GÖRKEMLİ ALPLER ve 5 ÜLKE

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
GÖRKEMLİ ALPLER ve 5 ÜLKE Hakkında Genel Bilgiler

GÖRKEMLİ ALPLER ve 5 ÜLKE TURU THY 19 - 26 EKİM 2020***** 205 Euro Değerindeki Tüm Ekstra Turlar Dahildir*****

1.Gün : İSTANBUL  – BASEL – BERN – LOZAN – CENEVRE – LYON  

İstanbul (Yeni) Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘nın tarifeli seferi ile Basel uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Yerel saat ile varışta havaalanından çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Bern panoramic şehir turu için hareket ediyoruz. İsviçre’nin başkenti olan Bern, aynı zamanda tarihi dokusu nedeniyle Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Bern gezimizin ardından Lozan’a hareket edeceğiz. Ülkemizin Kurtuluş savaşında kazanılan zafer sonrasında  barış antlaşmasını imzaladığı yer olan Lozan’da bir çok katedral, saray ve kale bulunmaktadır. Lozan gezimizin ardından bir çok uluslararası kuruluşların merkezi haline gelen Cenevre’ye doğru yola çıkacağız. Varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turu esnasında St.Pierre Katedrali, Cenevre’nin simgesi olan ve 140 metreye kadar yükselen Jet d’Eau fıskiyesi ve Reform Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Lyon’da bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

 

2.Gün  : LYON – TORİNO

Kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp, Lyon şehir turu için otelden ayrılacağız. Fransız gastronomisinin ve tarihsel olarak ipek ticaretinin de merkezi kabul edilen Lyon aynı zamanda Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadır. Tarihi bölgeleri ve şehir düzeniyle turistlerin gözde noktalarından biri kabul edilen Lyon’da; Eski Lyon bölgesi, Romalılar tarafından kurulan Notre Dame Katedrali, duvar sanatının sergilendiği Fresque de Lyonnais binası, Belediye binası ve Place de Terraux, Opera binası, Place Bellecour meydanı  görülecek yerler arasında yer almaktadır. Tur bitimi Torino’ya doğru hareket ediyoruz. Alpler ile çevrili olan Po Nehri'nin sol kıyısında konumlanan Torino, Alplerin başkenti ve İtalya’nın otomobil başkenti olarak ifade edilmektedir. Şehir turu esnasında Po Nehri ,Palazzo Reale , Piazza Castello , San Lorenzo Kilisesi, Via Po ve Via Roma göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

 

3.Gün  : TORİNO – MİLANO

Kahvaltının ardından sanat, ticaret ve modanın başkenti sayılan Milano’ya doğru hareket edeceğiz. Milano’ya varışımızın ardından Milano şehrinin simgesi sayılan Duamo katedralini göreceğiz. Galleria, Scala Meydanı ve Fortezza’da Milano’da görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman ve ardından otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

4.Gün:  MİLANO – COMO – LUGANO – MİLANO

Kahvaltının ardından Como & Lugano Gölleri için otelimizden ayrılacağız. Gezimize öncelikle İtalya’nın en büyük üçüncü gölü olması özelliği ile Como Gölü’nden başlayacağız. Alplerin eteklerinde bulunan buzul kökenli bu göl “Y” harfine veya lades kemiğine benzetilerek yıl boyunca oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Yeşil ve mavinin buluştuğu bu doğa harikası Como Gölü’nün etrafında kısa bir gezinti yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Şirin kasabalarıyla ünlü bu şehirde Como ve Lecco kasabaları, Piazza Cavour ve 14. Yüzyıl'dan kalma Duoma göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Lugano’ya hareket ediyoruz. İsviçre sınırları içerisinde yer alan doğa harikası ve eşsiz manzarası ile bizi kendine hayran bırakacak Lugano Gölü etrafında panoramik gezimizi yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Tur bitimi serbest zaman , rehberimizin belirleyeceği saatte Milano’da bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.  

5.Gün:  MİLANO – VADUZ – FRIEDRICHSHAFEN – ZÜRİH        

Kahvaltının ardından Avrupa’nın en zengin ülkelerinden biri olan; Liechtentein’a hareket ediyoruz. Başkent Vaduz’a varışımıza istinaden masallardaki gibi görünüme sahip 12. yüzyılda inşa edilmiş Vaduz Kalesi ve Şatosu, şehrin en önemli müzeleri, parlamento binası, hediyelik eşya dükkanları, restoran ve kafelerinin yer aldığı Stadtle Caddesini görüyoruz. Tur bitimi serbest zaman, rehberimizin belirleyeceği saate Vaduz’dan ayrılıp, Friedrichshafen üzerinden Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımıza istinaden panoramik şehir turu yapıyoruz. Zürih panoramik şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

6.Gün:  ZÜRİH – BASEL – MULHOUSE – BASEL

Kahvaltının ardından Basel’e hareket ediyoruz. Basel dar sokakların açıldığı meydanların, çiçeklerle bezenmiş balkonların olduğu binalarıyla sizi büyüleyecek. Şehrin en eski yerleşim merkezi Altstadt, Rönesans pencereleri ve altın çanla süslenen belediye binası, 500 yıllık kırmızı binasıyla Marktplatz, Fransa, İsviçre ve Almanya’yı olduğunuz yerden izleyebileceğiniz muazzam bir manzara Dreilaendereck, dokuz ayrı mekanik çeşmenin olduğu bu yapı, Tinguely-Brunnen, 1226 yılında Rhein Nehri üzerine yapılmış şehrin en iyi manzarasına sahip tarihi merkezi orta köprü Mittlere Rheinbrücke ve Rhein Nehri’nin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Basel’da bulunan otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.  

