PERU - BOLİVYA - ŞİLİ

İletişime Geç!
 • Telefon:
 • 0242 237 64 97
 • 0242 237 63 97
 • WhatsApp 05355485157

Hemen Rezervasyon Yapın

Hesaplama Aciklama

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkında Genel Bilgiler PERU - BOLİVYA - ŞİLİ

PERU & BOLİVYA & ŞİLİTüm Turlar DahilTüm Turlar Dahil

1.Gün                   İSTANBUL – PARİS – LİMA

Turumuz İstanbul Havalimanında buluşma ile başlıyor. Pasaport işlemlerinin ardından Paris’e uçuyoruz. Paris’de uçak değiştirip, yine Air France uçağı ile Lima’ya hareket edeceğiz.   12 saatlik uçuşun ardından Lima’ya varıyoruz. Havalimanından otele giderken şehri izleme fırsatı bulacağız. Miraflores’teki otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

2. Gün                  LİMA – CUSCO

Kahvaltımızın ardından kısa bir şehir tanıtım turu yapıyor ardından havalimanına transfer oluyoruz. Öğle saatlerinde Cusco’ya uçuyoruz.  Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağını göreceğiz. Ardından rengarenk San Pedro pazarını gezeceğiz.  Akşam yemeğini yerel dans gösterileri eşliğinde restoranımızda alacağız.

3. Gün                  CUSCO – MACHU PİCCHU – CUSCO

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman (öğle yemeği dahil değil). Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

4. Gün                 CUSCO  - PUNO

Kahvaltının ardından özel otobüsümüzle, uzun ve keyifli bir yolculukla ulaşacağımız Puno’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında yol üstünde muhteşem kolonyal tarzı ile Andahuaylillas kilisesi ve Vilcanota nehrinin kenarındaki İnka arkeolojik sit alanı olan Raqchhi kalıntılarını göreceğiz. Kalıntılar arasında en ilginç olanı iki katlı, silindir biçimli sütunları ve dört büyük avlusu ile Virakoça Tapınağı’dır. Günümüzde tapınağın 12 metre yükseklikteki merkezi bir duvarı kalmış olmasına karşın bilinen en büyük İnka tapınağı olduğu söylenmektedir.. Raqchhi kalıntıları gezimizin bitimiyle tipik bir İnka köyü olan Pukara’da fotoğraf molası verip Puno’ya devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün                 PUNO – LAZ PAZ

Otelden tekne ile Uros Adalarına gün doğumunu yakalamak için hareket ediyoruz. Titicaca Gölü’nün Puno şehri kıyılarında yer alan bu adalar yerliler tarafından sazdan yapılmakta ve Uros halkının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yüzen adalar çıpalar ile göl tabanına sabitlenmektedir. Uros ziyaretimizin ardından kahvaltı için otele dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra Puno-Kasani sınırına gidiyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Ardından La Paz’a doğru devam ediyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün                 LA PAZ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İnkalardan önceki en eski And dağları medeniyetinin başkenti Tiwanaku kalıntılarına doğru yola çıkıyoruz. Ünlü güneş kapısı, Ponce ve Fraile monolitleri, Akapana Piramidi, yarı yeraltı tapınağı ve görkemli Kalasasaya kutsal tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Ay Vadisi’ndeki yürüyüşümüzün ardından La Paz şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında ilginç Büyücüler Çarşısı’nı, Hükümet Sarayı’nı ve Ulusal Kongre binasının bulunduğumu Plaza Murillo’yu geziyoruz. Son olarak La Paz şehrinin muhteşem manzarasını izlemek için teleferik turumuzun ardından otele transfer oluyoruz.

 

7. Gün                  LA PAZ – ARICA

Kahvaltımızın ardından Arica’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde 16. yüzyıldan kalma, koloniyal dönemden kalma Cuarahuara Kilisesi’ni geziyoruz. Şili sınırında aracımızı değiştirip, yolumuza devam edeceğiz. Yol üzerinde kısa fotoğraf molaları vereceğiz. Akşam saatlerinde Arica’ya varacağız ve otelimize yerleşeceğiz.

 

8. Gün                  ARICA – SANTİAGO DE CHİLE

Kahvaltı sonrasında, havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçun ardından Santiago De Chile’ye varacak ve şehir turumuza başlayacağız. Tarihi şehir merkezi, Casa De la Moneda, Plaza de Armas göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman.

 

9. Gün                  SANTİAGO DE CHİLE

Kahvaltının ardından rengarenk bir liman kenti olan Valparaiso’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğun ardından Valparisio’ya varıyor ve şehri tanımaya başlıyoruz. Şehir turunun ardından Vine Del Mar’a gidiyoruz. “Bahçe Şehir” olarak geçen bu şehirde bir çok çiçek bahçesi mevcuttur. Keyifli gezilerin ardından Santiago De Chile’ye dönüyoruz.

