VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR

 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
 • VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

ANTALYA’DAN UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE TURU VİZESİZ !!!

ANTALYA’DAN  DİREKT UÇUŞ !!!
MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN
YARIM PANSIYON – 4*LI OTELLERDE KONAKLAMA

MATKA KANYONU - KOSOVA - ST.NAUM - KRAVİÇE ŞELALESİ - BLAGAY - NOVISAD - KARLOVÇA GEZİLERİ İLE OHRİ GÖLÜ TEKNE TURU VE YÖRESEL RESTAURANTDA BALKAN GECESİ DAHİL PROGRAM FARKIYLA!!!
EKSTRA TUR YOK ! TÜM GEZİLER VE TURLAR DAHİL!

Balkanların Kalbine Yolculuk

Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası.

5 BAŞKENT  - 20 ŞEHİR
Üsküp – Priştina – Prizren – Bitola – Resne – Ohri – Struga – Elbasan – Tiran – İşkodra – Budva – Kotor

Herceg Novi – Mostar – Blagay – Konjic – Saraybosna – Novisad – Karlovça – Belgrad

  

         * 13.08.2022 - 20.08.2022        * 03.09.2022 - 10.09.2022    

  24.09.2022 - 01.10.2022

1. Gün ANTALYA - ÜSKÜP

Saat 22:00 itibari ile Antalya Havalimanında buluşma. Sun Express Hava Yolları özel seferi ile 00:25’de  Antalya – Üsküp uçuşu ile yolculuk başlangıcı. Yerel saatle 01:15 de Üsküp Büyük İskender Havalimanına varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda araç ve rehberle buluşma sonrası otele transfer. Geceleme Üsküp otelimizde.

2. Gün ÜSKÜP-PRİŞTİNE-PRİZREN-ÜSKÜP

Otelde alınan kahvaltının ardından Priştina – Prizren turunu gerçekleştirmek üzere Kosova yolculuğu başlangıcı. Sınır geçişi sonrasında nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya yolculuk.  Priştine panoramik turumuz sonrası, Priştine gezimizde son olarak Kosova Meydan Muharebesine sahne olan Kosova Ovası ve burada şehit düşen Sultan Murat Hüdavendigar türbesini ziyaret. Ziyaretin ardından devam eden yolculukla Prizren kentine varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu ve Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de kent turu. Şadırvan Meydanı, Halveti Tekkesi, Sinan Paşa Camii, Bayraklı Cami ve Prizren Köprüsü ziyaretleri sonrası öğle yemeği ve kahve molası. Buluşmanın ardından Üsküp dönüş yolculuğu. Sınır geçişinin ardından devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Gezimizin ardından verilecek olan serbest zaman sonrası buluşma ile otele transfer. Geceleme Üsküp otelimizde.

3. Gün ÜSKÜP-MATKA KANYONU-MANASTIR (BİTOLA)-OHRİD

Otelde alınan kahvaltının ardından ülkenin öne çıkan doğal güzelliklerinden biri olan Matka Kanyonuna yolculuk. Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka kanyonunda keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası ile programımızı gerçekleştiriyoruz. Turumuz ardından Manastır (Bitola) yolculuğu başlangıcı. Ara molalar ile sürecek olan yolculukla Bitola’ya varış; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekan ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardından Resneli Niyazi’nin memleketi olan Resne üzerinden geçerek Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turun ardından grubumuza özel Ohri Tekne turunu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Buluşma sonrası otele transfer. Geceleme Ohri otelimizde

4. Gün OHRİD-ST.NAUM-TİRAN-İŞKODRA

Otelde alınan kahvaltının ardından Arnavutluk yolculuğu başlangıcı. Güzergah üzerinde Ohrid gölünün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Ohri’den ayrılarak Arnavutluk sınır geçişi ile Elbasan üzerinden Tiran’a varıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından kısa serbest zaman. Buluşma sonrası İşkodra bölgesi konaklama noktasına varış. Geceleme otelimizde. (Konaklama noktası sezon yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.)

5. Gün İŞKODRA-BUDVA-KOTOR-MEDJUGORE

Otelde alınan kahvaltının ardından Avrupanın en genç devletlerinden Karadağ ülkesine yolculuk. Sınır geçişi ile Kotor’a yolculuk. Güzergah üzerinde dönemin balıkçı köyü konumunda olan, yakın zamanda Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan, Jet Sosyetenin uğrak mekanı muhteşem St Stefan yarım adası ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası. Molanın ardından panoramik Budva geçişi ile tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış.  Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi’nin görülmesi ile otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile Bosna Hersek ülkesine yolculuk. Bosna sınır geçişi sonrası devam eden yolculukla Medjugore konaklama noktasına varış ile otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

6. Gün MEDJUGORE-KRAVİÇE ŞELALESİ-BLAGAY-MOSTAR-SARAYBOSNA

Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a hareket. Mostar kentine varmadan önce ülkenin en gözde şelalelerinden biri olan Kraviçe Şelalesi turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından yine güzergahımız üzerinde yer alan Blagay Tekkesi ile Buna Nehir kaynağı ziyaretlerinin ardından Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretleri. Mostarın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman. Buluşma sonrası Mostar’dan hareketle, Neretva Nehri manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Saraybosna’ya varış ile kent turu. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Moriç Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden  turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin II.Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk ateşini görüyoruz. Pazar katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman. Buluşma sonrası otele transfer. Geceleme Saraybosna otelimizde.

7. Gün SARAYBOSNA-NOVİSAD-KARLOVÇA-BELGRAD

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sırbistan’ın Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Burada ilk durağımız Petro Varadin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını izliyoruz. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutan Karlofça (Sremski Karlovci) kasabasına hareket. Karlofça’da; Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi; Karlofça anlaşmasının imzalandığı tepedeki Barış Şapeli göreceğimiz önemli eserlerdir. Verilecek kısa molada Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Turumuz sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Kısa yolcuğumuz sonrasında Belgrad’a varış. Otelimize yerleşme. Geceleme Belgrad otelimizde.

8. Gün BELGRAD-ÜSKÜP-ANTALYA

Otelde alınan kahvaltının ardından Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları, Bayraklı Camii ile Kale Meydan panoramik olarak gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Turun ardından Üsküp yolculuğu başlangıcı. Ara molalar ile devam eden yolculukla Makedonya sınır kapısı geçişi ile başkent Üsküp Havalimanına varış. İşlemlerin ardından Sun Express Havayolları özel seferi ile 02:15 ’de Üsküp – Antalya uçuşunu gerçekleştirip 05:00 da Antalya'da oluyoruz turumuzu sonlandırıyoruz.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

VİZESİZ ANTALYA ÜSKÜP DİREKT UÇAKLI BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE 20 ŞEHİR Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya – Üsküp – Antalya Uçak Biletleri
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 4* Otellerde 2 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece İşkodra veya Çevresi, 1 Gece Medjugore veya Çevresi, 1 Gece Saraybosna ve 1 Gece Belgrad ile toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Otellerde Alınan 5 Akşam Yemeği
 • Yöresel Restaurant da düzenlenecek olan Balkan Gecesi.
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Kosova Turu (Priştine – Prizren)
 • Matka Kanyonu Turu
 • St.Naum Ohri Göl Kaynağı Turu
 • Ohri Gölünde Tekne Turu
 • Kraviçe Şelalesi Turu
 • Blagay Tekkesi ve Buna Nehir Kaynağı Turu
 • Novisad & Karlovça Turu
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar 
 • Öğle yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
 • İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL.
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Benzer Turlar

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.