UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU

 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
 • UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ANTALYA - ADANA - HATAY

Sabah saat 05:00'da Antalya Havalimanı'nda buluşuyor ve Sun Express 06:45 Adana uçağı ile gezimizi başlatıyoruz. Adana Havaalanı’nda bizleri bekleyen aracımıza binerek rehberimizin bilgilendirme ve anlatımları eşliğinde vereceğimiz kısa kahvaltı molası sonrasında Adana şehir turumuza başlıyoruz. 1998 yılında ibadete açılan Sabancı Merkez Camii'den  rehberimizin anlatımlarıyla panaromik olarak geçtikten  sonra Seyhan Nehri’nin kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü’ye geçiyoruz. Adana’daki turumuzu bitirip Hatay’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkarak Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları’nın doyumsuz manzarasını izleyerek Hatay‘a ulaşıyoruz.  Anadolu sınırları içerisinde inşa edilen ilk camii ve Hz. İsa’ ya inanan bir kişinin adının verilmesiyle de hoşgörü timsali dünya da tek cami olan Habib-i Neccar Camisini ziyaret edeceğiz. Uzun Çarşı'ya doğru yapacağımız yürüyüşümüzde, çiçekli dar sokaklar arasında, Antakya Katolik Kilisesi'ni ve ardından Antakya Musevi Havrası'nı panoramik olarak görebileceğiz. Alışverişin keyifle yapıldığı, birçok sektörün bir arada bulunduğu  Uzun Çarşı gezimiz sonrası  Aziz Petrus (St. Pierre) Anıt Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. M.S. 29-40 yılları arasında tek dini inancı yaymak için gelen St. Pierre ve arkadaşları tarafından Hristiyanlar için yapılan, “Dünyanın İlk Mağara Kilisesi”. Sonrasında otelimize geçiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Extra

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://zeynotel.com/

2. Gün HATAY - GAZİANTEP

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Dünya'nın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip Hatay Arkeoloji Müzesi gezimiz sonrası Gaziantep’e gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Şanlı direnişiyle 1927 yılında “Gazi” unvanı alan Gaziantep gezimize Dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğu'nun doğudaki en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parçada sergilenmektedir. Müzeden sonra Gaziantep Çarşıları'nda vereceğimiz serbest zaman yöreye özgü ürünleri alma fırsatımız olacak. Gezimizi tamamladıktan sonra Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.gaziantepsafirotel.com/tr/

3. Gün GAZİANTEP - HALFETİ - ADIYAMAN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Birecik‘e hareket ediyoruz. İlk önce Kelaynak Kuşları (Milibis Baldibis) Koruma İstasyonu’nu görerek soyları tükenme tehlikesi altında olan bu değerli tür hakkında bilgi aldıktan sonra yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğu sonrası Karagül anlamına gelen Halfeti’ye geliyoruz. Yavuzeli, Nizip, Şanlıurfa topraklarının bir noktadan izleyebileceğimiz, Kral Kızı Mağarası, Rum Kale, Barşavma Manastırı ve Aziz Narses Kilisesi’ni turumuz esnasında görüyoruz. Bir kısmı sular altında kalmış Savaşan Köyü'nü tekne ile gezdikten sonra öğlen yemeğimizide alarak tekrar iskeleye dönüyor ve Adıyaman’a hareket ediyoruz.Dünya’da Güneşin en güzel doğuş ve batışının izlenebildiği yerler arasında bulunan 1150 metre yüksekliğe sahip Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Küçük minibüslerle dağın eteğine kadar çıkıp yarım saatlik bir yürüyüşün ardından dağın zirvesine ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Tanrıların bulunduğu Doğu Terası'nda rehberimizden bilgi alıp bol bol fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra güneşin batışını izlemek için Batı Terası'na geçip tanrı heykelleriyle birlikte muhteşem bir güneş batımı izliyoruz. Gün batımı sonrasında minibüslerimizle Kahta’ya hareket ediyoruz. Ardından aracımızla buluşuyor ve Adıyaman’daki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: PARK BUSINES / PERRE OTEL / GRAND İSİAS OTEL 

4. Gün GÖBEKLİTEPE - URFA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan, Dünya’nın uygarlık tarihindeki ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne gidiyoruz. Tarih öncesi insanın inanç dünyasını yansıtan, animist figürlerle zenginleştirilmiş tapınaklar Göbeklitepe’yi arkeoloji tarihinin en önemli keşiflerinden biri olmasını sağlamıştır. Yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olan avcı ve toplayıcı insan toplulukları zamanında, şehir hayatına henüz geçmeden inşa edilen ilk tapınak olan Göbeklitepe, son yılların en büyük arkeolojik keşfi olarak gösterilmektedir. Yaklaşık 12 bin yıl öncesinde nasıl tasarlandığı hala cevap bulamayan tapınak, Mısır Piramitleri'nden ve İngiltere'deki Stonehenge'den yaklaşık 7 bin 500 yıl önce inşa edilmiş olmasıyla da tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz.  Şanlıurfa’da; Hz.İbrahim'in Makamı,Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Aynzeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve otelimize yerleştikten sonra Yörenin kültürü Sıra Gecesi'ne gidiyoruz.


