TÜRK HAVA YOLLARI İLE FAS 5* LE MERIDIEN HOTEL VB.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün İSTANBUL - MARAKES

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 08:00'de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 619 sefer sayılı uçuş ile 11:50'de Marakeş'e hareket. Yerel saat ile 15:05'te Marakeş Havalimanı'na varış. 16:00'da direkt olarak özel transfer aracımız ile otelimize hareket. Duvarlarını ve binalarını inşa etmek için kullanılan kumtaşındaki doğal pigment sebebiyle "Kızıl Şehir" olarak bilinen Marakes, her zaman önemli bir ekonomik merkez olmuştur. Havalimaninda otele giderken bu güzel sehri panoramik olarak tanima firsatimiz olacak , odalarimiza yerleştikten sonra dilerseniz 1001 gece masallarina konu olmus bu sehri kesfetmek icin serbest zaman.
Marakes'in ana meydanı Jemaa el-Fna'yi merkez alırsanız kuzeyde meshur pazarlar el Attarin, Haddadine ve Smata, batida Koutoubia Camii ve Bahçeleri, guneyde kasbah (eski kale veya sur) bölgesi Saadian Mezarları, Bahia Sarayı ve El Badi Sarayı bulunmaktadir. Gezinize muhtesem minaresi ile Koutoubia Camii'nde başlayın. Ara yol boyunca uzanan açık alanlara ve avlulara dikkat edin, bu depolar veya hoteller, bir zamanlar tüccarlar tarafından kullanılan hanlardı. Çarşıları dolaşın ve işçilerin kumaş ve yün boyamak için geleneksel yöntemleri nasıl kullandıklarını görmek için Souk des Teinturiers'i (Dyers' Souk) ziyaret edin. Zaman kalirsa oyma sedir tavanları, zellij (karmaşık çini işi) ve İslami hat sanatını gormek için 16. yüzyıldan kalma Ben Youssef Medresesi İslami okulunu ziyaret edin. Geceleme otelimizde.

Otelde Aksam yemeği: (Açık büfe) * Hotel Ayoub vb.

2. Gün MARAKES

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak Atlas Dağları,Berberi köyleri ve Yves Saint Laurent bahçeleri turu' na katılabilirler. Urika Vadisi & Yves Snt Laurent Marakes şehri ile Atlas dağları arasında sıkışıp kalmış ve yüzyıllardır zamanı durdurmayı başarmış bir vadi. Renklerin yarattığı karşıtlık, Atlas dağlarının yamaçlarına asılı duran berberi köyleri, sizi şaşırtacak. Berberi köyleri, geleneksel dükkânlar ve köy evlerini gezecek gezi boyunca fotoğraf çekmeye doyamayacağız. Öğleden sonra döneceğimiz şehir merkezinde Yves Saint Laurent'ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz. Günümüz yeniden Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ve SUK adı verilen şehrin kapalı çarşı gezisi sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile akşam alternatif olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Chez Ali Berberi Gecesi turuna katılabilirler. Dunyaca unlu ve sadece Fas'a ozgu bu turumuzda, geleneksel Fas cadirlari altinda masalsi bir aksam yemegi esliginde muhtesem gosteriler sunulmaktadir. Geceleme otelimizde.

Otelde Aksam yemegi (Açık büfe) * Hotel Ayoub vb.

Atlas dağları, Berberi köyleri ve Yves Sn Laurent Bahçeleri : 80 € (Kişi Başı)
Akşam yemekli Chez Ali Berberi Gecesi : 65 € (Kişi Başı) Tura katılmayan misafirlerimiz aksam yemeklerini oteldealabilirler.

3. Gün MARAKES

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak Essaouira ve Argan şehir turu'na katılabilirler. Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidiyoruz. Marakes'den uzaklaştıkça dünya üzerinde nadir bulunan Argan ağaçlarını görecek yol boyunca kurulan Argan yağı kooperatiflerini ziyaret edeceğiz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” ilan edilen ve Fas'ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında, bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinası keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da avrupalı bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas'ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

Otelde Aksam yemegi (Açık büfe) * Hotel Ayoub vb.

Ekstra Essaouira ve Argan şehir turu : 60 € (Kişi başı)

4. Gün MARAKES- İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile alternatif olarak Palmiye Bahçeleri Fayton turuna katılabilirler. Bu turumuzda kıvrıla kıvrıla ilerleyen yollardan geçerek ulaşılan Palmeraie (Palmiyelik) ise; 13 000 hektarlık dev bir vahadır. Hurma ağaçları ile kaplı bu vaha'da yer alan Mr.Hermes ya da Claude Chal gibi tanınmış simaların villaları, golf sahaları, özel kulüpler, lüks butik oteller ile tezat oluşturan deve sürüleri dikkat çeker. Küçük bir nane çayı molasının ardından meyve ve zeytin ağaçları ile kaplı kraliyet ailesine ait Agdal Bahçeleri'nden ve 20. YY asilzadelerinin kış aylarını geçirdikleri hivernaj semtinden geçerek sur dışına kurulmuş modern Marakes'in ana caddesi V. Muhammed Caddesine ulaşacak ve serbestçe dolaşacağız. Daha sonra Marakeş Havalima'na transfer. Bagaj, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından TK 620 sefer sayılı uçuş ile 16:30'da İstanbul Havalimanı'na hareket ve yerel saat 23:05'te varış.

Ekstra Palmiye Bahçeleri Fayton turu : 30 € (Kişi başı)

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
08.12.2022629,00 789,00 629,00 -Taksitler »
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

TÜRK HAVA YOLLARI İLE FAS 5* LE MERIDIEN HOTEL VB. Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL - MARRAKECH - İSTANBUL ARASI EKONOMİK SINIF UÇAK BİLETİ
 • HAVALİMANI VERGİLERİ (150€)
 • ZORUNLU SİGORTA (15 €) ( İPTAL VEYA DEĞİŞİKLİKTE, İPTAL İADESİ YOKTUR.)
 • ALAN - OTEL - ALAN TRANSFERLERİ,
 • PANAROMİK ŞEHİR TURU
 • PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ
 • 4* OTEL KATEGORİSİNDE HB 3 GECE KONAKLAMALA (OTELDE 3 ADET AKSAM YEMEGİ ACİK BUFE - İCECEKLER HARİC)
 • 5* OTEL KATEGORİSİNDE ODA KAHVALTI 3 GECE KONAKLAMA
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL )
 • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €) (İSTEĞE BAĞLI
 • COVİD-19 SİGORTASI (15 €)
 • PAKET FİYATINA DAHİL OLDUĞU AÇIKÇA BELİRTİLMEMİŞ HER TURLU HİZMET,
 • KİŞİSEL HARCAMALAR
 • EKSTRA TURLAR,MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • İSTEĞE BAĞLI ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ,
 • ŞEHİR VERGİLERİ (10 EURO)

Benzer Turlar

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.