Bağlantılı Uçak

Madrid Gidiş – Barcelona Dönüş

1. Gün

İSTANBUL – MADRİD

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 07.10’de hazır bulunulması sonrasında gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1099 sefer sayılı uçuş ile saat 10.20’da Madrid' e hareket. Yerel saat ile 14.00 ’de Madrid' e varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman.

 

2. Gün

MADRİD – (Toledo & Cordoba Turu) – GRANADA – (Albaizin & Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turu)

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Granada ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ekstra olarak Toledo ve Cordoba Turu (60 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk durağımız, M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo olacaktır. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tajo, şövalyeler şehri olarak bilinen Toledo şehrinin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Orta çağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişot ‘un yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. Yapımı yaklaşık 270 yıl süren, eskiden cami olan ve günümüzde dünyanın 3. önemli ve İspanya ‘nın baş katedrali olan, aynı zamanda dünyanın en pahalı eserlerini içinde barındıran Toledo Katedrali ve Müzesi, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Toledo Turu sonrasında, turumuzun ikinci durağı olan Cordoba ‘yı ziyaret ediyoruz. Cordoba ‘ya varışımıza istinaden Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Cordoba turumuz esnasında görülecek yerler arasında Kurtuba Camii, Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma Köprüsü yer almaktadır. Turumuzu tamamlayarak Granada ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Granada otelimize varış ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Albaizin & Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turuna (45 Euro) katılabilirler. Otantik Arap Mahallesinde ara sokaklarda gerçekleştirilecek gezi sonrası Mirador Tepesi ‘nde panoramik fotoğraf molası veriyor, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski çingene mahallesi Sacramonte ‘de doğal mağara evinde çingene lokal şovunu izliyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.

3. Gün

GRANADA – (Alhambra & Malaga Turu)

Sabah kahvaltısı ardından Granada şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Kraliçe Isabelle ve Kristof Colomb Heykeli, Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, bu serbest zaman dahilinde ekstra düzenlenecek olan Al Hambra & Malaga Turu (90 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra ‘yı ziyaret edeceğiz. (Ön rezervasyon ve müsaitliğe göre gerçekleştirilir, harem girişi hariçtir). Al Hambra ziyaretimiz sonrasında turumuzun ikinci kısmını oluşturan, Costa Del Sol İncisi Malaga ‘ya hareket ediyoruz. Malaga turumuz esnasında, modern mimari ile düzenlenen Malaga Limanı, sarı kubbeleri ve bolca detay işlemeleri ile ünlü Malaga Katedrali, Alcazar Kalesi, Cervantes Tiyatrosu, Plaze de la Merced ve Picasso Heykeli başlıca görülecek yerler arasındadır. Malaga turu sonrasında verilecek kısa serbest zamanın ardından Granada ‘daki otelimize transfer.

4. Gün

GRANADA – (Sevilla & Ronda Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Sevilla & Ronda Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. İlk olarak Endülüs ‘ün en kalabalık ve en gelişmiş şehri olan Sevilla ‘yı görerek turumuza başlıyoruz. Yunan mitolojisi kahramanı Herkül tarafından SPAL adıyla kurulduğu rivayet edilen Sevilla’daki tarihi ve kültürel mirasta, Müslüman hakimiyetinin bıraktığı izler fazlasıyla görülmektedir. Sevilla turumuzda göreceğimiz yerler arasında dünyanın 3. büyük katedrali olan Sevilla Katedrali, İspanya Meydanı, Altın Kule, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Sevilla turu sonrasındaki durağımız, “Beyaz Köy” ismi ile alınan Ronda Kasabası olacaktır. Ronda turumuzda, canlı ve hareketli yaşamı ile büyüleyen dar ara sokakları ve 1700 ‘lü yıllarda yapımı tamamlanarak eski ve yeni şehri birleştiren Puento Nuevo Köprüsü, Belediye Binası, eskiden cami olan Ronda Kilisesi başlıca gezilecek yerler arasındadır. İspanya ‘nın kültürel değerlerinden olan ve boğa güreşlerinin ilk resmileştiği yer olan Plaza de Toros (arena) Ronda turumuzda son durağımız olacaktır. Tur sonrasında Granada ‘daki otelimize transfer.