 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Sıra gecesi'nde alınacaktır.

Konaklanacak Otel: http://www.akgolhotel.com/


 

5. Gün URFA - MARDİN

Sabah otelde yapılan kahvaltı sonrası aracımız ile Mardin merkeze hareket ediyoruz. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii'ni gördükten sonra öğlen yemeği için Yeni Mardin’de serbest zamanımız oluyor. Yemekten sonra ilk durağımız Deyrulzaferan Manastırı olacak. Manastırın gezilmesi sonrası belirlenen saatte Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Mezapotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz ve sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.artuklu.com/ yada  https://www.yaygrand.com/tr

6. Gün MİDYAT - HASANKEYF - MARDİN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Midyat'a doğru hareket ediyoruz. Küçük bir Mardin görünümünde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi (dışarıdan görülecek) ), Eski Han ve Midyat sokaklarını görüp, Telkariciler sokağında alışveriş yapıyoruz. Ardından Ilısu Barajı’nın suları altında kalma tehlikesi olan Hasankeyf’e varıyoruz. İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olmasından dolayı kesintisiz imar gören Hasan Keyf’te; Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasan Keyf”i seyrettikten sonra konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin'deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.artuklu.com/ yada https://www.yaygrand.com/tr

7. Gün DİYARBAKIR - ANTALYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Diyarbakır'a gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Sadece ülkemizin değil dünyanın da en iyi korunmuş ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Diyarbakır Surları'nı görüyoruz  Dünyada sur olarak tek örnek teşkil eden ve bir açık hava müzesi niteliği taşıyan Diyarbakır surları; kapladığı alan bakımından doğudan batıya 1700 m. kuzeyden güneye 1300 m. dir. 5 km.uzunluğa sahip olan surlar, İç ve dış sur olmak üzere iki sur şeklinde yapılmış ancak dış sur günümüzde yıkılıp yok olmuştur. Bu dış sur izlerine, günümüzde sadece Mardin kapı ve Dağ kapı civarında rastlanmaktadır. Surlar, 82 burçtan ve 4 ana kapıdan oluşmaktadır. Beden duvarları payandalarla desteklenmiştir. Burçlar; yuvarlak, çokgen ve dikdörtgen planlıdır. Surların yüksekliği, 5 ile12 m, duvar kalınlıkları ise 3 ile 5 m arasında değişmektedir. Surun ana kapıları; kuzeyde Dağ Kapı (Harput), batıda Urfa (Rum) Kapı, güneyde Mardin (Tell) Kapı, doğuda Yenikapı (Dicle ve Şat) olarak adlandırılmaktadır. Hindibaba ve Tekkapı ise tali kapılar olup Cumhuriyet döneminde açılmışlardır.Yüzyıllara meydan okuyan surların bugünkü görüntüsü İstanbul’u Romanın Başkenti olarak yeniden inşa eden  Konstantin’in oğlu Bizans İmparatoru II.Konstantius(M.S 349) tarafından yenilenerek günümüze ulaşmıştır.Sonrasında  Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni, 1572-1575 yılları arasında Diyarbakır valiliği yapmış olan Hasan Paşa’nın yaptırmış olduğu Hasan Paşa Hanı'nı,Hz.Süleyman Camii'ni, Sülüklü Hanı görüyor ve  Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Camisi’ne ait olan Dört Ayaklı Minare'nin gezilmesinin ardından Keçiburcu Hevsel Bahçelerini ve  Dicle Nehri üzerinde halk arasında on gözlü olarak adlandırılan  tarihi köprüyü fotoğrafladıktan sonra vereceğimiz serbest zaman sonrasında Diyarbakır Havalimanına geçiyoruz ve Sun Express 20:55 uçağıyla Antalya’ya dönüyor bir sonraki TALYA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Extra

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

UÇAKLI BÜYÜK GAP TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

ali geleş
harika bir tur
24.05.2022
İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 6 Gece Otel Konaklaması
 • Otelde Alınacak 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Alınacak 5 Akşam Yemeği
 • Şanlıurfa Sıra Gecesi 
 • Antalya - Adana - Diyarbakır - Antalya Uçak Bileti
 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
 • Halfeti Tekne Turu
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Benzer Turlar

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.