8 GÜN HAC & UMRE

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0850 205 37 65
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a
8 GÜN HAC & UMRE Hakkında Genel Bilgiler

8 GÜN / 7 GECE UMRE PROGRAMI

3 GECE MEDİNE & 4 GECE MEKKE

 

1. Gün

MEDİNE'YE UÇUŞ

Havalimanında Dış Hatlar Terminalinde  belirtilen saatte buluşma. Kısa bilgilendirmenin ardından pasaportların teslim edilmesi ve yurt dışı çıkış harc pulu alındıktan sonra pasaporttaki ilgili bölgeye yapıştırılacaktır. Ardından valizlerle birlikte uçağa biniş işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından uçağa biniş. Tahmini üç saatlik yolculuğun ardından Medine'ye varış. Pasaport işlmelerinin ardından valizlerin teslim alınması ve  Bütün grup toplandıktan sonra otele hareket, Otele yerleşme ve kısa istirahat. Kısa molanın ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve Mescid-i Nebevi'ye hareket ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i selamlama. Serbest zaman. Otelimizde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.

 

2. Gün

MEDİNE ZİYARETLERİ

Otelde alınan kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 12:00 - 13:00 saatleri arasında Medine ziyaretleri için hareket. İlk olarak İslam tarihinin ikinci büyük savaşı olan Uhud Gazvesinin yapıldığı meydanı, Okçular Tepesi ve Hz.Hamza'nın kabrininde bulunduğu Uhud Şehitliğini ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Peygamber  Efendimiz (s.a.v.)'e namaz esnasında nazil olan vahiy üzerine yüzünü İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa'dan Kabe'ye döndürdüğü Mescid-i Kıblateyn Camii'nin ziyareti ve bilgilendirme. Daha sonra İslam tarihinin üçüncü büyük savaşı olan Hendek Gazvesinin yapıldığı 7 Mescidler alanını ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Takva üzerine bina edilen ilk mecid Mescid-i Kuba'yı ziyaret ve bilgilendirme. Daha sonra ilk cuma namazının kılındığı yer olan Cuma Mescid-ini aracımızla ziyaret ediyoruz ve yaklaşık 3 saatlik turumuzun ardından otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.

 

3. Gün

CENNETÜL BAKİ & YAKIN ZİYARETLER 

Sabah namazının ardından rehberin Mescid-i Nebevi'de belirlediği noktada buluşma ve sadece erkekler için açılan Cennetul Baki Kabristanlığının ziyareti ve otele dönüş. Otelde alınan kahvaltının ardından, Serbest zaman (Allah c.c. ibadetleri kabul etsin.) Akşam yemeği otelde ve geceleme.

 

4. Gün

MEDİNE'DEN MEKKE'YE GEÇİŞ

Otelde alınan kahvaltının ardından, buluşma öncesi odalarda eşyaların toplanması ve umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 12:00 - 12:30 saatleri arasında otelden hareket. Öncelikle Zülhuleyfe Mescidinde 2 rekat ihram namazının kılınması ve umre için niyet edilmesinin akabinde Mekke'ye hareket. Yaklaşık olarak 5 saatlik yolculuk sonrası Mekke'ye varış. Öncelikle otelde giriş işlemlerinin yapılması ve kısa bir istirahat. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte lobide buluşma ve Umre için Kabe'ye, Haremi Şerife hareket. İlk Kabe'yi gördüğümüz anda edeceğimiz duaları Allah c.c. kabul etsin. Umre'nin farzı olan 7 şavttan oluşan Tavaf vazifesinin yapılması ve iki rekat Tavaf namazının kılınması, ardından Umre'nin şiarı olan Safa ve Merve tepesinin arasında 7 defa S'ay vazifesinin yapılması ve saç kesiminin ardından ihramdan çıkılarak Umre görevi sona ermektedir. Otele dönüş, serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.

