Doğu Anadolu Turu Tur Programı

TUR PROGRAMI

       

 

Kalkış Yerleri: ANTALYA ANA CADDE ÜZERLERİNDEN
PROGRAM
1. Gün:

ANTALYA- KAYSERİ 

Akşam 22:00 belirtilen yerlerde buluşma ve Kayseri’ye hareket. Gece yolculuğu.

 

 2. Gün:

KAYSERİ 

Yolda alınacak serbest kahvaltı sonrası Kayseri’ye varış. Kayseri şehir turuyla Kaleyi, Honat hatun külliyesini, Kekubatiye saraylarını, Mimar Sinan’nın eseri Kurşunlu camisini, Tarihi Kapalı çarşıyı Arkeoloji müzesini görüyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman.Akşam yemeği ve geceleme.

 

 3. Gün:

KAYSERİ – MALATYA - ELAZIĞ 

Sabah kahvaltısından sonra Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya şehir turuyla birlikte Arkeoloji müzesini, Kaleyi, Eski Malatya’yı görerek Elazığ’a hareket ediyoruz. Varışla birlikte şehir turumuza başlayarak Tarihi Bakırcılar ve Yemeniciler çarşılarını, Elazığ Müzesini, Harput Kalesini ve Eski Harput’u, Keban Barajını ve Hazar Gölünü görüyoruz.Otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

 

 4. Gün:

ELAZIĞ – BİNGÖL – MUŞ – AHLAT - TATVAN

Sabah Kahvaltısından sonra Van’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Bingöl, Muş, Ahlat ve Tatvan’ı gezerek Van’a ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

 

 5. Gün:

TATVAN - VAN 

Sabah kahvaltısından sonra günümüze Van’ı gezerek başlıyoruz. Van Gölünü, Akdamar adasını Çarpanak adası ve üzerindeki Ermeni Kilisesini ve Kent içini gezdikten sonra alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşama dogru güneşin batışını seyretmek için Van kalesine çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 6. Gün:

VAN - DOĞUBEYAZIT- IĞDIR - KARS

Sabah kahvaltısından sonra hareketle Doğubeyazıt’ta İshak Paşa sarayını gördükten sonra Iğdır Panaromik şehir turunu yapıyor Büyük ve Küçük  Ağrı Dağlarını seyrederek Kars’a ulaşıyoruz Otele yerleşme ve serbest  zaman. Akşam yemeği ve geceleme .

 

 7. Gün:

KARS — ERZURUM

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılarak Kars şehir turunu yaparak, Kars kalesini, Müzeyi Taş Köprüyü, Hamamları, Camileri, Rus işgalinin mimari izlerini taşıyan kent sokaklarını gezip Ani harabelerinide gördükten sonra  Erzurum’a hareket. Varış otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme

 

 8. Gün:

ERZURUM - SİVAS

Sabah kahvaltısından sonra Erzurum şehir turunu yaparak, Çifte Minareli Medreseyi, Üç Kum-betleri, Bedesteni, Yakutiye Medresesini(Müze), Oltu Taşı çarşısına girdikten sonra yolumuza devamla Tercan-Mama Hatun Türbe’si ve kervansarayını görüyor ve Erzincan’a ulaşıyoruz. Panoramik şehir turundan  sonra Sivas’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme Otelimzde.

 

 9. Gün:

SİVAS – HACIBEKTAŞ - ÜRGÜP 

Sabah kahvaltısından sonra şehir turunda çifte minareli medrese,yi, Ulu camii, Gök medreseyi, Atatürk Kongre ve Etnografya müzesini görüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Hacıbektaş’a uğruyor Hacı Bektaş Veli’yi ziyaret  ediyor ve müzeyi gezdikten sonra Ürgüp’e hareket ediyoruz. Varış.Panoramik  şehir turu.Otele yerleşme.Akşam yemeği ve geceleme.

 

 10. Gün:

ÜRGÜP- KONYA-ANTALYA

Sabah kahvaltıdan sonra (serbest mola) Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’nden gezimize başlayıp daha sonra Kaymaklı (veya Derinkuyu) yeraltı şehri ve Uçhisar Kalesini (panoramik) gezip ardından yöresel stantların olduğu bölgede alışveriş için serbest zamanımız olacak. Büyüleyici güzellikteki bölgede Güvercinlik Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve, Paşa bağı,  gezilerimizi yaptıktan sonra Konya Üzeri Antalya ya hareket ve gezimizin sonu.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
  • Tüm ulaşımlar
  • 8 gece konaklama
  • 8 Akşam yemeği
  • 8 Sabah kahvaltısı
  • Rehberlik hizmetleri
  • Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri.Yapılabilecek extra geziler.
  • İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
  • Son gün yolda alınacak akşam yemeği

 Notlar

İptal Şartları

Tarım Mahallesi Perge Bulvarı Süleyman Ekim sitesi B Blok 61/5 Muratpaşa / ANTALYA
0535 548 51 57


Bu çıktı 19.03.2019 13:42 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.