ORTA AVRUPA TURU PROMOSYON

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0850 205 37 65
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
ORTA AVRUPA TURU PROMOSYON Hakkında Genel Bilgiler

Budapeşte (2) – Viyana (1) – Brno (2) – Kutna Hora – Prag (2)

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Budapeşte Gidiş – Prag Dönüş

İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

1. Gün

İSTANBUL – BUDAPEŞTE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 331 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.25 ’de Budapeşte ‘ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.30 ’da Budapeşte ‘ye varışımızın ardından alanda bekleyen özel aracımızla, Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Budapeşte panoramik şehir turumuzda, Budapeşte’nin en önemli tarihi ve simge yapılarını keşfedeceğiz. Şehrin en popüler yerleri Castel District ’te (Kale Bulvarı) yapacağımız yürüyüş sırasında Kraliyet Sarayı, orta çağ evlerini görecek, Balıkçı tabyası ‘’Fisherman Bastion’’ dan şehrin en güzel manzarasını izleyecek, büyük Matthias Kilisesini görüp, şehrin nefes kesen kalesine ev sahipliği yapan Gellert Tepesi ve sonrasında, ünlü Devlet Operası, görkemli Parlamento binası, Aziz Stephen Bazilikası ile Dohany Caddesi üzerindeki sinagogları görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer.

2. Gün

BUDAPEŞTE – (Budapeşte Şaheserleri ve Tuna Nehri Tekne Turu) – ( Çigan Gecesi )

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Budapeşte Şaheserleri ve Tuna Nehri Tekne Turu’na (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk Budapeşte Panorama & Citadell gezisi düzenliyoruz.  Kutsal bir tepe olan ve şehrin en görkemli manzarasına sahip ‘’Citadella’’ ya yapacağımız yolculuk bize, eski kaleyi ve tepenin en heybetli heykeli olan Özgürlük Heykeli’ni gösterecektir. Sonrasında tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısında eşşiz manzarası ile bizleri bir masalsı yolculuğa çıkaracak sanatçıları ile ünlü Szetendere’yi ziyaret ediyor ve devamında termal bir şehir olan Visegrad ’da görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz. Ardından Macaristan’ın Parkany şehrini görüp, yine Türk tarihinde ‘’Çiğer Delen’’ olarak bilinen bu sempatik şehirde fotoğraf ve kahve molası veriyor, son olarak da Osmanlı tarihi için önemli bölgelerden biri olan Estergon ve Estergon Kalesi ziyaret ederek ve Tuna Nehri Tekne Turu gerçekleştirmek adına Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Bu turumuzda Tuna Nehri üzerinde, 1 içecek ikramı eşliğinde unutulmaz bir tekne turu bizleri bekliyor olacak. Turumuz sonrasında Budapeşte şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan, yemek ve içeceklerin dahil olduğu Çigan Gecesi programımıza (50 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak, eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer.

3. Gün

BUDAPEŞTE – (Bratislava Turu) – VİYANA

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Viyana ‘ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Bratislava Turu (30 Euro) düzenliyoruz. Yakın tarihte yaklaşık 500 sene boyunca Macaristan ‘a başkentlik yapan ve günümüzde Slovakya ‘nın başkenti olan Bratislava, birçok Avrupa şehrinin aksine geleneksel yapısını korumayı başarabilmiştir ve bu özelliğini gerek mimari yapısında gerek kültüründe gerekse mutfak lezzetlerinde göstermektedir. Arnavut kaldırımlı ara sokakların birleşiminden oluşan eski şehir merkezi ve şehri ikiye bölen Tuna Nehri boyunca gerçekleştireceğimiz turumuz sonrasında Viyana ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Viyana ‘ya varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında, Avusturya ‘nın başkenti olması yanında Avrupa ‘nın en önemli kültür, politika ve sanat merkezlerinden biri olan Viyana, tarih boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmış olması ve avantajlı coğrafi konumu sebebi ile birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bu sayede saraylar, katedraller ve tarihi binalar niceliği açısından oldukça zengin olan Viyana ‘da Üniversite, Parlamento, Opera Binası, Viyana Tiyatrosu, Prater, Hofburg ve müzeler bölgesi, Karlsplatz, Ring Strasse, alışveriş severlerin uğrak noktası Kartner Strasse başlıca görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Viyana şehir merkezinde serbest zaman. Ardından otelimize transfer.

