HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN & VARANASİ

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0535 548 51 57
 • 0242 999 10 72
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • 0533 916 14 19

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN & VARANASİ Hakkında Genel Bilgiler

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN & VARANASİ TURU 11 - 18 EKİM 2020Tüm Geziler Dahil (Show Hariç)

1.Gün: İstanbul – Delhi 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Indigo Hava Yolları’na ait uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.


2.Gün: Delhi – Varanasi

Sabaha doğru Delhi’ye varıyoruz. Ardından Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında  Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in (standart check in zamanı 15:00’dir. Odalar müsaitse check in işlemi daha erken yapılacak)  ve yerleşme sonrası Geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelden hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız.  Bu benzersiz deneyim sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün:Varanasi – Jaipur

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Ardından Kashi Wishwanath , Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağını ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Gezimiz sonrası  otelimize kahvaltımızı almak için dönüyoruz. Serbest zamanın ardından havaalanına transferimizi gerçekleştireceğiz..  Yerel Havayolları ile  Jaipur’a uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.Gün :Jaipur  

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile (müsaitliğe bağlı olarak isteyen misafirler Filler ile de çıkabilecek) bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.Gün : Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra

Sabah kahvaltımızın ardından Fatehpur Sikri’ye hareket ediyoruz, yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından turumuza başlıyoruz. Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında. Tur bitimi Agra’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6.Gün: Agra – Delhi           

Kahvaltının ardından Agra Kalesi gezimiz için hareket ediyoruz. Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve ömrünün son 8 yılını onu tüm dünyada ölümsüz kılacak Tac Mahal manzaralı odasında geçirmiştir. Kale gezimizin sonrası dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen, İmparator  Şah Cihan’ın büyük bir aşkla sevdiği ve doğum sırasında kaybettiği eşi Mümtaz Banu Begüm anısına yaptırdığı, Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal oluyor. Yapımında 21 yıl boyunca 22 bin işçinin çalıştığı, parlak, ince mavi damarları olan beyaz mermerin taşınmasında 1000 filin kullanıldığı bu yapıda Osmanlı etkisi de bulunmaktadır. Ana kubbe İsmail Efendi tarafından tasarlanmış, genel tasarımda üstad İsa'nın yardımı bulunmuştur. İçinde ve dışındaki işlemelerde Kuran’dan birçok ayet de bulunduğu yapı; kubbesi ve dört köşesindeki minareleriyle, hangi yönden bakarsanız bakın simetriktir. Gün doğumda pembe, öğlen beyaz, ay ışığında altınımsı renge bürünen Tac Mahal bu özelliği ile Mümtaz Mahal’in his değişikliklerini yansıtmaktadır.  Gezimizin bitiminde Delhi’deki otelimize transfer ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde.


7. Gün: Delhi

Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.  Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz  akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’a katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.

Akşam Etkinliği: Bollywood Show- Kingdom of Dreams: 65-$ / Kişi Başı (Bronze Class)

8.Gün Delhi – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Indigo Havayollarına ait uçak ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından İstanbul Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor.


                    ****** Akşam Etkinlikleri minimum 10 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Akşam Etkinliği: Bollywood Show- Kingdom of Dreams: 65-$ / Kişi Başı 

****** Akşam Etkinlikleri minimum 10 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****


Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Indigo  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul, Delhi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Indigo Havayolları tarifeli seferi ile Delhi - Varanasi ekonomi sınıfı gidiş uçak bileti 
  • Indigo Havayolları tarifeli seferi ile Varanasi - Jaipur ekonomi sınıfı gidiş uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • 4* ve 5* Otellerde 6 gece konaklama
  • Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri
  • Programda belirtilen tüm geziler
  • Tac Mahal gezisi giriş ücreti ve gezisi
  • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri ve gezisi
  • Agra Kalesi (Fort) giriş ücretleri ve gezisi
  • Jantar Mantar ve Şehir Sarayı gezisi
  • Fatehpur Sikri gezisi
  • Qutub Minar (Zafer Kulesi) gezisi
  • Gündoğumu ve günbatımında Ganj Nehrinde Ölüleri anma töreni
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle Yemekleri
  • Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
  • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
  • Vize Ücreti  (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)
  • Ekstra turlar (Akşam Etkinlikleri)
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamaları
  Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  Sağlık

  Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

  Vize Bilgileri

  Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.  

  Uçuş Süreleri

  İstanbul - Delhi uçuşumuz direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.

         Para Birimi

  Para birimleri Hint Rupisi ’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

  Saat Dilimi

  Türkiye’den 2,5  saat ileridedir.

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

  Elektrik

  Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

  Alışveriş

  Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.  Uçuş Adı:ISTANBUL - DELHI
  Buluşma:2020-10-11T17:30:00
  Kalkış:2020-10-11T20:40:00
  Varış Tarih:2020-10-12T05:05:00
  Varış Havalimanı:DEL
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Delhi
  Kalkış Havalimanı:Istanbul
  Havayolu:Indigo Havayolları
  Uçuş Kodu:6E 12

  Uçuş Adı:DELHI - ISTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2020-11-18T11:45:00
  Varış Tarih:2020-11-18T15:45:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:DEL
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Delhi
  Havayolu:Indigo Havayolları
  Uçuş Kodu:6E 15

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Agra 4* Hotel Howard Fern Plaza vb. http://www.howardplazaagra.com/ Jaipur 4* The Fern Ecotel vb. https://www.fernhotels.com/the-fern-jaipur.html?utm_source=google&utm_medium=organic Delhi 5* Holiday Inn New Delhi Mayur Vihar Noida vb. https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/new-delhi/delma/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-IN-_-DELMA Varanasi 4* Hotel The Amayaa vb. https://www.theamayaa.com/ 12 6 1299 USD 1299 USD 1698 USD 350 USD 1249 USD
  Agra 4* Hotel Howard Fern Plaza vb. http://www.howardplazaagra.com/ Jaipur 4* The Fern Ecotel vb. https://www.fernhotels.com/the-fern-jaipur.html?utm_source=google&utm_medium=organic Delhi 5* Holiday Inn New Delhi Mayur Vihar Noida vb. https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/new-delhi/delma/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-IN-_-DELMA Varanasi 4* Hotel The Amayaa vb. https://www.theamayaa.com/ 12 6 1339 USD 1339 USD 1738 USD 350 USD 1289 USD
  Agra 4* Hotel Howard Fern Plaza vb. http://www.howardplazaagra.com/ Jaipur 4* The Fern Ecotel vb. https://www.fernhotels.com/the-fern-jaipur.html?utm_source=google&utm_medium=organic Delhi 5* Holiday Inn New Delhi Mayur Vihar Noida vb. https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/new-delhi/delma/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-IN-_-DELMA Varanasi 4* Hotel The Amayaa vb. https://www.theamayaa.com/ 12 4 1379 USD 1379 USD 1778 USD 350 USD 1329 USD
  Agra 4* Hotel Howard Fern Plaza vb. http://www.howardplazaagra.com/ Jaipur 4* The Fern Ecotel vb. https://www.fernhotels.com/the-fern-jaipur.html?utm_source=google&utm_medium=organic Delhi 5* Holiday Inn New Delhi Mayur Vihar Noida vb. https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/new-delhi/delma/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-IN-_-DELMA Varanasi 4* Hotel The Amayaa vb. https://www.theamayaa.com/ 12 4 1399 USD 1399 USD 1798 USD 350 USD 1349 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN & VARANASİ Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Benzer Turlar