UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU

 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
 • UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ANTALYA - MARDİN - MİDYAT

Antalya Havalimanı'nda saat 06:30'da buluşuyor ve 08:05 Sun Express ile Uçağı ile Mardin’e gidiyoruz. Mardin Havalimanı'nda bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve gezimizi başlatıyoruz. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesini gördükten sonra öğlen yemeği için Yeni Mardin’de serbest zamanımız oluyor. Yemekten sonra ilk durağımız Deyrulzafaran Manastırı olacak. Manastırın gezilmesi sonrası belirlenen saatte Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Mezapotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz ve sonrasında Midyat’a geçiyoruz. Küçük bir Mardin görünümünde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi (dışarıdan görülecek) ), Eski Han ve Midyat sokaklarını görüp, Telkariciler sokağında alışveriş yapıyoruz vereceğimiz serbest zaman sonrası Mardin’deki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Extra

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel:  http://www.artuklu.com/ yada  https://old-city-mardin.business.site/

 

2. Gün HARRAN - ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - ADIYAMAN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası dünyanın bilinen ilk İslam Üniversitesi’nin bulunduğu Harran’a gidiyoruz. Dünya’da sadece üç bölgede bulunan Konik Kubbeli Harran Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulucami kalıntıları, Höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerinin en güzellerinden birini gördükten sonra Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Paleolitik Çağ’dan İslamiyet dönemine kadar yaklaşık 10.000 eserin sergilendiği Haleplibahçe Müze Kompleksi ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra Şanlıurfa’da;, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Aynzeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan, Dünya’nın uygarlık tarihindeki ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR  MİRASI Listesindeki Göbekli tepe Höyüğü’ne gidiyoruz. Tarih öncesi insanın inanç dünyasını yansıtan, animist figürlerle zenginleştirilmiş tapınaklar Göbekli Tepe’yi arkeoloji tarihinin en önemli keşiflerinden biri olmasını sağlamıştır. Yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olan avcı ve toplayıcı insan toplulukları zamanında, şehir hayatına henüz geçmeden inşa edilen ilk tapınak olan Göbekli tepe, son yılların "en büyük arkeolojik keşfi" olarak gösterilmektedir. Yaklaşık 12 bin yıl öncesinde nasıl tasarlandığı hala cevap bulamayan tapınak, Mısır Piramitlerinden ve İngiltere'deki Stonehenge'den yaklaşık 7 bin 500 yıl önce inşa edilmiş olmasıyla da tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Göbekli tepe ziyaretimizin ardından Adıyaman’a gitmek üzere aracımızla buluşuyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel:  https://perreotel.com/index.php/contact-us/

3. Gün NEMRUT DAĞI - ADIYAMAN HALFETİ - GAZİANTEP

Güneşin doğuşunu izlemek üzere yola çıkıyoruz ve ilk olarak Güneşin doğuşunu göreceğimiz Doğu Terasına geçiyoruz. Güneşin doğuşunun ardından Batı Terasına geçerek Kommagene Krallığının diğer üyelerinin heykellerini rehberimizin anlatımları eşliğinde inceliyoruz ve Arsemia Antik Kentini gördükten sonra diğer adıyla Şeytan köprüsü olan bu tarihi köprüyü Selçuklu Köprüsünü antik Roma döneminden kalma Cendere Köprüsünü görüyor ve Karakuş Tümülüsünü ziyaret ediyoruz. Ardından Adıyaman merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Karagül anlamına gelen Halfeti’ye gidiyoruz. Yavuzeli, Nizip, Şanlıurfa topraklarının bir noktadan izleyebileceğimiz, Kral Kızı Mağarası, Rum Kale, Barşavma Manastırı ve Aziz Narses Kilisesi’ni turumuz esnasında görüyoruz. Bir kısmı sular altında kalmış Savaşan Köyü'nü tekne ile gezdikten sonra öğlen yemeğimizi de alarak tekrar iskeleye dönüyor ve ardından Birecik‘e hareket ediyoruz. Kelaynak Kuşları (Milibis Baldibis) Koruma İstasyonu’nu görerek soyları tükenme tehlikesi altında olan bu değerli tür hakkında bilgi aldıktan sonra Gaziantep’e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde. 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://kulehotelgaziantep.com/

4. Gün GAZİANTEP - HATAY

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra şanlı direnişiyle 1927 yılında Gazi unvanı alan Gaziantep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğu'nun doğudaki en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parçada sergilenmektedir. Müzeden sonra Gaziantep çarşılarında vereceğimiz serbest zaman yöreye özgü ürünleri alma fırsatımız olacak. Sonrasında Hatay’a gitmek üzere aracımıza geçiyoruz ardından Antakya’nın kurulduğu tarihten (M.Ö. 300) itibaren tüm dönemlerde aynı yerde ve doğrultuda boydan boya uzanan 1478 m. uzunluğunda dünyada aydınlatılan ilk caddeyi görerek gezimize başlayacağız. Sonrasından Anadolu sınırları içerisinde inşa edilen ilk camii ve Hz.İsa’ya inanan bir kişinin adının verilmesiyle de hoşgörü timsali dünyada tek camii: Habib-i Neccar Camii’ni ziyaret edeceğiz. Uzun çarşıya doğru yapacağımız yürüyüşümüzde çiçekli dar sokaklar arasında, Antakya Katolik Kilisesi'ni ve ardından Antakya Musevi Havrası’nı panoramik olarak görebileceğiz. Alışverişin keyifle yapıldığı, birçok sektörün bir arada bulunduğu ve 3500 m. uzunluğu ile ülkemizin en büyük kapalı çarşılarından biri olan Uzun Çarşı gezimiz sonrası Harbiye Şelalesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Hatay Havalimanına geçiyor ve saat 18:55 de Sun Express uçağı ile Antalya’ya dönmek üzere yola çıkıyor bir başka TALYA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

UÇAKLI 19 MAYIS BUTİK GAP TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0535 548 51 57
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya-Mardin Uçak Bileti
 • Hatay-Antalya Uçak Bileti
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe 3 Akşam Yemeği
 • Ulaşım
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Nemrut Dağı minübüs ücreti
 • Halfeti tekne turu
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Benzer Turlar