7.Gün:  BASEL – COLMAR – STRASBOURG – BASEL (ALSACE)

Kahvaltının ardından İlk olarak masal diyarı Colmar kentine geçecek, Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Gezimizin 2. durağı Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, araba girmeyen parke döşeli yolları, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü; içinde şehrin hikayesini belgeleri ile günümüze taşıyan Dolder Müzesinin de yer aldığı kulesi ile Grimm masallarını aratmayan Riquewihr. Alsace bölgesinin en fazla ziyaret edilen köyü olan Riquewhir 1100 kişilik nüfusu ve etrafını saran üzüm bağları ile bölgenin incisi konumunda. 1291 yılında Horbourg kontları tarafından kurulan şehir, 1324 Horbourgların gününü kaybetmesi sonucu Württenberg kontlarına satıldı. 1793 yılına kadar köy kontlara ait oldu. 17 ve 18.yy’larda şarap üretimi konusunda bölgenin en güçlüsü haline geldi. Her sene Eylül ayı ortalarından itibaren başlayan Bağbozumu festivalleri Riquewhir’in cazibesini arttırıyor. Tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçekler ile süslenmiş evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif meyilli giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ‘’Grand Rue’’ etrafını süslüyor. Turumuzun ardından Strasbourg’a hareket ediyoruz. Avrupa Birliği’nin Brüksel’den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti. Strasbourg’un tarihi şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Tur bitimi serbest zaman , rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.  

9.Gün:  BASEL – FREIBURG – BASEL – İSTANBUL  

Kahvaltının ardından  Freiburg’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Freiburg şehir turumuzda “Bächle“, yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau görüyoruz. Tur bitiminde rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz.  Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘nın tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varacağız. Bir dahaki keşfinizde buluşmak üzere .. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları  ile İstanbul – Basel – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ait havaalanı vergileri
  • Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Panoramik şehir turları
  • Bern, Lozan, Cenevre, Lyon, Torino, Milano, Vaduz, Zürih, Basel ve Freiburg şehir  turları
  • Como & Lugano gölleri gezisi
  • Colmar, Mulhouse ve Strasboug gezileri (ALSACE)
  • Turlarda Türkçe rehberlik hizmetleri.(İstanbul Havalimanın’dan itibaren misafirlerle birlikte olacaktır)

    ***** 205 Euro Değerindeki Tüm Ekstra Turlar Dahil*****

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  •             Schengen Vize Ücreti ( Yeşil pasaporta vize yoktur)

  •             Yurtdışı çıkış pulu

  •             Seyahat Sağlık Sigortası

  •             Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

  •             Müze ve ören yerleri için giriş ücretleri

  •             Kişisel harcamalar ve bahşişler

  •             Ekstra bagaj ücretleri

  Ek Bilgiler
  Uçuş Adı:İSTANBUL -BASEL
  Buluşma:2020-10-19T05:00:00
  Kalkış:2020-10-19T08:15:00
  Varış Tarih:2020-10-19T10:20:00
  Varış Havalimanı:BSL
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Basel
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 1923

  Uçuş Adı:BASEL - İSTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-10-26T17:50:00
  Varış Tarih:2020-10-26T23:00:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:BSL
  Varış Havalimanı:Istanbul
  Kalkış Havalimanı:Basel
  Havayolu:Türk Havayolları
  Uçuş Kodu:TK 1926

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Lyon: 4* Novotel Lyon Bron vb. Torino: 4* Novotel Turin vb. Milano: 4* Holiday Inn Assago vb. Zürih: 3* Hotel Zurich Airport vb. Basel: 4* Golden Tulip Mulhouse Basel vb. ** Basel konaklaması Sausheim bölgesinde olacaktır. ** Oteller şehir merkezine 10-15 km mesafededir. 12 10 849 EUR 849 EUR 1244 EUR 195 EUR 799 EUR
  Lyon: 4* Novotel Lyon Bron vb. Torino: 4* Novotel Turin vb. Milano: 4* Holiday Inn Assago vb. Zürih: 3* Hotel Zurich Airport vb. Basel: 4* Golden Tulip Mulhouse Basel vb. ** Basel konaklaması Sausheim bölgesinde olacaktır. ** Oteller şehir merkezine 10-15 km mesafededir. 12 8 889 EUR 889 EUR 1284 EUR 195 EUR 839 EUR
  Lyon: 4* Novotel Lyon Bron vb. Torino: 4* Novotel Turin vb. Milano: 4* Holiday Inn Assago vb. Zürih: 3* Hotel Zurich Airport vb. Basel: 4* Golden Tulip Mulhouse Basel vb. ** Basel konaklaması Sausheim bölgesinde olacaktır. ** Oteller şehir merkezine 10-15 km mesafededir. 12 6 929 EUR 929 EUR 1324 EUR 195 EUR 879 EUR
  Lyon: 4* Novotel Lyon Bron vb. Torino: 4* Novotel Turin vb. Milano: 4* Holiday Inn Assago vb. Zürih: 3* Hotel Zurich Airport vb. Basel: 4* Golden Tulip Mulhouse Basel vb. ** Basel konaklaması Sausheim bölgesinde olacaktır. ** Oteller şehir merkezine 10-15 km mesafededir. 12 6 969 EUR 969 EUR 1364 EUR 195 EUR 915 EUR

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  GÖRKEMLİ ALPLER ve 5 ÜLKE Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Benzer Turlar