BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU

 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
 • BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

                     

1. Gün ANTALYA – İSTANBUL - AĞVA - ŞİLE - ÇAMLICA SEYİR TERASI

Sabah saat 06:00'da Antalya Havalimanında buluşuyor ve Pegasus Havayollarına ait saat 07:35 uçağı ile gezimizi başlatıyoruz. İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz. Yolda alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir doğa harikası olan yeşilin her tonunu bizlere sunan Ağva’da Göksu Nehri'nde, tekne turuna katılıyoruz (extra tur).Sonrasında Şile‘ye geçerek dünyaca ünlü şile bezi dükkanlarını geziyor ve alışveriş etme imkanı buluyoruz.Şile Limanı‘nda vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında İstanbul’a geçiyor ve Dünya’ya son kez bakacaksın deseler o bakışı Çamlıca Tepelerinden  atmayı arzulardım demiş Fransız düşünür Lamartine…2020 Eylül tarihinden itibaren asli faaliyeti olan yayıncılık hizmetinin verilmeye başlandığı Çamlıca Radyo&TV kulesinden dileyen misafirlerimizle asırlar öncesine uzanan tarihi doğal güzellikleri ile dünyanın en güzel şehirlerinden olan İstanbul’u seyrediyoruz.Ardından  268 rakımlı Çamlıca Tepesi'nde İstanbul'un siluetinin önemli bir parçası haline gelen ve mimarisiyle dikkati çeken;72 metre yükseklikteki ana kubbesi Türkiye'de yaşayan 72 milleti, 34 metre çapındaki kubbesi ise İstanbul'u simgeleyen Büyük Çamlıca Camisi'ni geziyor ve otelimize gidiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde 

Sabah Kahvaltısı: Extra 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel:  https://www.dreamhillhotel.com/tr/

2. Gün İSTANBUL - BURSA-CUMALIKIZIK KÖYÜ

Otelde alacağımız  kahvaltı sonrası  Kız Kulesi karşısında grup fotoğrafımızı çekiyor ve Cumalıkızık Köyüne gitmek üzere aracımıza geçiyoruz.Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, 180'i halen kullanılan, bazılarında ise koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı Dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır. Bursa yakınlarında kurulan Osmanlı Beyliği, kuruluşundan kısa zaman sonra bölgeye hakim olmayı başarmış, 1326 yılında Bursa'yı, 1331 yılında İznik'i fethederek yörede varlığını kesin olarak kabul ettirmiştir. Böylece Osmanlı halkının bu topraklara yerleşerek kentler ve köyler oluşturması sağlanmıştır.

