PARİS&NORMANDİYA&LOIRE VADİSİ

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler PARİS&NORMANDİYA&LOIRE VADİSİ

Paris&Normandiya&Loire Vadisi290 € Değerindeki Turlar DAHİL

1.Gün                   İSTANBUL - PARİS

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Paris’e hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda; Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman.

2. Gün                  PARİS

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Paris İkonları ve Seine Nehri turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Verilecek fotoğraf molasında arzu eden misafirlerimiz kuleye bilet alarak çıkabilir. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri üzerinde tekne çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, kozmetik ürünleri ve saat alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

3. Gün                  PARİS - NORMANDİYA - MONT SAINT MICHEL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Normandiya bölgesine hareket ediyoruz. Normandiya bölgesinde ilk durağımız kendimizi orta çağdaymış gibi hissedeceğimiz Rouen olacak. Kendine has oldukça güzel evleri ve sokakları olan Rounen’de kısa bir gezintinin ardından yolumuza devam ediyoruz ve Seine Nehri’nin İngiliz Kanalı’na döküldüğü Honfleur’a varıyoruz. Limanda birçok balıkçı teknelerinin gökkuşağını boyadığı bu sahil kasabasında kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra Normandiya denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Çıkarma sahili gezisi ile II. Dünya Savaşı’na yakından bakıyoruz. Tur bitimi Mont Saint Michel’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gelgit zamanları ada halini alan ve Avrupa’nın en unutulmaz noktaları arasında gösterilen Mont Saint Michel Kalesi’ni gezdikten sonra Saint Malo’da bulunan otelimize transferimiz gerçekleşecek.  Sonrasında serbest zaman.

4. Gün                 MONT SAINT MICHEL - LOİRE VADİSİ / SAİNT PIERRE DES CORPS

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Normandiya bölgesinden ayrılıyor, Fransa krallarının ve derebeylerinin, Orta Çağ ile Rönesans arasında inşa ettirdikleri görkemli şatolarla simgeleşen zengin yaşamlarını gözler önüne seren Loire Vadisi’ne varmak üzere yola çıkıyoruz. Loire Vadisi’nde ilk durağımız Azay le Rideau Şatosu. XV. yy’da inşa edilen Şato, Indre Nehri’nin ortasında bir adanın üzerinde yer almaktadır ve UNESCO dünya mirası listesinde yer almaktadır. Bu çok özel şatoyu ziyaret ettikten sonra Chenonceau Şatosu için yola çıkacağız. Fransız krallarının ikamet ettiği bu özel şatoyu ziyaret ettikten sonra şatonun bahçelerini gezip, bir zamanlar Fransız krallarının gözde yerleşim yeri olan ve son olarak Leonardo da Vinci’nin konağı olarak kullanılan Amboise Şatosu’da ziyaret edip turumuzu noktalayacağız. Saint Pierre des Corps’da bulunan otelimize transfer ve serbest zaman.

5. Gün                 LOİRE VADİSİ - TOURS - PARİS  

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra sanat ve tarih kokan Tours’a hareket edeceğiz. Tours’da kısa bir şehir turu yaptıktan sonra başka bir şatoyu keşfetmek üzere Tours’dan ayrılıyoruz. Dört farklı mimari stile sahip ve Blois’in merkezinde yer alan Blois Şatosu’nu göreceğiz. Ayrıca şato bir sergi sahasına sahiptir. Blois Şatosu çok geniş ve büyük olmasına rağmen birçok alan ziyarete kapalıdır. Yine de kendinizi bir kral gibi hissedebilirsiniz. Blois Şatosu’nu gezdikten sonra Beauregard Şatosu’nu görmek için hareket ediyoruz. Beauregard Şatosu XVI. yy’da inşa edilen bir Rönesans şatosudur. Muhteşem bir bahçenin içinden yürüyerek şatonun içine girebilirsiniz. Ayrıca şatoda yer alan 367 portrenin arasında, Kanuni’nin, Barbaros Hayrettin’in, I. Selim’in ve II. Selim’in de portreleri yer almaktadır. Tur bitiminde Paris’teki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün                  PARİS - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  10 Ağustos
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  10.08.2021949,00 - --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Paris (CDG) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • 3 yıldız otellerde 5 gece oda-kahvaltı konaklama
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Özel otobüs ile tüm transferler
  • Panoramik Paris şehir gezisi
  • Paris İkonları ve Seine Nehri gezisi (tekne gezisi dahil)
  • Normandiya gezisi
  • Mont Saint Michel gezisi
  • Loire Vadisi gezisi
  • Tours gezisi
  • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
  • Otel ve turist şehir vergileri
  • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  •  Vize ücreti, servis bedeli 
  • İç hat bağlantı bileti 
  • Seyahat ve sağlık sigortasıi 
  • Öğle ve akşam yemekleri 
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları 
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli 
  • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
  • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)   


  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER


  KATILIM ŞARTI

  Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  VİZE

  Umumi Pasaport                             Vize gerekli                        

  Yeşil Pasaport                                 Vize gerekli değil

  Hizmet Pasaportu                           Vize gerekli değil

  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

  Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  SAĞLIK

  Fransa girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

  UÇUŞ SÜRELERİ

  İstanbul                 -            Paris                        3 sa 45 dk

  EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER

  Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  KONAKLAMA

  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

  3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  PARA BİRİMİ

  Fransa para birimi Euro (EUR)’dur.Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

  SAAT DİLİMİ

  Fransa Türkiye’den yaz saat diliminde 3, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

  Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 15:30’dur.

  TELEFON KULLANIMI

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

  Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

  YEMEK KÜLTÜRÜ

  Kökleri ortaçağa dayanan Fransız Mutfağı zengin bir kültüre sahiptir. Ünlü şarapları ve çeşit çeşit peynirleri ile ünü dünyaya yayılan Fransız mutfağı, farklı soslarla pişirilen et yemekleri ve meşhur tatlı çeşitleri olan crème brûlée, macaron ve sufle gibi lezzetlerle tanınıyor.

  ELEKTRİK

  Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

  ALIŞVERİŞ

  Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

  BinRota, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. BinRota, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Bin Rota sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.  Uçuş Adı:İstanbul - Paris
  Buluşma:2021-08-10T04:30:00
  Kalkış:2021-08-10T07:00:00
  Varış Tarih:2021-08-10T09:35:00
  Varış Havalimanı:CDG
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Paris
  Kalkış Havalimanı:Istanbul
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 1821

  Uçuş Adı:Paris-İstanbul
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-08-15T19:40:00
  Varış Tarih:2021-08-16T00:10:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:CDG
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Paris
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 1828

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  PARİS 3***B&B Hotel Gennevilliers vb 3***B&B Hotel Saint-Denis Porte de Paris vb 3***B&B Hotel Paris Porte de Bagnolet vb 3***Kyriad Paris Est - Bois de Vincennes vb MONT SAINT MICHEL 3***Kyriad Prestige Saint Malo SAİNT PIERRE DES CORPS 3***Kyriad Tours - Saint Pierre des Corps - Gare 12 40 949 EUR 949 EUR 1149 EUR 100 EUR 919 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  PARİS&NORMANDİYA&LOIRE VADİSİ Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?