5. Gün

GRANADA – (Murcia & Alicante Turu) – VALENCIA

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Valencia ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Murcia & Alicante Turu (40 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk durağımız Güneydoğu İspanya ‘da Segura Nehri kıyısına kurulu Murcia olacaktır. İhtişamlı kiliseleri, geçmişten günümüze miras kalan mimari yapıları, Akdeniz kıyısındaki birbirinden güzel plajları ve kendine özgü atmosferi ile ziyaretçilerine huzur veren bir şehir olan Murcia ‘da gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Gotik, Rönesans ve Barok izler taşıyan ve Murcia Merkez Camii ‘nin üzerine inşa edilmiş olan ünlü Santa Maria Katedrali, rengarenk yapısı ile dikkat çeken Piskoposluk Sarayı, şehrin merkezine modern hava katan Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Murcia gezimizi tamamlayarak İspanya ‘nın gizli cennetlerinden olan ve yılın her ayı ayrı güzelliğe sahip Alicante’ye hareket ediyoruz. İspanya ‘nın en eski ve önemli liman kentlerinden biri olan Alicante ‘nin liman ve sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Santa Maria Bazilikası, Santa Barbara Kalesi ve Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Valencia ‘daki otelimize transfer ve serbest zaman.

6. Gün

VALENCIA – BARCELONA – (Flamenco Show)

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Valencia şehrinde panoramik şehir turumuzu düzenlemek için hareket ediyoruz. İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olan ve ülkenin en büyük limanına sahip olan Valencia, aynı zamanda Katalan’ın Comunidad Valenciana Özerk Bölgesi’nin de başkentidir. Valencia adeta dünü ve bugünü buluşturan bir şehirdir. Böylelikle tarihi binalar hem de modern mimari eserler bir arda bulunmaktadır. Özellikle Old Town, bilinen adıyla Eski Şehir, bölümün de Valencia’nın tarihi birikimini ve yıllara meydan okuyan yüzünü görmek mümkündür. Aynı zamanda Valencia, baharı müjdeleyen Las Fallas ve 70 yıldır devam eden La Tomatina olarak bilinen Dometes festivaline ev sahipliği yapar. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Tur sonrasında Barcelona ‘ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Barcelona ‘ya varışımız ardından gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Show (55 Euro). Dansın dile geldiği show Flamenco; alt sınıfın, üst sınıfa olan haykırışı olarak da biliniyor. Bu keyifli gösteriyi izledikten sonra otelimize transfer.

7. Gün

BARCELONA – (Girona & Figueras & Dali Müzesi ve Lokal Mahalleler Turu)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Girona & Figueras & Dali Müzesi ve Barcelona Lokal Mahalleler Turu ‘na (90 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak, orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Turumuzun ikinci kısmında Barcelona Lokal Mahalleler gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gece turumuzda Barcelona Katedrali, gotik mahalle, Belediye Binası, Plaza Real ve Montjuic Tepesi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

8. Gün

BARCELONA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Rehberimizin belirleyeceği saatte özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 1092 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.25 ’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.05 ’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  24 Ağustos
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  24.08.2020699.00879.00 699.00-Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Madrid / Barcelona – Sabiha Gökçen HL uçak bileti,
  • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  • 3 yıldızlı uzak otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
  • Madrid, Granada, Valencia, Barcelona panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
  • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
  • Türkçe rehberlik hizmetleri.
  • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro),
  •  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
  •  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
  •  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
  •  Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,
  •  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
  •  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

   

  Ek Bilgiler

  • Avantajlı Ekstra Geziler -A- Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 280 Euro yerine 250 EURO !!!
  • B- Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 400 Euro yerine 350 EURO !!!
  • Toledo & Cordoba Turu (60 € ) AlHambra & Malaga Turu (90 €) + Murcia & Alicante Turu (40 €) 
  • Girona & Figueras & Dali Müzesi ve Barcelona Lokal Mahalleler Turu (90 €)
  • (Extra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş %50 indirimlidir.)
  • Avantajlı Ekstra Geziler -
  • Toledo & Cordoba Turu (60 € ) AlHambra & Malaga Turu (90 €) + Sevilla & Ronda Turu (75 €) +
  • Murcia & Alicante Turu (40 €) Albaizin & Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turu (45 €) +
  • Girona & Figueras & Dali Müzesi ve Barcelona Lokal Mahalleler Turu (90 €)
  • (Extra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş %50 indirimlidir.)

  Genel Şartlar

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  KLASİK İSPANYA ve ENDÜLÜS Hakkındaki görüşleriniz

  Benzer Turlar