4. Gün

VİYANA – (Viyana Saraylar Turu) – BRNO

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Saraylar Turu (40 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak İmparator Maximilian’ın yazlık ev arazisi üzerine 1683 yılında İmparator Leopold döneminde inşa ettirilen ve Habsburg’lu Maria Theresa için ev olarak işlev gören Schönnbrunn Sarayı’nın muhteşem bahçelerini geziyoruz. Ardından varlığı 1200’lü yıllardan beri bilinse de bugünkü halini 1840 yılında almış benzerine ancak peri masallarında rastlayabileceğimiz Liechtenstein Şatosu ‘nu görüyor turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası rehberimizin bildireceği saatte Çekya ‘nın en büyük 2. şehri olan Brno’ya hareket ediyoruz. Tarih boyunca Morivia Devleti ‘nin başkentliğini de yapmış olan Brno, 19. YY. ‘da en şaşalı dönemini yaşamıştır. Bu özelliği ile, Prag ‘dan sonra dünyanın en çok tarihi koruma alanına sahip ikinci şehridir. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ve Çek Cumhuriyeti Milli Kültür Mirasları Listesi ‘ne girmiş yapılarak sahip olan Brno ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında St.James Kilisesi, Cpuchin Tapınağı, Parnassus Çeşmesi ve Mendel Müzesi Binası panoramik olarak başlıca görülecek yerler arasındadır. Brno ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında otelimize transfer. 

5. Gün

BRNO – (Krakow & Auschwitz / Birkenau Turu)

Sabah kahvaltısı sonrası tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak tam gün sürecek olan Krakow & Auschwitz – Birkenau Turu (80 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, Polonya ülke sınırları içinde kalan Auscwitz şehrinin içinde yer alan Birkenau Nazi Kampına doğru yola çıkıyoruz. İnsanlık tarihinin hiç şüphesiz en karanlık bölümlerinden II. Dünya Savaşı sırasında toplanarak ağır şartlarda çalıştırılan ve nihayetinde kurşuna dizilerek veya gazla zehirlenerek öldürülen insanların toplanma, kötü şartlarda yaşama ve çalıştırılma ortamlarına tanık olup onları anacak ve içinde bulunduğumuz savaşsız dönemin değerini bir kez daha idrak etmeye çalışacağız. Birkenau ziyaretimiz sonrasında, turumuzun ikinci kısmını oluşturan Krakov ‘a doğru hareket ediyoruz. Polonya’nın 2. büyük şehri olan ve aynı zamanda 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilerek 2013 yılında da UNESCO tarafından Edebiyat Şehri olarak kabul edilen Krakov ‘da gerçekleştireceğimiz turumuzda, Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Krakov şehir turu sonrasında sunulacak kısa serbest zaman ardından Olomouc’daki otelimize transfer.

6. Gün

BRNO – KUTNA HORA – PRAG – (Prag Şaheserleri Turu)

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Kutna Hora ‘ya doğru hareket ediyoruz. Tarihi 1276 yılına uzanan ve günümüzde dek Orta Çağ ve Barok mimarisinin en güzel örneklerini korumayı başaran Kutna Hora ‘nın sokaklarında bileri adeta zaman yolculuğuna çıkartacak panoramik şehir turunuzu düzenliyoruz. Şehir turumuz esnasında St.Barbara Kilisesi ve Kemikli Kilise panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında verilecek serbest zaman dahiline arzu eden misafirlerimiz ilave ücret ödeyerek (giriş ücreti 5 Euro) Kemikli Kilise’yi ziyaret edebilirler. Kutna Hora gezimiz sonrasında Prag otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak Prag Şaheserleri Turu ‘na (40 Euro) katılabilirler. Programımıza dünyanın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi ile başlıyoruz. Prag Kalesi gezimiz esnasında, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St. Vitus Katedrali, The Royal Palace (Eski Kraliyet Sarayı) ve birbirinden güzel Kraliyet Saray Avluları görülecek yerler arasındadır. Prag’ın en eski mahallelerinden olan Mala Strana (Azınlıklar Bölgesi), yine Mala Strana ‘da bulunan ve Beatles’in efsanevi solisti John Lennon ‘ın anısını koruyan ve üzerinde şarkı sözleri ile çeşitli grafitilerin yer aldığı Lennon Duvarı, dünyanın en eski köprülerinden Charles Köprüsü,  Wenceslas Meydanı (Yeni Şehir Meydanı), eski şehrin tarihi giriş kapısı olan Powder Gate Tower ve eski kent ile çevrelenmiş Yahudi Mahallesi (Ghetto) Jewish Quarter turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

