MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - OVACIK TURU

 • MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - OVACIK TURU
 • MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - OVACIK TURU
 • MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - OVACIK TURU
 • MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - OVACIK TURU
 • MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - OVACIK TURU
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk Yaşı
2.Çocuk Yaşı
a

1. Gün ANTALYA - MALATYA

Sabah 09.30'da Antalya Havalimanı'nda buluşmamızın ardından Sun Express Havayolları 10:55 Antalya-Malatya uçuşu ile gezimize başlıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla buluşuyor ve turumuza Malatya sofrasının nefis yemeklerini tattıktan sonra dünyanın üçüncü Asya ve Avrupa`nın en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi ni geziyor ve ardından   Aslantepe Höyüğü'ne gidiyoruz . Daha sonra Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Malatya Şehir Müzesi, Kernek Şelalesi ve eski Malatya evlerinin en güzel örneklerinden olan, şehrin kültür, sanat ve etnografik örneklerini görebileceğiniz Beşkonaklar’ı, Atatürk’ün Malatya’ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni gezdikten sonrası kalacağımız otele yerleşmek üzere otelimize gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Extra 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: GRAND AKSAÇ HOTEL 

2. Gün MALATYA - ARAPGİR - APÇAĞA KÖYÜ - KEMALİYE - ELAZIĞ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk duragımız Yeşilyurt lezzet sokağı  Arapgir  Millet han , ziyaretlerimiz sonrası Kemaliye’ye gidiyoruz. İlk durağımız yol güzergahımızdaki Recep Yazıcıoğlu Köprüsü olacak. Sonrasında ” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa köyünü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kemaliye’de yemek molası ve Amerika’da bulunan Grand Kanyonunun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu, yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan, yapımı bir kısmı elle olmak üzere 132 yıl süren Taş Yol ve tünellerinde unutulmayacak bir  gezi yapıyoruz. Tübitak tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı , bitki , ve maden türlerinin sergilendiği ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi'ni geziyoruz.

Dut ile ceviz’in birlikte ezilmesi ile yapılan Lök tatlısı alabileceğiniz Lökhane, ve Kemaliye evlerini görebileceğiniz serbest zaman ardından Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük 2. barajı olan Keban Hidroelektrik Santrali’ni görebileceğimiz noktada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğal bir su kaynağından çıkan Çırçır Şelalesi’ne gidiyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama  otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel: https://www.windyhillhotel.com.tr/

3. Gün ELAZIĞ - TUNCELİ - ELAZIĞ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında,otelimizden ayrılıyor, Keban Baraj Gölü kıyısında feribota biniyoruz, adacık üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesi’ni panoramik olarak göreceğimiz kısa yolculuğun ardından Tunceli-Pertek iskelesine geçiyoruz. Hozat ilçesi üzerinden Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Alevi-Bektaşi geleneklerine göre mum yakılan, dualar edilen, Munzur Baba efsanesinin anlatıldığı gözelerdeki manzara ve doğal  etlerini tadabileceğiniz öğle yemeği(ekstra) sonrasında ekolojik tarımsal ürünleri ve yönetimi sebebiyle meşhur Ovacık ilçesine gidiyoruz. Belediye satış mağazasında dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Munzur Milli Vadisi boyunca yapacağımız yolculuk sonrasındaki Alevilik inanç ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız Tunceli Cemevi ziyaretimizin ardından dileyenler merkezde yöre insanı ile sohbet edebilir, alışveriş yapabilirler Tunceli gezimizin ardından . Konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Otelde 

Konaklanacak Otel:https://www.windyhillhotel.com.tr/ 

4. Gün ELAZIĞ - MALATYA - ANTALYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılarak, M.Ö. 20. Yüzyıl’dan itibaren tarihi kalıntılara sahip Harput kentiyle yani eski Elazığ ile gezimize başlıyoruz. Artukluların ünlü hükümdarı Balak (Belek) Gazi Anıtı ve Elazığ şehir manzarasında çay-kahve molamızın ardından Harput sokaklarında yürüyerek, Kurşunlu Cami, Arap Baba Türbesi, Sare Hatun Cami ve Cimşit Hamamı, Pisa Kulesi’ni andıran minaresi ile Anadolu’nun ilk Ulu Camilerinden olan Harput Ulu Camii’ni geziyoruz. Süt Kalesi olarak da anılan tarihi Harput Kale manzarasını fotoğrafladıktan sonra Harput'tan ayrılıyor, Malatyaya doğru yola çıkıyoruz. Malatya’da şire pazarında serbest zaman veriyoruz ,dileyen misafirlerimiz yöreye özgü ürünler tadarak alışveriş yapabilirler. Vereceğimiz  serbest zaman sonrasında Antalya’ya dönmek üzere Malatya Hava Limanına geçiyor ve Sun Express in 22:55 Antalya uçağıyla dönüyor,bir sonraki TALYA TUR ORGANİZASYONUnda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  Antalya’ya dönüş.

Sabah Kahvaltısı: Otelde 

Öğle Yemeği: Extra 

Akşam Yemeği: Extra

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
27.10.2022Tur Bedeli3.900,00 TL4.400,00 TL 3.900,00 TL0 - 2 Yaş 200,00 TL
3 - 11 Yaş 3.400,00 TL
0 - 2 Yaş 200.00 TL
3 - 11 Yaş 3.400,00 TL
Taksitler »
Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ - OVACIK TURU Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

İletişime Geç!
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 0533 916 14 19
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Antalya- Malatya Uçak Bileti
 • Malatya-Antalya Uçak Bileti
 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Yemeklerde ve Molalarda Alınan İçecekler
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

 

Benzer Turlar

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.