UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU

 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
 • UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ANTALYA - VAN - AKDAMAR - TATVAN

Sabah 07.00'da Antalya İç Hatlar terminalinde buluşarak gezimizi başlatıyoruz. 08.25 Sun Express uçuşumuz ile yaklaşık 2 saat 15 dakika sonra Van Havaalanına iniyor ve bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz. Van Gölü kıyısındaki etkileyici ve heybetli bir kale olan Van Kalesini, panoramik olarak gördükten sonra, Urartu Kral Mezarlarını ve Urartu harabelerini görüp Van Kalesinin eteğinde bulunan tarihi Van evlerini ve eski Van şehrinde bulunan Ulu Cami ve Hüsrev Paşa Camilerini görüp Van’ın Ahlat ilçesinde bulunan Selçuklu Mezarlığı, işlemeli mezar taşları ve Halime (Celme) Hatun Türbesini görüp, tekne (tekne ücreti kişi başı 40 lira) ile Akdamar Adasına geçiyoruz. (Akdamar tekne turu extra ücretlidir.) Adada bulunan kiliseyi ve diğer kalıntıları gördükten sonra tekne ile kıyıya yanaşıyoruz ve Tatvan’a hareket ediyoruz. Tatvan’da El Aman Kervansarayı  ziyaret edip sahilde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Extra 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.thecraterhotel.com.tr/

2. Gün TATVAN – AHLAT - BİTLİS – BİNGÖL – YüZEN ADALAR - TUNCELİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Anadolunun ilk büyük Türk Şehri Ahlat’ı ziyaret ediyoruz. Selçukluların “İslam’ın Kubbesi”, Osmanlıların “Ata Şehri”, Evliya Çelebi’nin ise “Oğuz Taifesi Şehri” olarak adlandırdığı, başta Selçuklular olmak üzere geçmiş medeniyetlerden kalma kale, cami, köprü, Selçuklu mezarlığını, hamam ve zaviye kalıntılarıyla dolu dev bir açık hava müzesi Ahlat’ta bir taraftan Van Gölü’nün maviliğini seyrederken diğer taraftan da Türkiye’nin üçüncü büyük dağı Süphan’ın zirvesini fotoğraflıyoruz. Ardından dünyaca ünlü Ahlat bastonlarının yapıldığı bastoncuları geziyoruz. Sonra Bitlis'e hareket ediyoruz. Efsaneye göre Büyük İskender’in komutanlarından Badlis tarafından İskender’in emri üzerine kurulan, Beş Minareli Kent olarak anılan Bitlis’de 1216 yılında Selçuklular tarafından yapılmış olan İhlasiye Külliyesi gezilmesinin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bingöl-Solhan karayolundan 4.5 kilometre uzaklıktaki görsel şöleni izlemeye gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Tamamen doğal bir oluşum olan, üç tarafı dağlar ve tepelerle çevrili düz bir arazide krater gölü  olan Yüzen adalar ziyaretimizden sonra Tunceli’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Doğu Anadolu’nun yukarı fırat bölgesinde bulunan Munzur Vadisi Milli Parkı ile tanınan Tunceli ‘ye ulaştıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://tunceliogretmenevi.com.tr/ yada http://www.royaldemirhotel.com/TR/iletisim.php

3. Gün TUNCELİ - OVACIK – ERZİNCAN - ERZURUM

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak, Tunceli şehir turu sonrası Munzur Suyu'nun çıkış yeri olan Ovacık ilçesine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi, endemik bitki türleri, hayvan türleri açısından zengindir. Vadi içerisinde ilk olarak bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahına gidiyoruz. Daha sonra Halvori suyunun çıkış noktası; derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz, Ovacık'ta öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan kaya oyuklarından akan suları, irili ufaklı şelaleleri ve göletleriyle ünlü Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Bu görsel şölenden sonra Erzincan ilimize doğru yola çıkıyoruz. Girlevik Şelalesi'nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından konaklamak üzere Erzurum'a hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.grandcatalkaya.com/

4. Gün ERZURUM – SARIKAMIŞ - KARS

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Erzurum'da sırasıyla; Ulu Cami, Çifte Minareli Medrese, 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı 23 Temmuz Kongre binasını geziyoruz. Sonrasında Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'a geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Erzurum - Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi'ni (Yakutiye Medresesi) geziyoruz. Anadoluda yapılan ilk eserlerden olan Üç Kümbetleri rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra Kars’a hareket ediyoruz. İlk olarak Nene hatun türbesi ve aziziye tabyası ziyaret edip  Allah-u Ekber Dağları eteklerinde şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış Şehitlik Anıtı ziyaretimizi yapıp Sarıkamış'da kısa molamız ve öğle yemeği sonrası Kars'a ulaşıyor ve Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi(Kümbet Cami), Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarını (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü) görüyor ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.saprandeluxe.com/

5. Gün ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Medeniyetler Beşiği Anadolu’nun en ilginç ve tarihsel açıdan en zengin bölgelerinden birisi olan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonra Selçukluların egemenliğine giren Ani’de, Alparslan’ın emriyle Anadolu’daki ilk Türk Camisi(1072), Ebu-l Menuçehr yapılmış ve Ani, Selçuklular Dönemi’nde de önemli bir konuma sahip olmuştur. Gagik Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan  Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Doğu Anadolu bölgesinin Van Gölü’nden sonraki en büyük ikinci gölü ve en büyük tatlı su gölü olan Çıldır Gölüne geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kars’taki otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.saprandeluxe.com/

6. Gün İSHAKPAŞA SARAYI - DOĞU BEYAZIT - MURADİYE ŞELALESİ - ERCİŞ BALIK BENDİ - VAN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ağrı Dağı'nı seyrederek Doğubayazıt'a ulaşıyoruz. Türk Mimari tarihinin önemli yapılarından biri olan İshakpaşa Sarayı’nda Haremlik, Selamlık, Avlu bölümlerini rehberimizin anlatımlarıyla geziyor, sonrasında öğle yemeği ve İran pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Anadolu'nun volkanik dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesi'ne varıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zaman sonrasında Erciş Balık Bendine gidiyoruz. Balık bendine Van Gölü’nde yaşayan inci kefallerinin göç yolu diyebiliriz. Van Gölü’nün sodalı suyundan, yumurtalamak için, tatlı suya sahip akarsuya geçtikleri yer olan Van Gölü ile birleşen Deli Çayı’nın akıntısı içinde, yumurtalamak için çaba gösteren balıkların görüntüsü bizlere görsel şölen sunuyor. Suyun tersine doğru yüzdükleri için, sanki zıplayıp dans ediyorlarmış izlenimi veren balık bendini fotoğraflayıp Van’a hareket ediyoruz. Konaklama Van’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://www.ronesanslifehotel.com.tr/

 

 

7. Gün VAN - ANTALYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası  havaalanına geçiyor ve 11:00 Sun Express uçağı Antalya’ya dönüş yolculuğumuzu başlatıyoruz. Bir sonraki TALYA TUR gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

 

 

 

Ek Bilgiler

TEMMUZ AYINDA BALIK GÖÇÜ OLAMADIĞI İÇİN  BALIK BENTİNE GİDİLMEYECEKTİR. 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 6 Gece Otel Konaklaması
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 6 Akşam Yemeği
 • Antalya-Van-Antalya Uçak Bileti
 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Akdamar Kilisesi Tekne Ücretleri
 • Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Benzer Turlar

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.