 

10. Gün                               SANTİGO DE CHİLE – PARİS

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer olacağız. Pasaport işlemlerini gerçekleştirip, Air France uçağı ile saat 16:30’da Paris’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçiyoruz.

 

11. Gün                               PARİS – İSTANBUL

Kahvaltının ardından rengarenk bir liman kenti olan Valparaiso’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğun ardından Valparisio’ya varıyor ve şehri tanımaya başlıyoruz. Şehir turunun ardından Vine Del Mar’a

 

12. Gün                               İSTANBUL

Sabah saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  11 Kasım
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  11.11.20213.449,00 USD- --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Air France  Havayolları  ile İstanbul –Paris Lima / Santiago – Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
  • Lima - Cusco / Arica – Santiago de Chile ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
  • Lima’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
  • Cuzco’da 2 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
  • Puno’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
  • La Paz’da 2 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,
  • Arica'da 3* otelde 1 gece oda - kahvaltı konaklama,
  • Santiago de Chile’de 2 gece 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
  • Şehir turları
  • Macchu Pichu turu,
  • Programda belirtilen tüm geziler
  • 4 öğle, 2 akşam yemeği
  • Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti.  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL ) ,
  • Belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
  • Programda belirtilmeyen turlar,
  • Seyahat Sigortası,
  • Kişisel harcamalar,
  • Ek bagaj ücretleri
  Ek Bilgiler
  Uçuş Adı:İSTANBUL - PARİS
  Buluşma:2021-11-11T02:00:00
  Kalkış:2021-11-11T05:05:00
  Varış Tarih:2021-11-11T06:50:00
  Varış Havalimanı:CDG
  Kalkış Havalimanı:IST
  Varış Havalimanı:Paris
  Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
  Havayolu:Air France Havayolları
  Uçuş Kodu:AF 1391

  Uçuş Adı:PARİS - LİMA
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-11-11T13:10:00
  Varış Tarih:2021-11-11T19:40:00
  Varış Havalimanı:LIM
  Kalkış Havalimanı:CDG
  Varış Havalimanı:Lima
  Kalkış Havalimanı:Paris
  Havayolu:Air France Havayolları
  Uçuş Kodu:AF 480

  Uçuş Adı:SANTIAGO DE CHILE - PARIS
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-11-20T16:30:00
  Varış Tarih:2021-11-21T10:35:00
  Varış Havalimanı:CDG
  Kalkış Havalimanı:SCL
  Varış Havalimanı:Paris
  Kalkış Havalimanı:Santiago
  Havayolu:Air France Havayolları
  Uçuş Kodu:AF 401

  Uçuş Adı:PARIS - ISTANBUL
  Buluşma:T:00
  Kalkış:2021-11-21T22:40:00
  Varış Tarih:2021-11-22T04:10:00
  Varış Havalimanı:IST
  Kalkış Havalimanı:CDG
  Varış Havalimanı:İSTANBUL
  Kalkış Havalimanı:Paris
  Havayolu:Air France Havayolları
  Uçuş Kodu:AF 1390

  Genel Şartlar

  Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
  Lima: 3* Arawi Miraflores Express Hotel vb. Cuzco: 3* Munay Wasi Inn Hotel vb. Puno: 3* Xima Puno Hotel vb. La Paz: 3* Presidente Hotel vb. Arica: 4* Diego de Almagro Hotel vb. Santiago de Chile: 3* Presidente Hotel vb. 12 6 3549 USD 3549 USD 4048 USD 650 USD 3499 USD
  Lima: 3* Arawi Miraflores Express Hotel vb. Cuzco: 3* Munay Wasi Inn Hotel vb. Puno: 3* Xima Puno Hotel vb. La Paz: 3* Presidente Hotel vb. Arica: 4* Diego de Almagro Hotel vb. Santiago de Chile: 3* Presidente Hotel vb. 12 6 3499 USD 3499 USD 3998 USD 650 USD 3449 USD
  Lima: 3* Arawi Miraflores Express Hotel vb. Cuzco: 3* Munay Wasi Inn Hotel vb. Puno: 3* Xima Puno Hotel vb. La Paz: 3* Presidente Hotel vb. Arica: 4* Diego de Almagro Hotel vb. Santiago de Chile: 3* Presidente Hotel vb. 12 8 3449 USD 3449 USD 3948 USD 650 USD 3349 USD

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  PERU - BOLİVYA - ŞİLİ Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?