BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU

 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
 • BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ADANA - HATAY

Antalya Havalimanı'nda sabah 06:00'da buluşuyor ve 07:25 Sun Express Adana uçuşu ile Adana’ya hareket ediyoruz. Adana Havaalanı’nda bizleri bekleyen aracımıza binerek rehberimizin bilgilendirme ve anlatımları eşliğinde vereceğimiz kısa kahvaltı molası sonrasında Adana şehir turumuza başlamak üzere Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımlarıyla ziyaret ettikten sonra Seyhan Nehri’nin kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü’ye geçiyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Konağı’nı görüp öğle yemeğimizde şehrin muhteşem lezzetlerini tatmak üzere molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Adana’daki turumuzu bitirip Hatay‘a gitmek üzere yola çıkıyoruz. İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkarak Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları’nın doyumsuz manzarasını izleyerek Hatay‘a ulaşıyoruz. Ardından Antakya’nın kurulduğu tarihten (M.Ö. 300) itibaren tüm dönemlerde aynı yerde ve doğrultuda boydan boya uzanan 1478 m. uzunluğunda dünyada aydınlatılan ilk caddeyi görerek başlayacağız gezimize. Sonrası Anadolu sınırları içerisinde inşa edilen ilk camii ve Hz. İsa’ya inanan bir kişinin adının verilmesiyle de hoşgörü timsali dünya da tek camii: Habib-i Neccar Camii’ni ziyaret edeceğiz. Uzun çarşıya doğru yapacağımız yürüyüşümüzde çiçekli dar sokaklar arasında, Antakya Katolik Kilisesi'ni ve ardından Antakya Musevi Havrası’nı panoramik olarak görebileceğiz. Alışverişin keyifle yapıldığı, birçok sektörün bir arada bulunduğu ve 3500 m. uzunluğu ile ülkemizin en büyük kapalı çarşılarından biri olan Uzun Çarşı gezimiz sonrası Harbiye Şelalesini ziyaret ediyor ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Extra 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://zeynotel.com/

2. Gün HATAY - GAZİANTEP

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Aziz Petrus (St. Pierre) Anıt Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. M.S. 29-40 yılları arasında tek dini inancı yaymak için gelen St. Pierre ve arkadaşları tarafından Hristiyanlar için yapılan Dünyanın ilk Mağara Kilisesi.Ardından 1930'lardan sonra yapılan en geniş çaplı kazı çalışmasına ev sahipliği yapan The Museum Hotel ‘e gidiyoruz. Dünyanın en büyük tek parça zemin Mozaik eserine sahip olması ile büyük bir önem taşıyan  Pegasus Mozaiği, Antik Roma Hamamları, Kutsal Ruh ve doğal yaşam mozaikleri, Eros heykeli ve daha bir çok kazıdan çıkarılan ve müzede sergilenen önemli eserleri reberimizin anlatımları eşliğinde görüyor ve   dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip Hatay Arkeoloji Müzesine geçiyoruz.Gezimiz sonrası öğle yemeği molamızı veriyor ve Gaziantep’e gitmek üzere aracımıza geçiyoruz.Şanlı direnişiyle 1927 yılında Gazi unvanı alan Gaziantep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra Gaziantep Çarşısı'nda vereceğimiz serbest zaman yöreye özgü ürünleri alma fırsatımız olacak. Gezimizi tamamladıktan sonra Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://kulehotelgaziantep.com/

3. Gün GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan, Dünya’nın uygarlık tarihindeki ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Göbekli Tepe Höyüğü'ne gidiyoruz. Tarih öncesi insanın inanç dünyasını yansıtan, animist figürlerle zenginleştirilmiş tapınaklar Göbekli Tepe’yi arkeoloji tarihinin en önemli keşiflerinden biri olmasını sağlamıştır. Yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olan avcı ve toplayıcı insan toplulukları zamanında, şehir hayatına henüz geçmeden inşa edilen ilk tapınak olan Göbekli Tepe, son yılların en büyük arkeolojik keşfi olarak gösterilmektedir. Yaklaşık 12 bin yıl öncesinde nasıl tasarlandığı hala cevap bulamayan tapınak, Mısır Piramitleri'nden ve İngiltere'deki Stonehenge'den yaklaşık 7 bin 500 yıl önce inşa edilmiş olmasıyla da tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Göbekli Tepe ziyaretimizin ardından Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Paleolitik Çağ’dan İslamiyet dönemine kadar yaklaşık 10.000 eserin sergilendiği Haleplibahçe Müze Kompleksi ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra Şanlıurfa’da; Hz.İbrahim'in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Aynzeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve otelimize yerleştikten sonra Yörenin Kültürü Sıra Gecesi'ne gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Sıra gecesinde alınacaktır.

Konaklanacak Otel: https://www.vizyonparkotel.com/

4. Gün BİRECİK - HALFETİ - GAZİANTEP - ANTALYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmi baraj gölü altında kalan günümüzün Cittaslow (yavaş şehir) kenti olan Halfeti’de Baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti için tekneye biniyor, büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale'yi görüyoruz. Tekne gezimiz sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Sun Express 15:00 uçağıyla Antalya’ya dönmek üzere Gaziantep Havalimanı'na geçiyor bir başka organizasyon'da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Notlar

BAYRAMDA UÇAKLI ADANA HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA LEZZET TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya-Hatay Uçak Bileti
 • Gaziantep -Antalya Uçak Bileti
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • Otelde Alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Alınan 3 Akşam Yemeği
 • Urfa Sıra Gecesi
 • Ulaşım
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Halfeti Tekne Ücreti
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Benzer Turlar

PUANLA VE YORUM YAP
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.