THY ILE ORTA AVRUPA SALZBURG (BUD SZG) 3* 4* OTELLER

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0850 205 37 65
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
THY ILE ORTA AVRUPA SALZBURG (BUD SZG) 3* 4* OTELLER Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün

1.Gün İSTANBUL – BUDAPEŞTE


İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli misafirlerimizle Türk Hava Yolları Kontuarında saat 09:00’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları ile TK1033 sefer sayılı uçağı ile saat 11.55’de Budapeşte’ye hareket. Saat 13.00’de varış ve Budapeşte panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda   Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının  müzikleri  eşliğinde dans ederken limitsiz içkili ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Çigan Gecesi Turu: 50€ (Kişi Başı)

2. Gün

2.Gün BUDAPEŞTE


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizi rehberiniz tarafından alternatif olarak organize edilecek Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna çıkıyoruz. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif organize edilecek Tuna Nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Esztergom & Visegrad & Szentendre Turu: 55€ (Kişi Başı)
Tuna Nehri Tekne Turu: 25€ (Kişi Başı)

3. Gün

3.Gün BUDAPEŞTE-VİYANA 


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’den ayrılıp Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan Bratislava turuna katılabilirler. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St.Martin katedrali, Mozart'ın 6 yaşında, F. Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon'un Askeri ve  Slovak Devlet Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Viyana şehrine hareket ediyoruz. Viyana'ya varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro,  Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyananın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği güzel bir gece geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 
Bratislava Turu: 30€ (Kişi başı)
Grinzing Meyhaneleri Turu: 50€ (Kişi başı) (Akşam yemeği+ limitli içecek)  

4. Gün

4.Gün VİYANA-PRAG  


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıyor ve Praga doğru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini seyredebilirsiniz. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Vlatava Nehri Tekne Turu: 40€ (Kişi başı) (Açık büfe yemek+ 1 içecek)

5. Gün

5.Gün PRAG 


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler . 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda  geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından alternatif organize edilecek Prag Ortaçağ Gecesi 'ne katılabilirler. Bu turumuzda  tarihi ve otantik restoranlarından birinde, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş danslar eşliğinde,  ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 
Karlovy Vary Turu: 55€ (Kişi başı) (Öğle yemeği+ limitli içecek)
Prag Ortaçağ Gecesi Turu: 65€ (Kişi başı) (Akşam yemeği+ sınırsız içecek) 

6. Gün

6.Gün PRAG 


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek Dresden Kültür & Alışveriş turuna katılabilirler. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa'sı Dresden'de  şehir  turumuzda  Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası  Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz.
Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.     
Dresden Turu: 50€ (Kişi başı)
Çek Gecesi Turu: 50€ (Kişi başı) (Akşam yemeği+ limitsiz içecek)

7. Gün

7.Gün PRAG–SALZBURG 


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Prag’tan ayrılıyor ve Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından alternatif olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortaçağa geri götürecek. Turumuz sonrası Salzburg’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Salzach Nehri'nin ikiye böldügü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın Sehri  rehberimiz eşliğin de yapacagimiz keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldırımlı sokakları, Morartın evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde
Cesky Krumlov Turu: 30€ (Kişi başı)

8. Gün

8.Gün SALZBURG (HALLSTAT) - ISTANBUL


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından valizlerimiz ile otelimizden ayrılıyoruz. Göller Bölgesi'nde yapılacak tam gün turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarında köylerinde gezeceğiz. Wolfgangsee Gölü  sonrası, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan mutlaka görülmesi gereken köy olarak  UNESCO Dünya  Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz (tur ücretine dahildir.). Turumuz sonrası havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1384 sefer sayılı uçağı ile saat 19:15’de İstanbul’a hareket. Saat 22:35’de İstanbul’a varış. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  19 Temmuz
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  19.07.2020579.00789.00 579.00-Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL(İST)- BUDAPEŞTE (BUD)  / SALZBURG (SZG) - ISTANBUL(İST) ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
  • 3* VE 4* OTELLERDE 7 GECE KAHVALTI DÂHİL KONAKLAMALAR
  • HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
  • ZORUNLU SİGORTA (15 €)
  • ALAN-OTEL-ALAN TRANSFERLERİ VE ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TRANSFERLERİ
  • PROGRAMDA BELİRTİLEN SABAH KAHVALTILARI
  • PRAG, VİYANA, BUDAPEŞTE YARIM GÜNLÜK PANORAMİK ŞEHİR TURLARI
  • ŞEHİR VERGİLERİ 
  • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • CEK SCHENGEN VİZE ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ (120 €) (İSTEĞE BAĞLI)
  • YURT DIŞI ÇIKIŞ BEDELI (50 TL)  (BANKAYA VEYA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR)
  • SAĞLIK SİGORTASI  30000 € TEMİNATLI(15 €) (ISTEĞE BAGLI)
  • KISISEL HARCAMALAR,
  • ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ (KISI BASI  5 € )(ISTEĞE BAGLI)
  • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
  • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 3,4 EURO(SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE SAHSI VERGI MAKBUZU ALINARAK DIREK OTELE ODENIR)
  • PROGRAMDA ALTERNATİF OLARAK BELİRTİLEN CEVRE GEZİLERİ,(ISTEGE BAGLI)
  Ek Bilgiler

  Genel Şartlar

  • VİZE HİZMET BEDELİ 140.00 EUR
  • ANKARA,ANTALYA, IZMIR ICHAT 100.00 EUR
  • DIGER SEHIRLER IC HAT 130.00 EUR
  • KIBRIS IC HAT 130.00 EUR
  • 70 YAS VE UZERI SEY.SIGORTA 30.00 EUR
  • ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 100.00 EUR
  • (Z) HAVALIMANI VERGISI 150.00 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  THY ILE ORTA AVRUPA SALZBURG (BUD SZG) 3* 4* OTELLER Hakkındaki görüşleriniz

  Benzer Turlar