Cumalıkızık vakıf köyü olarak kurulmuştur ve bu özelliğini yerleşim dokusu, konut mimarisi ve yaşam biçimine yansıtmıştır 2014 tarihinde UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alması uygun görülen Cumalıkızık’ta Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesini gezip dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığından geçmeyi deneyeceğiz.700 yıllık Osmanlı sivil mimarisini bozulmadan günümüze taşıyan Cumalıkızık, Cin Aralığı Sokağı ayakta kaldıkça yaşayacak bir şehir efsanesine sahip. Cumalıkızık'ta bulunan Cin Aralığı, dünyanın en dar sokağı kabul edilmektedir. Rivayet edilir ki; Kurtuluş savaşı yıllarında Cumalıkızık köyünü basan Yunan askerleri tüm köylüleri camiye toplayarak mabedi yakmaya karar verirler. Köylüler bir şekilde Yunanlıları atlatıp, camiden kaçmayı başarırlar. Girdikleri sokakta, iki evin bittiği noktada dar bir aralık vardır. Bir insanın zorlukla geçebileceği büyüklükteki sokak girişinden bakıldığında çıkmaz yol olarak görünmektedir. Köylüler, dar aralıktan geçerek, Türk askerlerinin mevzilendiği tepeye ulaşırlar. Efsaneye göre Yunan askerleri ise sokağın girişine geldiğinde gözlerine inanamaz ve "İnsanların buradan kaçması imkansız. Bu olsa olsa cinlerin işidir." derler. O günden bugüne sokağın adının Cin Aralığı olduğu söylenir.  Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesini gezip dünyanın en dar aralığı olan Cin Aralığından geçmeyi deneyeceğiz. Köyde vereceğimiz alışveriş için serbest zaman sonrası Bursa’ya dönüyor ve vereceğimiz öğle yemeği sonrası İlk olarak Tophane Parkından başlıyoruz.Çünkü burası Bursa’yı fetheden  Orhan Gazi ve Osmanlının kurucusu Osman Gazinin Türbelerinin bulunduğu önemli bir mekan.Tophane parkında Orhan Gazi ve Osman Gazinin türbelerini ziyaret ediyor,33 metre yükseklikteki saat kulesi ve yanında sıralanan 5 tane savaş topu,Osman Gazi türbesi önünde sıralanmış11 tane mermer sanduka mezar içerisinde İstiklal Savaşı şehitlerini ziyaret ederek Ulucamii’ye geçiyoruz.Bursa Kalesi kapısı,Balibey Han,Okçu Baba Türbesi,Gazi Timurtaş Paşa türbesi gibi tarihi mekanları da ziyaret ederek Ulucamii’ye ulaşıyoruz.20 kubbeden oluşan farklı mimarisi,200 e yakın hat sanatı örnekleri,tarihi kabe  örtüsünü ve güneş sistemini tasvir eden tarihi ahşap minberi gördükten sonra  Bursa Hanlar Bölgesini geziyoruz.14.ve 15.y.yıllarda inşa edilen Emir Hanı,Koza Han,Prinç hanı,Eski İpek Hanı,Geyve Hanı ,Fidan Hanı..Kapalıçarşı ve Koza Hanı geziyor vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://grandbursaotel.com

3. Gün BURSA - ÇANAKKALE

Otelde alacağımız  kahvaltı sonrası ilk  olarak  266 çeşit kuşun gözlemlenebilir olduğu Balıkesir İlinin Bandırma ilçesinde bulunan  Manyas Kuş Cenneti Milli parkı Gezimizi yaparak Çanakkale’ye hareket ediyoruz ve ilk olarak Homeros’un İlyada destanındaki Truva(Troya) Antik kentini görüyoruz. 3500 yıl aralıksız inşa edilmiş şehirde bizi haşmetiyle karşılayan aslına uygun yapılmış tahta atı görerek gezmeye başlıyoruz. 9 kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde eğimli ve iç içe geçmiş,surların ara kapılarını, rampalı kapıları, sunak, hamam, Kanalizasyon, tiyatro ve ev çeşitlerini ,Truva harabelerini görüp gezdikten sonra Çanakkale merkeze geçiyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Japonya’dan Ulkemize getirtilen Brad Pitt’in baş rolünde oynadığı Troy filminde kullanılan Truva Atı ziyaretimiz sonrası hemen yanında yer alan Dünyanın ilk takvimli güneş saatini görüyoruz Güneş ve gölge hesaplarıyla bu saatten saati, ayın kaçıncı gününde olduğumuzu, hangi burca denk geldiğimizi öğrenebiliyoruz. Bu açıdan  Çanakkale’deki güneş saatinin önemi oldukça büyük. Çünkü Türkiye’de ve dünyada saatin yanında hem günü, hem de ay ve burçları gösteren başka bir güneş saati bulunmamakta.Ardından Deniz müzesi ve Aynalı çarşı ziyaretlerimizi yapıyor ve otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel:  tlt@temizayhotel.com

 

