TÜRK HAVA YOLLARI İLE GÜNEY İTALYA NAPAR 3*4* OTELLER

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün İSTANBUL- NAPOLİ

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 05:30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1879 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:10'da Napoli'ye uçuş. Yerel saat ile 09:30'da varış. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Napoli şehir gezisi, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma'daki Pantheon'dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev'in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Napoli şehir turunun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Pompei Turuna katılabilirler (45€) . Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79'da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor.Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Pompei Turu (kişi başı ) : 45 €
2. Gün NAPOLİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Amalfi kıyıları Turuna katılabilirler (85€). Bu gezimizde yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya'nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Öğle yemeği ve alışveriş için Positano sahilinde vereceğimiz serbest zamanın ardından, Amalfi'ye yola çıkyıoruz. Dileyen misafirlerimiz Amalfi Katedrali'ni görebilirken, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi'nin güzel sokaklarında değerlendirebilir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Amalfi kıyıları Turu (kişi başı ) : 85 €
3. Gün MATERA- ALBEROBELLO

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Alberobello'ya hareket. Güzergâh üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Matera Turuna (35€) katılma imkanı.Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan kayaya kazılarak inşa edilmiş klise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi'nin sürgünden önce uğradığı Matera ziyaret edilecektir. Matera turundan sonra Alberobello'ya devam ediyoruz. Alberobello'ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz.Tur sonrasında Alberobello'da bulunan otele transfer. Geceleme otelimizde.
Matera Turu (kişi başı ) : 35 €
4. Gün ALBEROBELLO

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Puglia Köyler turuna katilabilirler (80€). Bu turumuzda ilk olarak Locorotondo şehrine uğruyoruz. Bölgenin en ünlü köylerinden biri olan Locorotondo'da gezimize merkez Bazilika'yı ziyaret ederek başlıyoruz. Locorotondo'da antik şehir merkezi, San Nicola ve San Giorgio kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Ostuni şehrine hareket ediyoruz. Ostuni'ye varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Ostuni Katedrali, Vescovile Sarayı ve avlusu, Ostuni surları, Sant'Orozo dikilitaşı ve Belediye Binası şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Daha sonra turumuzun son durağı olan sahil kasabası Polignano a Mare'ye yola çıkıyoruz. Polignano a Mare'ye varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezi ve Polignano a Mare sahilleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Polignano a Mare'nin eşsiz sahilinde denize girmek için serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Puglia Köyler turu (kişi başı ) : 80 €
5. Gün ALBEROBELLO - LECCE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Lecce'ye hareket ediyoruz. Güney İtalya'nın Floransa'sı olarak bilinen Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant'Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Otranto alternatif turuna katılabilirler (45€). Otranto, 1480 yılında Gedik Ahmet Paşa liderliğinde İtalya seferine çıkan Osmanlı donanmasının İtalya'da ilk ayak bastığı yerdir. Fatih Sultan Mehmet'in beklenmedik ölümünden sonra fetret devrinin başlaması üzerine Gedik Ahmet Paşa İstanbul'a çağırılır ve İtalya seferi böylece son bulur. Turumuzda Osmanlı kuşatması esnasında hayatını kaybeden Otranto'lu askerlerin iskeletlerinin bulunduğu Otranto Katedrali, Eski Otranto Kale'si, Aragon Kale'si ve San Pietro Kilise'si görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Lecce'de bulunan otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Otranto Turu (kişi başı ) : 45 €
6. Gün LECCE - BARİ -İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bari şehir merkezine transfer ve panoramik şehir turu. Turumuzda Gezimizde Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir panoramik olarak görülecektir. Tur sonrası Bari havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1446 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:25'de İstanbul'a hareket. İstanbul saati ile 13:25'de varış ve Talyatur hizmetlerinin sonu
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
09.12.2022479,00 609,00 479,00 -Taksitler »
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

TÜRK HAVA YOLLARI İLE GÜNEY İTALYA NAPAR 3*4* OTELLER Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
  • 0242 237 64 97
  • 0242 237 63 97
  • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
-TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL - NAPOLİ / BARİ- İSTANBUL ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ,
-HAVALİMANI VERGİLERİ,
-ŞEHİR VERGİLERİ,
-SEÇİLEN OTELLERDE 4 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,
-HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI VE ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER
-NAPOLİ, ALBEROBELLO VE LECCE PANORAMİK ŞEHİR TURLARI,
-PROFESYONEL TALYATUR REHBERLİK HİZMETLERİ
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
-VİZE ÜCRETİ (140 EURO)
-ÖZEL SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 EURO)
-COVİD-19 SAĞLIK SİGORTASI (15 EURO)
-YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ (50 TL)
-HER TÜRLÜ OTEL EKSTRALARI VE KİŞİSEL HARCAMALAR
-OPSİYONEL TURLAR
-MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Benzer Turlar

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.