ATEŞLİ KÜBA AF & KLM İLE

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
ATEŞLİ KÜBA AF & KLM İLE Hakkında Genel Bilgiler

ATEŞLİ KÜBA TURU AF & KLM HAVAYOLLARI ILE 05 - 13 ARALIK 2020

1.GÜN: İSTANBUL –  PARIS – HAVANA // 05 Aralık 2020 Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 05.05’te Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 06.50’de Paris Havalimanı’na varışımızın ardından uçak değiştirip Air France Havayolları’na ait AF 820 sefer sayılı uçak ile saat 14:10’da Havana’ya hareket edeceğiz. Yerel saat 18:35’de Havana’ya varacağız. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde. 


2.GÜN: HAVANA – VARADERO // 06 Aralık 2020 Pazar

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası Varadero’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Varadero’daki herşey dahil otelimize yerleşiyoruz. Yorgunluğumuzu Dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN:  VARADERO // 07 Aralık 2020 Pazartesi

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama otelimizde. 


4.GÜN: VARADERO- HAVANA // 08 Aralık 2020 Salı

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya dönüyoruz. Havana’ya varışımız ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Öğle yemekli Benzersiz  Havana Turu: 115  $ 

Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 105 $ 

 

5.GÜN: HAVANA // 09 Aralık 2020 Çarşamba

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu: 115 $

Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show: 100 $

6.GÜN: HAVANA  // 10 Aralık 2020 Perşembe

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra turumuz için Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Sonra Trinidad’a doğru yola çıkacağız. Trinidad’a varınca bu tarihi, sevimli şehri gezeceğiz. Akşam saatlerinde şehrin meydanında Küba’lı müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını izleme ve dinleme şanşına sahip olacaksınız. Konaklamamızı casa denilen yerel halkın evlerinde yapıyoruz. (Konaklama yapılacak evlerde her odaya ait özel banyo ve tuvalet mevcuttur!)

Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara Turu (1 gece-2 gün/2 öğle yemeği dahil) : 185 $

7. GÜN: HAVANA // 11 Aralık 2020 Cuma

Kahvaltının ardından serbest zaman. Trinidad ekstra turuna katılan misafirlerimiz, ise Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında olacak. Sonrasında Havana’ya dönüyoruz.


8.GÜN: HAVANA – AMSTERDAM // 12 Aralık 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz ve alışveriş için serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği zamadan havalimanına transfer. KLM Havayollarına ait KL 724 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.10’da Amsterdam’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...


9. GÜN: AMSTERDAM İSTANBUL // 13 Aralık 2020 Pazar

Amsterdam’a varışımız yerel saat ile 10:30’da olacak. Ardından uçak değiştirip KLM Havayollarına ait KL 1613 sefer sayılı uçuş ile saat 11:30’da Istanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 16:55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

Öğle yemekli Benzersiz  Havana Turu: 115  $  

Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 105 $  

 Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara Turu (1 gece-2 gün/2 öğle yemeği dahil) : 185 $

Öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu: 115 $

Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show: 100 $


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  05 Aralık

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Air France Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul- Paris - Havana gidiş / KLM Havayolları tarifeli seferi ile Havana – Amsterdam – İstanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Havana’da 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama (Trinidad turunu almayan misafirler için +1 gece ilave ile Havana’da toplam 5 gece),
  • Varadero’da 4* Otelde 2 gece her şey dâhil konaklama
  • Havana şehir turu
  • 1 öğle ve 2 akşam yemeği,
  • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
  • Vize Ücreti ( 55$ )
  • Ekstra turlar,
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  • Ek bagaj ücretleri
  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  Sağlık

  Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

  Vize Bilgileri

  Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul - Amsterdam: 3 saat 50 dakika, Amsterdam - Havana: 10 saat ,15 dakika                   Havana – Amsterdam: 9 Saat 10 Dakika,  Amsterdam – İstanbul: 3 Saat 20 Dakika

  Para Birimi

  Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

  Saat Dilimi

  Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

  Elektrik

  Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

  Alışveriş

  Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.  Uçuş Adı:İSTANBUL - PARİS
  Buluşma:2020-12-05T02:00:00
  Kalkış:2020-12-05T05:05:00
  Varış Tarih:2020-12-05T06:50:00
  Varış Havalimanı:CDG
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Paris
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Air France Havayolları ile
  Uçuş Kodu:AF 1391

  Uçuş Adı:PARIS - HAVANA
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-12-05T14:10:00
  Varış Tarih:2020-12-05T18:35:00
  Varış Havalimanı:HAV
  Kalkış Havalimanı:CDG
  Varış Havalimanı:Havana
  Kalkış Havalimanı:Paris
  Havayolu:Air France Havayolları ile
  Uçuş Kodu:AF 820

  Uçuş Adı:HAVANA - AMSTERDAM
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-12-12T19:10:00
  Varış Tarih:2020-12-13T10:30:00
  Varış Havalimanı:AMS
  Kalkış Havalimanı:HAV
  Varış Havalimanı:Amsterdam
  Kalkış Havalimanı:Havana
  Havayolu:KLM Havayolları ile
  Uçuş Kodu:KL 724

  Uçuş Adı:AMSTERDAM - ISTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-12-13T11:30:00
  Varış Tarih:2020-12-13T16:55:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:AMS
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Amsterdam
  Havayolu:KLM Havayolları ile
  Uçuş Kodu:KL 1613

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  4* Memories Miramar Havana vb. http://www.hotelmiramarhavana.com/ 4* Memories Varadero vb. https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-varadero-beach-resort 12 6 1240 USD 1240 USD 1615 USD 350 USD 1190 USD
  4* Memories Miramar Havana vb. http://www.hotelmiramarhavana.com/ 4* Memories Varadero vb. https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-varadero-beach-resort 12 6 1280 USD 1280 USD 1655 USD 350 USD 1230 USD
  4* Memories Miramar Havana vb. http://www.hotelmiramarhavana.com/ 4* Memories Varadero vb. https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-varadero-beach-resort 12 4 1320 USD 1320 USD 1695 USD 350 USD 1270 USD
  4* Memories Miramar Havana vb. http://www.hotelmiramarhavana.com/ 4* Memories Varadero vb. https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-varadero-beach-resort 12 4 1360 USD 1360 USD 1735 USD 350 USD 1310 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  ATEŞLİ KÜBA AF & KLM İLE Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Benzer Turlar