4. Gün ÇANAKKALE - EDİRNE

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası feribotla  Kilitbahir’e geçiyor ve ilk olarak panaromik olarak üstten görünüşü kalp şeklinde olan  Kilitbahir kalesini görüyor ve Gelibolu yarımadasındaki şehitlikleri , Piri Reis müzesini, Bigalı ve Nara kalelerini görerek ,Kireçtepe Anıtını, Arıburnu Sahil Anıtını ,Conk Bayırı Anıtlarını, Kabatepe Müzesini, Yahya Çavuş şehitliğini, Çanakkale şehitleri anıtını, Onbaşı Seyit heykelini  rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra Edirne’ye hareket ediyoruz.Camileri,çarşıları,köprüleri,tarihi evleriyle ünlü Edirne’de 3 Şerefeli Camii,Saat Kulesi,(Makedonya Kulesi)Hadriaanopoliis’i çevreleyen surları(Ulu Camii),Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı Selimiye Camii,Rüstem Paşa Kervansarayını görüyoruz, Devamında ll.Beyazıt Külliyesi Kasrı sahasını görüyor ve otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://www.trakyacityhotel.com/

5. Gün EDİRNE -İSTANBUL-BOĞAZ TURU

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında;

2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış Sağlık Müzesine geçiyoruz.Kırkpınar güreşleri sahasını gördükten sonra aracımıza geçiyor ve İstanbul’a ulaşıyoruz.Bizleri bekleyen özel teknemize doğru yola koyuluyoruz. Boğaz’da yapacağımız tekne turunda; sarayları, köşk ve yalıları, boğaz köprülerini, Kız Kulesi’ni görüyor; kıtalar arası gerçekleşen yolculuğumuzu Haliç‘te sonlandırıyoruz. Ardından da bizleri bekleyen aracımıza binerek otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: http://grand ons hotel

6. Gün SULTAN AHMET - AYASOFYA - TOPKAPI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Rehberimizin bize aktaracağı etkileyici bilgiler eşliğinde Sultanahmet Meydanı‘nın sembol isimlerinin ziyaretlerine başlıyoruz. Alman Çeşmesi, Dikilitaş ve Yılanlı Sütun ile süslü Hipodromu fotoğrafladıktan sonra altı minaresi ve muhteşem güzellikteki iç mekanıyla etkileyici Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Ayasofya Müzesini gezdikten sonra Osmanlı Hanedanlarına ev sahipliği yapmış Topkapı Sarayı ile turumuza devam ediyoruz. Hazine Dairesi, kutsal emanetler ve daha birçok bölümü gezdikten sonra tarihi yarımadadan ayrılıp Mısır Çarşısı‘na geçiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman süresince tarihi pazarı ve çevresindeki meşhur yapıları keşfedebilirsini sonra Taksim İstiklal Caddesine hareket ediyoruz. Verilecek serbest zaman sonrası dünyanın en meşhur müzelerinden  Madame Tussauds Madame Müzesini,Çiçek Pasajını görüyor ve Galata Kulesine gidiyoruz. Altın Boynuz ismi ile tanımlanan  İstanbul 'un en keyifli manzaralarından bir tanesi eşliğinde Haliç kıyılarında aracımız ile panoramik olarak geziyoruz. Bu seyahatimizde Haliç kıyısında bulunan Ortodoks Patrikhanesi , Tarihi Feshane binası , Mehterhane binaları gibi Fener , Balat semtinde öne çıkan eserlerini rehberimizin anlatımları ile panoramik olarak görüyoruz ardından Sabiha Gökçen havalimanına geçiyor ve Pegasus Hava yollarına ait 22:30  uçağıyla Antalya’ya dönüyor ve bir başka TALYA TUR otganizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

Sabah Kahvaltısı: Otelde

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Extra

 

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
09.07.2022Tur Bedeli5.390,00 TL
4.851,00 TL
5.990,00 TL
5.391,00 TL
5.390,00 TL
4.851,00 TL
0 - 2 Yaş 180,00 TL
3 - 11 Yaş 4.401,00 TL
0 - 2 Yaş 180.00 TL
3 - 11 Yaş 4.401,00 TL
Taksitler »
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

BAŞTAN BAŞA MARMARA TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0535 548 51 57
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • 5 Sabah Kahvaltısı
 • 5 Akşam Yemeği
 • Antalya-İstanbul-Antalya Uçak Bileti
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Boğaz Tekne Turu
 • Ağva Tekne Turu
 • Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Benzer Turlar