Baştan Başa Büyük Karadeniz Turu Tur Programı

TUR DETAYLARI

Kalkış Yerleri: ANTALYA ANA CADDE ÜZERLERİNDEN
PROGRAM
1. Gün:

Akşam Servis araçlarımız bulunduğunuz bölgelerden belirtilen saatler de size en yakın caddelerden alarak saat  22:00 de  yolculuğumuzu başlatıyoruz.2. Gün:

AMASRA - SAFRANBOLU - KASTAMONU

Sabah DEVREK te  vereceğimiz kahvaltı molası sonra Amasra’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.. Kuşkayası Anıt ziyareti ardından Bakacaktan Çeşmi Cihan’a bakıp fotoğrafladıktan sonra Amasra Kalesi ve Fatih Camii ziyaretimiz sonrası Çekiciler Çarşısında hediyelikler için serbest zaman ve sonrası öğlen yemeğinde ünlü Amasra Balık ve Salata yedikten sonra otobüsümüze binerek UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni ve Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni  geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz.. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu gezimizi tamamlıyor buradan Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz.Safranbolu gezimizi tamamlayıp Kastamonuya hareket ediyoruz .

Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu Anadolu'daki en eski şehirlerden biridir, antik çağ ve Türk-İslâm dönemine ait birçok tarihi eser vardır.

Osmanlı İmparatorluğu'nun Kastamonu'da inşa ettiği ilk anıtsal eserlerden biri olan Nasrullah Camii, Kastamonu'nun en önemli sembollerinden biridir.

Kastamonu Saat Kulesi, Sultan II. Abdülhamit zamanında, şehrin doğusunda bulunan yamaç üzerine Kastamonu Valilerinden Abdurrahman Nureddin Paşa tarafından 1884-1885 yıllarında yaptırılmıştır. Kulenin saati de Avrupa'dan getirtilmiştir

Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’nda, Şerife bacı Anıtı, Cumhuriyetin kuruluşundaki mücadeleyi tanımlayan heykel grubu ile Kurtuluş Savaşı sırasında Kastamonulu kadınların İnebolu’dan Ankara’ya kağnılarla silah ve malzeme taşımalarını simgeleyen anıt bulunmaktadır.

 Akşam yemeği ve konaklama otelimizde KAYI OTEL vb.

https://kayiotel.business.site/


3. Gün:

KASTAMONU- SİNOP- SAMSUN

 

Sabah kahvaltıdan sonra sarımsak diyarı Taşkoprü üzerinden Türkiye’nin en kuzey ucu ve ünlü düşünür Diyojenin memleketi olan Sinop a ulaşıyoruz.Osmanlı döneminde Karadeniz’in  en büyük tersanesi olan 1887yılından buyana cezaevi  olarak kullanılan bir dönem Refik Hait Karay’dan  Sabahattin Ali’ye kadar bir çok yazar ve çizerin kaldığı Tarihi Sinop Cezaevini ziyaret ediyoruzBir sonraki Durağımız Sinop müzesi ziyaretimiz sonrası Meşhur Sinop mantısını yiyoruz  ve ,Samsuna gitmek .üzere yola çıkıyoruz.Samsun’da Cumhuriyet’in en önemli ayrıcalıklarından olan Samsun’un simgesi Onur Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a geldiğinde kaldığı otel olan Mıntıka Palas Otel - Gazi Müzesi’ni (Atatürk Evi) ziyaret ettikten sonra, Gazi’nin Bandırma Vapur’undan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı’nı ziyaret edip konaklama üzere otelimize geçiyoruz. Panorama otel vb. http://www.damlapanaroma.com/#4. Gün:

ORDU-TRABZON

Sabah otelde alacagımız kahvaltı sonrasında  2 saat süren bir yolcuğun ardından Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu da telefrikle Boztepeye cıkıyoruz.  Giresun’a doğru yola devam ediyoruz. Giresun Şehir Merkezinde serbest zaman da sonra Çotanak Heykeli’nde fotoğraf molası verip ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. bölgenin butik çay fabrikalarından TİREBOLU 42 ye ulaşıyor çaylarımızı yudumlarken çay üretimi ve çayın inceliklerini öğreniyoruz ( Arzu eden fabrika satış mağazasında çay alabilir) 

Sonra köftesiyle ün salmış Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat köftesinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra Trabzon Ayasofyası oluyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada gümüş, telkari, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve kadınlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından Fatih Sultan Mehmet’in eşi Gülbahar Hatun Camii ve Zağnos Deresi yanından Trabzon Kalesini de panoramik olarak görerek Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz.  

Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela Manastırının görünmesiyle taçlanacak. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, ilk durağımızRestorasyon çalışmalarından dolayı Sümela manastırı içerisine girilemese dahi Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz. Sümela Manastırı gezimizi takiben Sümela Manastırının görülebildiği o meşhur noktadan fotoğraflarını çekebilmek amacıyla Altındere milli parkına girilecektir. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde. Luxor otel vb. 5. Gün:

TRABZON – SÜRMENE – UZUNGÖL-RİZE

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra uzungöle hareket ediyoruz. Bıçakları ile meşhur Sürmene bıçak alımı için vereceğimiz moladan sonra  Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek KARESTER  yaylasına yola çıkıyoruz. 2-2,5 saat süren yayla turumuzda uzungölü deniz seviyesinde 2000 m yayladan görüyorüz. UZUNGÖLE  dönüp buradan Rize de Rize bezi işletmesini de gördükten sonra konaklayacağımız otele devam ediyoruz.Elikti Butik Otel vb.

http://elikti.com/


6. Gün:

AYDER-ZİLKALE 

Ayder de gelin tülü şelasini ve Ayderi gezdikten sonra  Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarayla birlikte fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 metre yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsizliği güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak tur aracımıza geri dönüyoruz ve konaklayacağımız otele devam ediyoruz . Vaveyla Dağ Evleri  vb. https://vaveyladagevleri.business.site/

 7. Gün:

HOPA-BATUM

Sabahın erken saatlerinde otelden çıkıp Gürcüstana geçiyoruz. Batum Karadenizin Las Vegası olarak da adlandırılır. Batum heykeller şehrinde yapacağimiz şehir gezisi ve dünyaca meşhur Botanik parkı da gezdikten sonra  yurda dönüyor ve Trabzonda konaklayacğimiz otelimize ulaşıyoruz. Yüksek tepeler, masmavi bir deniz ve yemyeşil ormanın tam ortasında kurulu olan Batum, Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti. Sovyet Rusya Dönemi’ni yansıtan mimari yapılar, manolya ağaçlarının sıralandığı geniş bulvarlar, birbirinden özgün parklar ile Batum için bir heykeller şehri denebilir. Batum Bulvarı, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğunda palmiyelerle süslü bulvar; kafeleri, çeşmeleri, heykelleri ve park alanları ile dikkat çekiyor.Piazza Meydanı (Piazza Square), Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.Tiyatro Meydanı, Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, şehrin renkli meydanlarından biri olan Tiyatro Meydanı. ise görülmeye değer. Meydanın hemen yanında da opera binası bulunuyor. Tiyatro Meydanı’nda yer alan deniz tanrısı Poesidon Heykeli ise şehrin en görkemli heykellerinden birisi.Avrupa Meydanı, şehrin ana meydanı olarak geçiyor. Sıcak yaz akşamlarında çocuk cıvıltılarına ve hoş sohbetlere ev sahipliği yapan parkın merkezinde yer alan, elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli. Astronomik Saat (Astronomic Clock), Prag ve Venedik’teki astronomik saatlerin bir benzerini de Batum’da bulmak mümkün. Chacha Tower, İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan, 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli kule Liman yakınında yer alıyor. Aşk Heykeli (Ali ve Nino Heykeli), Batum Limanın hemen yakınında deniz kıyısında bulunan, 7 metre yüksekliğinde metalden yapılmış heykel, görmesi gereken önemli bir sanat eseri olarak geçiyor. Alfabe Kulesi, 2012 yılında yapılan 130 metre uzunluğundaki Alfabe kulesi, kökeni 5. Yüzyıla kadar giden ve dünyada yaşayan 12 alfabe türünden biri olan Gürcü Alfabesine ithafen yapılmış. BATUM gezimizden sonra akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize dönüyoruz. Terzioğlu otel  vb. https://hotelterzioglu.com.tr/8. Gün:

