CORENDON HAVA YOLLARI ILE IZMIR GUNEY ITALYA-SCL BRIRI 3* 4* OTELLER

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün İZMİR - BARI - MESSINA - CATANIA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Corendon Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Corendon Hava Yollarının CAI 1881 sayılı özel seferi ile saat 09:30'da Bari'ye uçuş. Yerel saat ile 10:15'te varış. Varışımızı takiben Messina'ya hareket . Mesina'ya varışımızda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saatini gezdikten sonra Catania'ya hareket ediyoruz . Catania'ya varışımız ve ardından geceleme otelimizde.

2. Gün CATANIA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceği Etna & Taormina & Savoca Turu'na katılabilirler..Turumuzda Avrupa'nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı'nın görülmesinin ardından Sicilya'nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina'ya geçilecektir. Tauro Dağı'nın eteklerinde bulunan bu kentte Roma-Yunan tarzı tiyatro'nun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman fırsatı bulabileceksiniz. Serbest zamanımız sonrasında Savoca'ya hareket ediyoruz. Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi film üçlemelerinden biri olarak gösterilen The Godfather (Baba) filminin çekildiği bu şehirde, Al Pacino'nun kahve içtiği kafede kahve içip,filmin çekildiği sokaklarda serbest zamanınızı geçirebilirsiniz.Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.
Etna & Taormina & Savoca Turu 90€ (Kişi Başı)

3. Gün CATANIA - PALERMO

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Palermo'ya yola çıkıyoruz.. Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan Cefalu Turu'na katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu'da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Palermo'ya devam ediyoruz. Palermo'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelimize.
Cefalu Turu :35€ (Kişi Başı)

4. Gün PALERMO-CALABRIA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Messina'ya hareket. Varışımızı takiben panoramik Messina şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saati görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Kısa feribot yolculuğumuz sonrasında Messina boğazını geçerek Villa San Giovanni şehrine varıyoruz. Calabria bölgesinin en meşhur tatil beldelerinden biri olan Tropea'ya varışımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Calabria bölgesinde bulunan otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün CALABRIA - NAPOLI

Sabah kahvaltısının ardından Napoli'ye hareket. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları turuna katılma imkanı (85 Euro). u gezimizde yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya'nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Ravello'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak ziyaret edeceğimiz Positano'da resim için vereceğimiz serbest zamanında ardından öğle yemeği ve alışveriş için Ravello'ya hareket ediyoruz. Serbest zamanın ardından, Amalfi'ye yola çıkyıoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali'ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi'nin güzel sokaklarında değerlendirebilir..Tur sonrası Napoli'ye devam ediyoruz. Varışımızı takiben geceleme otelimizde

6. Gün NAPOLI

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma'daki Pantheon'dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev'in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman , arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei (45 Euro) ekstra turuna katılabilirler. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79'da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor.Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

7. Gün NAPOLI - BARI

Sabah kahvaltısının ardından Bari'ye hareket. Bari'ye varışımızın ardından Panoramik şehir turu .Turumuzda Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Alberobello (35 Euro) ekstra turuna katılabilirler. Bu turumuzda Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz. Turumuzun ardından Bari otelimize hareket . Geceleme Otelimizde.

8. Gün BARI - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından Bari Havalimanı'na transfer. Varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Corendon Hava Yollarının CAI 1882 sayılı özel seferi ile saat 11.15'te Izmir'e hareket. Yerel saat ile 14.00'da İzmir'e varış ve turumuzun sonu.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

CORENDON HAVA YOLLARI ILE IZMIR GUNEY ITALYA-SCL BRIRI 3* 4* OTELLER Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • CORENDON HAVA YOLLARI ÖZEL SEFERİ İLE İZMİR – BARİ – İZMİR ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
 • HAVALİMANI VERGİLERİ (150 EURO )
 • FERİBOT ÜCRETİ
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • SEÇİLEN OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,
 • HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI VE ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER
 • PANORAMİK CATANIA, PALERMO, MESSİNA, TROPEA, BARI VE NAPOLİ ŞEHİR TURLARI,
 • PROFESYONEL TALYATUR REHBERLİK HİZMETLERİ
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • VİZE ÜCRETİ (140 EURO)
 • ÖZEL SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 EUR)
 • COVİD-19 SAĞLIK SİGORTASI (15 EURO)
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARÇ PULU (50 TL)
 • HER TÜRLÜ OTEL EKSTRALARI VE KİŞİSEL HARCAMALAR
 • REHBER TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN EKSTRA TURLAR

Benzer Turlar