7. Gün

PRAG – (Karlovy Vary & Dresden Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak tüm gün düzenlenecek olan Karlovy Vary & Dresden Turu (80 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza ilk olarak Karlovy Vary ‘den başlıyoruz. 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak yeri olmuş dönemin en meşhur kentlerinden Karlovy Vary’nin eşsiz doğası içinde yan yana inşa edilmiş onlarca sarayı, ATATÜRK’ün 1918 yılında kaldığı oteli, Dvorak’ın, Mozart’ın, Göethe’nin, Beethoven’in, Puşkin’in ve Rus Çarı büyük Petro’nun evlerini görecek; 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalardan alışveriş yapmak imkanı bulacaksınız. Karlovy Vary gezimiz sonrasında, turumuzun ikinci kısmını oluşturan Dresden ‘e doğru hareket ediyoruz. Geçmişi M.Ö. 7500 ‘e kadar uzanan ve Elbe Nehri kıyısında konumu ve Saksonya Eyaleti ‘nin kalbi sayılan Dresden, barok mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. 2. Dünya Savaşı sırasında fazlasıyla hasar almasına rağmen kısa sürede birçok tarihi simgesi tekrar ayağa kaldırılan şehir, günümüzde Almanya ‘nın en önemli teknoloji merkezi konumundadır. Dresden ‘e gerçekleştireceğimiz tur esnasında Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Prag ‘daki otelimize transfer.

8. Gün

PRAG – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve panoramik Prag şehir turumuz için hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan eski şehir meydanı ve dünyanın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrasında İstanbul uçuşumuz için Prag Havalimanı ‘na hareket ediyoruz. Bilet, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC304 sefer sayılı uçuşu ile 16:15 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. TSİ 19:55 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Ağustos
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  14.08.20203* Otel599.00 €799.00 € 599.00 €--Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Budapeşte / Prag – İstanbul (Sabiha Gökçen) uçak bileti, Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  • 3 yıldızlı uzak otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
  • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transferler,
  •  Budapeşte, Viyana, Brno, Kutna Hora, Prag panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
  • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
  • Türkçe rehberlik hizmetleri.
  • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Schengen Vizesi ücreti ve servis bedeli (140 Euro),
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
  •  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
  • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
  • Müze ve ören yerleri girişleri,
  • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
  • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
  Ek Bilgiler

  • Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Dahil Olan Hizmetler A: 255 Euro yerine 195 EURO !!!
  • Budapeşte Şaheserleri ve Tuna Nehri Tekne Turu (65 €) + Bratislava Turu (30 €) + Viyana Saraylar Turu (40 €)
  • Krakow & Auschwitz – Birkenau Turu (80€) + Prag Şaheserleri Turu (40 €)
  • Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Dahil Olan Hizmetler B: 385 Euro yerine 295 EURO !!!
  • Budapeşte Şaheserleri ve Tuna Nehri Tekne Turu (65 €) + Çigan Gecesi (50 €) + Bratislava Turu (30 €) +
  • Viyana Saraylar Turu (40 €) + Krakow & Auschwitz – Birkenau Turu (80€) + Prag Şaheserleri Turu (40 €) +
  • Karlovy Vary & Dresden Turu (80€)
  • (Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası %50 indirimlidir)

  Genel Şartlar

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  ORTA AVRUPA TURU PROMOSYON Hakkındaki görüşleriniz

  Benzer Turlar