 

5. Gün

HUDEYBİYE UMRESİ

Otelde alınan kahvaltının ardından, umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 16:00 - 16:30 saatleri arasında otelden hareket. İslam tarihinde önemli bir yeri olan ve aynı zamanda mikad sınırı olan Hudeybiye barış antlaşmasının yapıldığı bölgeye varış, ziyaret ve bilgilendirmenin akabinde umre için iki rekat ihram namazının kılınması ve niyetler edildikten sonra Haremi Şerife hareket. Umre vazifelerinin yapılmasının ardından otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

 

6. Gün

MEKKE ZİYARETLERİ & HİRA MAĞARASI

Otelde alınan kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 07:00 - 07:30 saatleri arasında Mekke ziyaretleri için hareket. İlk olarak Hz.Ebu Bekir ve Efendimiz (s.a.v.)'in Hicret esnasında müşriklerden gizlendiği Sevr Dağı'nın eteklerinde bilgilendirme. Ardından Efendimiz (s.a.v.)'in Veda Hutbesini okuduğu ve Haccın olmazsa olmazlarından olan Arafat Meydanı Rahme Tepesinin eteklerinde bilgilendirme. Daha sonra aracımızla Müzdelife'nin ve Mina'nın görülmesi, bilgilendirilmesi. Akabinde Efendimiz (s.a.v.)'in Risalet elbisesini giydiği Hira Mağarasını'da içinde barındıran Nur Dağı'nın eteklerinde bilgilendirme. Ardından Efendimiz'in dedesi Abdulmuttalip, eşi Hz.Hatice annemiz, amcası Ebu Talip'in kabirlerinin de bulunduğu Cennettul Mualla kabristanlığının aracımızla görülmesi, bilgilendirme ve akabinde Efendimiz (s.a.v.) Cinleri İslam'a davet ettiği bölgede kurulmuş Cin Mescidinin aracımızla görülmesi ve otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.

 

7. Gün

CURANE UMRESİ

Umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 21:00 - 21:30 saatleri arasında otelden hareket Curane Mescidine varış, ziyaret ve bilgilendirmenin akabinde umre için iki rekat ihram namazının kılınması ve niyetler edildikten sonra Haremi Şerife hareket. Umre vazifelerinin yapılmasının ardından otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

 

8. Gün

TÜRKİYE'YE DÖNÜŞ

Otelde alınan kahvaltının ardından, uçak hareket saatine göre rehberimizin belirlediği saatte otelden çıkış yapmış ve harekete hazır halde lobide buluşma. Cidde Havalimanına hareket. Uçağa biniş. Tahmini üç buçuk saatlik yolculuğun ardından Allah'ın izniyle Türkiye'ye varış. Türkiye'ye Hoşgeldiniz.

BELİRLENMİŞ OLAN FİYATLAR NET OLUP FİYATLARIMIZA KDV DAHİL , TÜRK LİRASI ÖDEMELERDE TC MERKEZ BANKASI EFEKTİF DÖVİZ SATIŞ KURU BAZ ALINIR.

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Hava yolları gidiş dönüş uçak bileti 
  • Mekke ve Medine Konaklamaları 
  • Tabldot usulü Sabah Kahvaltı 
  • Tabldot usulü Akşam Yemeği ( DİYANET VE TURSAB'IN HAZIRLADIĞI YILLIK YEMEK MENÜSÜ GEÇERLİDİR. ) 
  • Mekke ve Medine Havaalanı Transferleri 
  • Mekke ve Medine ara geçiş Transferleri 
  • Vize 
  • Diyanet işlemleri ( sağlık sigortası )
  • ZEMZEM SUYU  5 LT 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Cidde  ve TAİF ziyaretleri 
  • Dağa çıkışlar 
  • Kişisel harcamalar ( Hediye vs. )
  • Yurt dışı çıkış harcı 
  • MAHREM 45 YAŞ ALTI BAYAN MİSAFİRLERİMİZ  İÇİN  EK ÜCRET KİŞİ BAŞI 800 SAR  DIR. 
  Ek Bilgiler

  KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER 

  • Geçerlilik süresi 1 yıl olan pasaport 
  • 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi 
  • 2 adet  arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf 
  • 45 yaş altı bayanlar ile 18 yaş altı erkelerden vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Aşı kart 

  Genel Şartlar

  İptal Şartları

  • Gidiş tarihinden 20 gün öncesine kadar evrakları tamamlanmış yolcuların programlardaki yaşanabilecek aksaklıklardan  şirketimiz  sorumlu değildir. ,
  • Kayıt esnasında ödemenin % 50 ' si kalan bakiyenin  gidiş tarihinden 2 hafta önce tamamlanması gerekmektedir

  Vize Bilgileri

  • Vize talebinde bulunduktan sonra yapılacak iptallerde 950 SAR uçak bileti alındıktan sonra yapılacak iptallerde 1500 SAR ve iptal süresine göre otellerin uyguladığı cezai müeyyideler peşinen müşteri tarafından kabul edilmiştir.

  8 GÜN HAC & UMRE Hakkındaki görüşleriniz

  Benzer Turlar