ERZURUM –ERZİNCAN
 

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Erzuruma gitmek üzere aracımıza geçiyoruz. Tortum Çağlayanında fotoğraf molası verdikten sonra Erzurumâ ulaşıyor Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Taş Han Oltu Taşı Çarşısı ziyaretlerimizden sonra ERZİNCAN 'da  konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği otelimizde. GRAND ALEMDAR OTEL vb. http://www.hotelgrandalemdar.com/9. Gün:

ERZİNCAN –TUNCELİ- SİVAS
 

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tunceli-Ovacık arasında uzanan Munzur Vadisinde, Temel amaçlarından biri gıdada ki kirlenmenin önüne geçmek ve tüketiciyi sağlıklı gıdalarla buluşturmak olan Ovacık Doğal Organik Ürünleri kooperatifini ziyaret ediyoruz ve Munzur gözeleri gezimizden sonra  sonra  konaklamak üzere Sivas ‘a hareket ediyoruz. Paşa bey otel vb. 10. Gün:

SİVAS-KAPADOKYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında. Sivas’ta ilk gezimiz Bürüciye Medresesi, Şifahane, Çifte Minare ziyaret ettikten ve Kongre Binası’nı ziyaret ediyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında  . Kapadokya’ya konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Otelde açık büfe akşam yemeğinden sonra isteyenler misafirlerimiz akşam 20:30 da başlayacak Türk Gecesi Eğlencesine katılabilir. Sınırsız yerli alkollü/ alkolsüz içki ve diğer içecekler ikram edilmektedir. Altınöz otel vb. http://www.altinozhotel.com/

 

 11. Gün:

KAPADOKYA-KONYA-ANTALYA

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası (Tabii ki isterseniz bu gün sabah erken 05:00 de Kapadokya’yı Gün doğuşunda havadan izlemek için Balon Turunu. Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezdikten sonra Uç Hisar, Güvercinlik Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşa Bağ, Üç Güzeller, Avanos’da Çömlek Atölyesi ve Müze Ziyareti, Müzede Hititlerden beri sürmekte olan çömlekçilik sanatına ve nasıl yapıldığına tanıklık edeceğiz. Daha sonra Nevşehir, Aksaray üzerinden Sultan Hanını ziyaret edip Konya gezimiz için yola devam ediyoruz. Konya denince büyük İslam âlimi Mevlana Celaleddin Rumi gelir ve Hz. Mevlana Müzesi, Hz. Mevlana Türbesi, Alâeddin Tepesi ziyaretlerimizden sonra zamana göre meşhur Konya Etli Ekmeği yemek için mola veriyoruz Ve dönüş yolculuğumuzu başatıyoruz.Bir  sonraki gezimizde görüşmek  üzere sağlıcakla kalınÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
01.08.20202450.00 TL3350.00 TL 2300.00 TL0 - 4 Yaş Ücretsiz
5 - 11 Yaş 2250.00 TL
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Gidiş - Dönüş modern araç ile Ulaşım
 • 9 Gece Otel konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı
 • Otelde 9- Akşam Yemeği
 • Tam Tur ve Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 
   


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm Öğle Yemekleri ve kişisel harcamalar 
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Gürcistan Geçiş Ücreti
 • Uzungöl Yayla Turu Minibüs Ücreti
 • Boztepe Teleferik Ücreti
 • Kapadokya’da Türk Gecesi ücreti
 • Kapadokya’da Balon Turu ücreti
 • Şahsi Harcamalar
 • Otellerde alınan içecekler extradır ( su , meşrubat  vb. )


Notlar

İptal Şartları

Demircikara Mahallesi Burhanettin Onat Caddesi Arıtürk Sitesi A Blok No: 89/5 ( Eski KOMAŞ Yeni MİGROS karşısı ) Muratpaşa / ANTALYA
0535 548 51 57


Bu çıktı 25.02.2020 07:57 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.