TUNUS - FAS

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
TUNUS - FAS Hakkında Genel Bilgiler

TUNUS FAS TURU 17- 22 KASIM 2020X Large Paket (Opsiyonel)

1.Gün : İstanbul – Tunus (Gammarth) // 17 Kasım 2020 Salı

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 06.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 661 sefer sayılı uçağı ile saat 09.15’de Tunus’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.20’te varışımızı takiben özel aracımız ile şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda Fransızlar döneminden kalan kentin modern yüzünü ortaya koyan geniş bir cadde olan Habib Bourguiba Bulvarı, caddenin bitiminde ise Medina, Port de France (Fransız Kapısı), Milli Kütüphane (dışarıdan), Medina’dan güneye doğru devam ederken Kitapçılar Çarşısı ve Dar Ben Abdallah Müzesi (dışarıdan), 1883 yılında Fransızlarca yıkılan kent kalesinden ismini alan Kasbah Meydanı, Kasbah Camii, M’sed El-Kobba Camisi, Hamouda Pasha Camisi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde hem gece hayatıyla hem de sahil kesimi ile keyifli Gammarth’a transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Tunus (Gammarth) // 18 Kasım 2020 Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi turuna başlıyoruz. 3 bin yıllık bu tarihi kent UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Antik Roma döneminden kalma tiyatro ve villalara ait kalıntıları göreceğimiz Birsa tepesi, MS 2. yüzyıldan günümüze ulaşan Antonin Hamamları, ilk çocukları tanrılarına kurban ettikleri Tophet Tapınağı, 13’ncü Haçlı Seferleri sırasında, burada ölen, Fransa kralı Louis için inşa edilmiş olan St Louis Katedrali (dışarıdan), Paleo Hıristiyan Müzesi, Kartaca Limanı (Punic Port) görülecek yerler arasındadır. Ardından, Kartaca yakınlarında, Tunus denince akla gelen mavi-beyaz renklerdeki yapıların bulunduğu ve 13. yüzyılda Sufi Aziz Sidi Bou Said’in yaşadığı Sidi Bou Said kasabasını geziyoruz. Muhteşem mozaiklere ev sahipliği yapan Bardo müzesini gezdikten sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi Turu: 45 €

3.Gün : Tunus – Kazablanka – Marakeş // 19 Kasım 2020 Perşembe

Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve yerel havayolu ile Kazablanka’ya uçuş. Panaromik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgâhları ve birbirinden güzel evleri ile Habous güzel bir başlangıç oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisine (dışarıdan) hareket ediyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından inşa edilen, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camiyi dışarıdan gezdikten sonra Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip ardından özel aracımız ile Fas’ın ilk Başkenti olan kırmızı şehir Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün : Marakeş // 20 Kasım 2020 Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Atlas Dağları turuna katılabilirler. Bu turumuz 4x 4 jeeplerimiz ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını keşfedeceğimiz eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Marakeş’e dönüyoruz. İmparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkânları ve tezgâhları ile safran kokulu Medina’yı keşfedip, Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu” Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Marakeş’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Chez Ali Show’una katılabilirler. Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran bu show’da müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar.

Ekstra Atlas Dağları Turu: 60 €

Ekstra Chez Ali Show ve Akşam Yemeği: 70 €

5.Gün : Marakeş // 21 Kasım 2020 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Essaouira şehir turuna katılabilirler. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Gezi esnasında öğle yemeğimizi alacağız. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Ekstra Öğle Yemekli Essaouira şehir turu: 75 €

6.Gün : Marakeş  – İstanbul // 22 Kasım 2020 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Marakeş Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 15:25’te Türk Hava Yolları’nın TK 620 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 22:05’te İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Atlas Dağları

€ 60,00

Chez Ali Show with dinner

€ 70,00

Öğle Yemekli Essaouira

€ 75,00

Kartaca, Sidi Bou Said, Bardo Müzesi

€ 45,00

Toplam

€ 250,00

 

250 € Yerine 235 €

**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Atlas Dağları

€ 60,00

Öğle Yemekli Essaouira

€ 75,00

Kartaca, Sidi Bou Said Bardo Müzesi

€ 45,00

Toplam

€ 180,00

 

180 € Yerine 170 €


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul – Tunus / Marakeş – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,

  • Tunus – Kazablanka uçuşu ve havalimanı vergileri,
  • Belirtilen otellerde 5 gece konaklamalar
  • Sabah kahvaltıları
  • Marakeş’te 3 akşam yemeği,
  • Tunus panoramik şehir turu
  • Kazablanka’da panoramik şehir turu
  • Marakeş’te panoramik şehir turu
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Turlarda Türkçe Rehberlik Hizmeti 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış fonu
  • Ekstra turlar,
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  Ek Bilgiler
  Uçuş Adı:İSTANBUL - TUNUS
  Buluşma:2020-11-17T06:30:00
  Kalkış:2020-11-17T09:15:00
  Varış Tarih:2020-11-17T10:20:00
  Varış Havalimanı:TUN
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Tunis
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 661

  Uçuş Adı:MARAKEŞ - İSTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-11-22T15:25:00
  Varış Tarih:2020-11-22T22:05:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:RAK
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Marrakech
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 620

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Hotel El Mouradi Gammarth vb. – 5* Standart Oda, Oda Kahvaltı http://www.elmouradi.com/cr2.resa/ui/aba/hotel-descriptif-El%20Mouradi%20Gammarth%20-Gammarth-Tunisie-751-869-1-2-showdate0.aspx Hotel Atlas Asni Marakesh vb. – 4* Standart Oda, Yarım Pansiyon https://www.hotelsatlas.com/en/hotels-morocco/marrakech/atlas-asni-marrakech 12 20 999 EUR 999 EUR 1249 EUR 200 EUR 979 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  TUNUS - FAS Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Benzer Turlar